naujienos.lt

Monika Marija Paulauskaitė: gyvename išsilavinusioje visuomenėje, karų galėtų ir nebūti

Monika Marija Paulauskaitė: gyvename išsilavinusioje visuomenėje, karų galėtų ir nebūti

Muzikinio projekto „Lietuvos balsas” 2018 m. laimėtoja Monika Marija Paulauskaitė yra garsi savo muzikiniais gabumais ir stipriu vokalu bei septynių kalbų mokėjimu. Ši išskirtinė asmenybė ne tik žino visas makiažo paslaptis ir keri klausytojus nuostabiu balsu, tačiau yra aktyvi pilietė rinkimų atžvilgiu ir pasidomi Lietuvos ir pasaulio aktualijomis.

Paklausus, už ką M. M. Paulauskaitė ketina balsuoti artėjančiuose Prezidento rinkimuose, ji atsakė, kad šiuo klausimu galutinės nuomonės neturi. Nepaisant to, dainininkė patikina, kad prasidėjus kandidatų rinkiminėms kampanijoms nepraleis progos pasidomėti.

Apie dabartinę Lietuvos prezidentę D. Grybauskaitę M. M. Paulauskaitė atsiliepia teigiamai. Dainininkė žino, kad apie valstybės vadovę būdavo prieštaringų nuomonių , bet atlikėja mano, kad D. Grybauskaitė labai stipri ir ryžtinga moteris.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo valdymo metu padarė didelę pažangą gerindama Lietuvos bei kitų šalių santykius, bet Monikos teigimu, Lietuvai būtų palanku kurti dar geresnius santykius su perspektyviosiomis JAV ir Kinija bei pasistengti geriau sugyventi su didžiąją kaimyne Rusija.

Nuo 2014 m. kovo iki šių dienų Ukrainoje netyla karo šūviai. Karas prasidėjo, kai po Krymo okupacijos separatistinis ir antivyriausybinis judėjimas persimetė į Ukrainos rytus. M. Paulauskaitė, kalbėdama apie karinius konfliktus, nepolitizavo ir trumpai tarstelėjo, kad tokių veiksmų nepalaiko. Jos manymu, mes gyvename labai išsilavinusioje visuomenėje, todėl karų išvis galėtų nebūti.

gyvename labai išsilavinusioje visuomenėje, todėl karų išvis galėtų nebūti

 

Monika Marija Paulauskaitė „Menų spaustuvėje“

Neramumų kupini ir Vakarai. Dabar Jungtinėje Karalystėje vykstantis Brexit pastūmėjo į nežinią daugelį europiečių. 2016 m. Jungtinėje karalystėje vyko referendumas, kuriame buvo balsuota ar Didžioji Britanija turėtų atsiskirti nuo ES. Daugiau nei pusė (51.9 procento) balsavusiųjų teigė, jog nori atsiskirti. Gyventojai buvo nepatenkinti Europos sąjungos naryste, nes kasmet sumokėdavo milijonus svarų sterlingų kitoms ES šalims, bet už tai nieko atgal negaudavo . Dainininkės M. M. Paulauskaitės Brexit asmeniškai neliečia, todėl nuo platesnių komentarų ji susilaikė.

gilinantis į kitų šalių politiką nevalia pamiršti savo krašto ir jo istorijos

Piketai gatvėse netilo turtingiausiame Ispanijos regione – Katalonijoje. Kataloniečiai, išlaikę savo kalbą, papročius, senąją kultūrą, siekė tapti nepriklausomais nuo Ispanijos. 2006 metais jie pradėjo siekti išsvajotosios laisvės. 2017 m. spalio 27 d. Katalonijos parlamentas, remdamasis referendumo rezultatais, nubalsavo dėl Katalonijos nepriklausomybės paskelbimo. Dainininkė neseniai grįžo iš atostogų Ispanijoje, kurias praleido kartu su savo mylimuoju. Paklausus jos nuomonės apie Katalonijos atsiskyrimą nuo Ispanijos, atlikėja prisipažino, kad jai sunku kalbėti apie tokius sprendimus, nes jie (ispanai  – aut. past.) visi turi savų priežasčių, ir kartais tos priežastys yra ne visai žinomos. Mergina turinti daug ispanų draugų, kurie šiuo klausimu yra skirtingose barikadų pusėse. Jie labai pykstasi, pešasi. Dainininkė mano, kad gilinantis į kitų šalių politiką nevalia pamiršti savo krašto ir jo istorijos.

Žemiau galite rasti visą interviu su dainininke Monika Marija Paulauskaite

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų