naujienos.lt
Turistai smagiai leidža laika mieste (dailyrecord.co.uk nuotr.)

Kurią futbolo rinktinę pasaulio pirmenybese palaiko šalies turistai ir ką jie žino apie Lietuvos futbolą?

Kurią futbolo rinktinę pasaulio pirmenybese palaiko šalies turistai ir ką jie žino apie Lietuvos futbolą?

Saulėta birželio dieną buvo pakalbinti Vilniaus turistai iš skirtingų pasaulio šalių. Pagrindine apklausos tema buvo futbolo planetos pirmenybės Rusijoje kurios yra pačiame jų įkarštyje, todėl nusprendėme pasidomėti turistų žiniomis, paklausėme, kokią šalį jie palaiko, ar stebi varžybas ir kur tai daro, ir ar turi žinių apie Lietuvos futbolą?

 

Savi už savus

Paklausius, kurią šalį Pasaulio čempionate palaiko turistai, dauguma atsakė savo šalies vardais – Argentina, Švedija, Prancūzija, Anglija. Ypač daug buvo argentiniečių, kas gali būti kažkiek keista – ką jie atrado jiems tolimoje Lietuvoje?

Užvakar svarbiose rungtynėse Argentinos futbolo rinktinė palaužė Nigeriją 2-1 – tai jiems leido patekti į kitą pirmenybių etapą.

-Nuotaikos puikios, megaujames gyvenimu, – atsakė argentiniečių turistų grupe.

 

Sporto barai, restoranai – dažniausiai pasirenkamos turistų vietos

Vasara, šaltas alus, skani vakariene, didelis televizorius futbolui stebėti – negi ne puiki kombinacija? Taip mano ir turistai, kurie nelieka savo viesbučiuose ar apartamentuose ir juda miesto link ieškotis jaukaus baro ar restorano geram laikui praleisti su savo draugais ar šeima.

-Restoranų ir barų Vilniuje labai daug, todėl neturime jokių problemų – atsakė jauna Švedų pora. Turim proga palaikyti savo šalį čempionate, todėl kiekvieną vakarą einam į kokį barą ir stebime rungtynes. Atmosfera ir kainos čia – puikios.

Stebimos futbolo varžybos viename iš Vilniaus sporto barų (Mindaugas Anušauskas nuotr.)

 

Lietuvą žino kaip krepšinio šalį, o ne futbolo

Paklausius paskutinio klausimo, ką apie Lietuvos futbolą žino turistai, atsakymai buvo vienodi – “nelabai ką ir žinom”. – Žinom tik tai, kad Lietuva gerai žaidžia krepšinį, – atsakė prancūzų ir italų turistai.

Dar buvo bandoma paspelioti Lietuvos futbolo rinktinės FIFA reitingą, atsakymai buvo tokie: 80, top 100, 60. Liūdna realybė, bet Lietuva šiuo metu užima 126 vietą – žemiau už Šiaurės Korėją ar Farerų salas.

-Negi viskas taip blogai? Galvojome kad šimtuke tikrai esat, – pajuokavo argentiniečiai.

Ar Lietuvos futbolą galima vadinti futbolu? (Tomas Vinickas nuotr.)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų