naujienos.lt
(grey photo) Artėjantys LR Prezidento rinkimai 2019 m.

Artėjantys LR Prezidento rinkimai jaunimo akimis: kol kiti yra paslėpę galvas smėly, Maldeikienė žengia į priekį

Artėjantys LR Prezidento rinkimai jaunimo akimis: kol kiti yra paslėpę galvas smėly, Maldeikienė žengia į priekį

Šiais laikais, kaip niekuomet anksčiau,  jaunas žmogus rūpinasi savo šalies gerove ir stengiasi įnešti savo indėlį į svarbius visuomenės sprendimus. Jaunimas turi nuomonę ir domisi šių dienų aktualijomis, o jau ne už kalnų esantys 2019 m. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai netrukus įneš naujų vėjų į šalies valdymą. Vilniaus gatvėse kalbintas Lietuvos jaunimas dalinosi savo įžvalgomis ir nuomonėmis apie artėjantį visai šaliai svarbų įvykį.

Praeivių nuomonės

Inžinerijos studentas Tomas aktyviai dalyvauja kuriant valstybę per įvairias jaunimo organizacijas ir sako balsuosiąs per Prezidento rinkimus, tik dar nežino, kuriam politikui patikėtų valstybės vairą, nes kol kas žinoma tik viena kandidatė: ekonomistė, politikė, publicistė, dėstytoja, mokytoja, ekonomikos vadovėlių, knygų autorė Aušra Maldeikienė. Vaikino požiūriu, ši politikė pagal savo rinkiminę programą nėra tinkama, bet laikas parodys, kam bus lemta pakeisti dabartinę LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę. Vaikinas laukia, kol kiti kandidatai paskelbs savo rinkimines programas, nes remdamasis būtent jomis, o ne politiko asmenybe, rinksis, prie kieno pavardės rinkimų biuletenyje dės varnelę.

Kita kalbinta praeivė abiturientė Elzė kol kas nežino, už ką balsuoti, nes kandidatai dar nėra pradėję rinkiminių kampanijų, bet mergina sako, kad tikrai atliks piliečio pareigą ir balsuos. Iš ateities prezidento ji tikisi tęstinumo, ekonomikos ir valstybės stiprinimo, užsienio santykių gerinimo. Paklausus, su kuriomis valstybėmis Lietuva turėtų bendradarbiauti labiau, kad pasiektų geresnius rezultatus Lietuvos politikoje ir ekonomikoje, klausiamoji teigė, kad reikėtų gerinti santykius su didžiąja kaimyne Rusija.

Interjero dizainerė Lina apie dabartinę Prezidentę Dalią Grybauskaitę atsiliepia teigiamai, esą jos valdymo metu padėtis šalyje tikrai pagerėjo, bet mano, kad visada atsiras žmonių, kurie gali pastūmėti šalį į priekį dar stipriau. Linos galva, drąsi ir ryžtinga moteris Aušra Maldeikienė puikiai tiktų prezidento postui.  Pasak interjero dizainerės, kol kiti galimi kandidatai yra dar paslėpę galvas smėly ir nedrįsta oficialiai iškelti savo kandidatūros, A. Maldeikienė jau paskelbusi savo programą taip žengia į priekį.

kol kiti galimi kandidatai dar yra paslėpę galvas smėly ir nedrįsta oficialiai iškelti savo kandidatūros, A. Maldeikienė jau paskelbusi savo programą taip žengia į priekį

Kitas jaunuolis, gitaristas Rokas, paklaustas apie LR Prezidento rinkimus atrėžė, kad jo tai nedomina ir tvirtino pasisakantis už monarchiją, nes demokratija jam – tamsa.

 

Kandidatė į prezidentus A. Maldeikienė irgi ne pėsčia

 

Žodį tarė ir pati kandidatė į prezidentus ekonomistė A. Maldeikienė. Jos teigimu, pagrindiniai tikslai tapus prezidente būtų atnešti naujų temų į Lietuvos politiką, ją keisti, kalbėti apie aktualius dalykus: kokie Lietuvos iššūkiai pasaulyje, kuris labai staigiai keičiasi. Taip pat atnaujinti lietuvių požiūrį į užsienio politiką, pagyvinti ją tiek lietuviškose medijose, tiek visuomenėje.

Politikė yra sakiusi, kad 2020 m. ketina baigti Seimo nario karjerą ir tikrai dar kartą nekandidatuos, bet ėjimas į Prezidento politiką jai visų pirma siejasi su naujomis diskusijų temomis. Paklausta, koks, A. Maldeikienės manymu, didžiausias jos pasiekimas politikoje, ji atsakė, kad labiausiai didžiuojuosi tuo, kad jai vis dėlto pavyko, per didelius vargus ir juodą trijų mėnesių lakstymą ir kalbėjimą, sustabdyti tą beprotybę, kad turtingiausiems ūkininkams būtų grąžinti pinigai už jų nupirktą žemę iš valstybės.

Kandidatė į LR prezidentus Aušra Maldeikienė

 

Reklamavimasis ir glaudus ryšys su su rinkėjais ypač svarbus kandidatuojant į aukščiausią valstybės politinį postą, tad paklausta, ar neketina pradėti daryti gyvų transliacijų penktadieniais kaip G. Landsbergis ar G. Paluckas, kandidatė į prezidentus atsakė, kad iki rudens tikrai tokių veiksmų nesiimsianti. Teigė, kad yra žmogus, mėgstantis sugalvoti kokias nors savitas originalias užduotis, tad kopijuoti kitų nesiruošia.

Kalbai nukrypus į Vakarus ir į  JAV lyderį Donald‘ą Trump‘ą  A. Maldeikienė teigė, kad šis politikas jai yra tam tikras atsakymas. D. Trump‘as yra izoliacinės politikos atstovas ir tikriausiai eilė kitų JAV prezidentų irgi bus tokie pat. Politikės galva, Lietuvai reikia rasti sąlyčio taškų su ta naująja Amerika, reikia padedant jai atsiriboti nuo Š. Afrikos ir Artimųjų Rytų. Turėtume prašyti pagalbos JAV klausimuose, kurie mums yra išties aktualūs. Tai yra, mums reikėtų ieškoti, kur mes galime būti naudingi JAV, o ne vien tiktai reikalauti padėti.

 

Prabyla galimi kandidatai

Kandidatūrą į Lietuvos Respublikos Prezidentus oficialiai yra iškėlusi tik  viena kandidatė Aušra Maldeikienė, bet ore sklando kalbos, kad istorikas, Lietuvos ir Klaipėdos miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Naglis Puteikis irgi kandidatuos. Pirmas siekis, kurį jis, tapęs prezidentu, įgyvendintų per metus, būtų Mokesčių reforma, kurios esmė padaryti taip, kad daugiausiai uždirbantys mokėtų didžiausią procentą gyventojo pajamų mokesčio, nes dabar yra atvirkščiai. Tokią tvarką yra įsivedusios nemaža dalis Europos šalių.

Naglis Puteikis

(BNS nuotr.) Kandidatas į LR prezidentus Naglis Puteikis

Kitas galimas kandidatas į LR prezidentus lietuvių diplomatas, valstybės tarnautojas, Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV ir Meksikai ir profesorės Aušrinės Marijos Pavilionienės sūnus Žygimantas Pavilionis, paklaustas kurias šalis laiko sesėmis ir broliais, atsakė, jog tai yra visos šalys, kurios myli Lietuvą iš visos širdies ir su kuriomis Lietuva yra toje pačioje barikadų pusėje kovoje už laisvę. Į klausimą, ar katalikybė turėtų tapti valstybine religija, politikas atsakė neigiamai, nes, jo manymu, žmonės turi tikėti iš visos širdies, o jei tai tampa įstatymu, jėgos vaizdavimu, toks tikėjimas nėra tikras. Pasak Ž. Pavilionio, trys didžiausi minusai, kurie galėtų pakišti koją prezidentavimo metu, būtų jo savybė daug kalbėti tiesiai šviesiai ir į kaktą, nenoras pataikauti vadovams ir nuolatinis knygų skaitymas.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų