naujienos.lt

Vaistinės darbuotoja: „vaistai turi gydyti, o ne kenkti“

Vaistinės darbuotoja: „vaistai turi gydyti, o ne kenkti“

Neseniai atlikti tyrimai parodė, jog per paskutinius tris mėnesius buvo parduota daugybė vėžį sukeliančių vaistų. Pavojingas preparatas buvo pašalintas iš rinkos 22 šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Tai sukėlė didelių diskusijų žinovų ir paprastų žmonių tarpe.

Žmonių nuomonė dvipusė

Šiuos vaistus vartojo daug žmonių, tačiau mūsų kalbinta vaistinės Camelia darbuotoja sako, jog greitai atsiras, kuo juos pakeisti. Ji visiškai pritaria vaistų pašalinimui iš rinkos. ‚‚Vaistai turi gydyti, o ne kenkti‘‘ – pridūrė moteris.

O štai Vilniaus universiteto vaistinės darbuotoja mano, jog visi turi teisę pasirinkti rizikuoti, ar ne. Ji pritaria pašalinimui, nors turi ir kitokią nuomonę.

Pakalbinta praeivė sakė, jog tai yra baisu ir, nors pati tų vaistų nevartojo, be abejonės pritaria jų panaikinimui.

Šių vaistų paplitimo priežastis – parduoti juos greičiau ir pigiau

Vaistų gaminimo procesas – ilgas ir daug laiko atimantis procesas, galintis trukti 10-15 metų. Pradžioje kompanija sugalvoja tikslą, kuriam tie vaistai yra kuriami pavyzdžiui: gydyti skaudančias gerklę. Mokslininkai sukuria veikliąją medžiagą, kuri turėtų atlikti efektą, kurio norima pasiekti tais vaistais. Poto veiklioji medžiaga yra „aplipdoma“ naujomis cheminėmis medžiagomis siekiant tabletėms suteikti norimą išvaizdą. Pasiekus norimo rezultato vaistai privalo praeiti didžiulę patikrą, kurios metu patikrinama vaistų sudėtis ir tik tada kompanija gali juos paplatinti pasaulio mastu. Tačiau dažniausiai veikliosios medžiagos patentas yra parduodamas kitoms kompanijoms siekiant uždirbti daugiau pinigų, bet ne visada tai yra naudinga pirkėjui, nes tokios šalys kaip Kinija negaišta laiko vaistų tikrindami, todėl kaip rezultatas kartais įsivelia tokie vaistai, kurie gali sukelti tokias ligas kaip vėžys ir t.t.

Komentarai

  • Labai rimtas straipsnis!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų