naujienos.lt

Kelionės užsienyje: pramogos ar kultūra?

Kelionės užsienyje: pramogos ar kultūra?

Atskubėjus vasarai Lietuvą užplūdo geros nuotaikos banga, noras keliauti ir atostogauti. Nenuostabu, visi nori patirti ką nors naujo. Daugelis žino, kad prisiminimai apie tolimuose kraštuose patirtas keliones išlieka daug ilgiau, nei  magnetas ant šaldytuvo.

Vilniaus Katedros aikštėje daugelis vilniečių noriai dalinosi nuomonėmis apie keliones. Paklausus, kokias vietas norėtų aplankyti dauguma žmonių atsakė, kad tokias, kurios pasižymėtų kultūrinėmis ypatybėmis bei būtų įtrauktos į lankytinų objektų sąrašą. Tik maža apklaustųjų dalis teigė, jog jiems nesvarbu kultūra ar tradicijos, svarbiausia, galimybė gerai pailsėti bei pasimėgauti pajūrio teikiamais malonumais. Didžiajai daliai apklaustųjų finansiniai ištekliai nėra kliūtis, svarbiausia turiningai ir linksmai praleisti laiką.

Kadangi teroro išpuoliai Europoje, o ypač Prancūzijoje ar Anglijoje nėra retenybė, pašnekovams uždavėme klausimą ar teroro išpuolio tikimybė nesumažintų jų noro vykti į tokias šalis kaip Didžioji Britanija ar Prancūzija. Dauguma žmonių atsakė, kad nevyktų į šalis, kuriose būtų bent menkiausia galimybė įvykti tokiam įvykiui.

Po pokalbio su kelionių agentūros Kelionių Laikas“ atstove paaiškėjo, jog  kintant metų laikams matomas didelis pokytis kelionių pasirinkimuose. Kai kurios kelionių agentūros atsisako tęsti darbą šaltuoju metų laiku, nes tai neduoda jokio pelno. Taip pat, didelis pokytis išvykstamajame turizme matomas po teroristinių išpuolių ar didelių politinių pokyčių, tačiau vietinio turizmo tai nepakeičia. Pasak konsultantės, dažniausiai lietuvių pasirenkamos kelionės yra pažintinės arba kultūrinės.

Kelionės ne tik leidžia mums atsikvėpti nuo darbo bei pailsėti, bet ir praturtina mūsų žinias. Todėl rinkdamiesi keliones rinkimės atsakingai, nes patirtos akimirkos ilgai išliks atmintyje.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų