naujienos.lt

Muzikiniai eksperimentai Monikos Marijos Paulauskaitės gyvenime

Muzikiniai eksperimentai Monikos Marijos Paulauskaitės gyvenime

Šiandien kalbinome „Lietuvos Balso“ projekto nugalėtoją Moniką Mariją Paulauskaitę, kuri pasidalino įspūdžiais iš kelionės į Maljorką, mintimis apie šiuolaikinę muziką, mėgstamus muzikinius stilius bei atskleidė autoritetą, paskatinusį kilti karjeros laiptais, atsikratyti baimių ir siekti aukštumų muzikos pasaulyje.

Kelionė į Maljorką tapo įkvėpimo atostogomis, mat jų metu dainininkė aplankė daug žymių vietų – gražių olų ir urvų bei išvydo tikrą Šopeno pianiną, kuriuo jis kūrė savo muziką. Iš atostogų Monika Marija Paulauskaitė grįžo ne tik įdegus ir pailsėjus, bet ir įkvėpta kūrimui (mergina tikisi, kad atsiminimai iš atostogų įkvėps ją ir ateityje – pamatyta gamta, architektūra ir šalies kultūra paliko didelį įspūdį). Atostogų metu Monika Marija stengėsi pailsėti nuo visų kūrybinių procesų bei muzikos, nors teigia, kad nuo jos visiškai atsiriboti yra neįmanoma.

Dainininkė neslepia, kad kalbų mokėjimas labai praplečia akiratį ir padeda suprasti kitas kultūras. Mergina jų moka net septynias. „Ko gero man arčiausiai širdies yra Prancūzijos kultūra, visa frankofoniška kultūra“ – ne paslaptis, kad Monika Marija studijavo prancūzų filologiją ir teigia, kad prancūzų kultūra ir architektūra yra arčiausiai širdies ir būtent Prancūzijoje ji jaučiasi tarsi namie. Paklausta, kokios kalbos dainos jai skamba gražiausiai, dainininkė atsakė, kad nenori išskirti vienos kultūros ar vienos kalbos, nes visos jos yra skirtingos ir ypatingos, kurias reikia vertinti ir gerbti. Lietuvos balso projekte Monika Marija Paulauskaitė atliko ne vieną užsienio kalbos dainą italų ir prancūzų kalbomis. Toks muzikinių kūrinių pasirinkimas konkurse parodo, jog mergina nevengia iššūkių.

Kelmėje augusi mergina būdama paaugle daug eksperimentavo muzikos srityje – bandė skirtingus muzikos stilius kaip bliuzą, džiazą, roką, popsą. Pati Monika teigia: „Nėra baisu man pačiai pripažinti, kad aš dar nesu tikra, koks stilius man tinkamiausias – man atrodo, kad ieškojimo procesas irgi labai įdomus“. Taip pat Monika Marija tikisi, kad artimiausioje ateityje jai pavyks atrasti savąjį stilių, nors nemato bėdos savo repertuare turėti skirtingų stilių kūrinių. Tai ją padaro įdomesne ir jai pačiai, ir jos klausytojams.

Paklausus, ką Monika Marija Paulauskaitė laiko savo didžiausiu muzikiniu autoritetu ir pavyzdžiu, dainininkė teigia: „Whitney Houston buvo tas žmogus, į kurį aš labiausiai lygiuodavausi nuo mažens ir jos balsas, jos elgesys scenoje man labiausiai patikdavo. <…> Siekiu palikti po savęs tai, ką ji paliko – kad žmonės klausytųsi mano muzikos iki vėlesnių laikų, kaip ir jos muzikos dabar klausosi.”

 

Interviu įrašą galite peržiūrėti čia:

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų