naujienos.lt
senamiestis ( Emilijos Kuliešiūtės nuotr.)

Gyvenimas senamiestyje – ne kiekvienam

Gyvenimas senamiestyje – ne kiekvienam

Senamiestis – turizmo ir renginių centras. Kvapą gniaužianti architektūra ir vykstantys renginiai kviečia jame apsilankyti, bet ar verta senamiestį pasirinkti kaip gyvenamąją vietą?

 

Gyvenant senamiestyje gali kilti problemų dėl dažnai čia organizuojamų renginių. ,,Maratonai, mugės bei koncertai iš tiesų gali pakenkti. Dėl jų apribojamas eismas, sunku privažiuoti arti namų ar rasti parkavimosi vietų. Taip pat dažnai trukdo koncertai, vykstantys prie pat namų, nes dėl jų virpa buto langai, o atėjus nakčiai gali būti sunku užmigti.” – komentuoja Milda gyvenanti miesto širdyje.

Mergina taip pat pamini, kad būna kartų kai į balkoną primėto daiktų kaip, pavyzdžiui, saldainių, o vieną kartą net radusi piniginę.

Miesto kultūros centre itin daug turistų, tačiau gyventojų nuomone šie žalos nedaro. ,,Turistai netrukdo, labiau trukdo žmonių keliamas triukšmas kavinėse.’’ – teigia Daiva, ilgą laiką gyvenanti senamiestyje. ,,Su turistais malonu pabendrauti, tačiau šie dažnai pasiklysta ir reikia parodyti kelia. Didelių problemų jie nesukelia, nebent šiek tiek patriukšmauja – ypač britai, mėgstantys savo laiką praleisti baruose.’’ – aiškina Ovidijus.

Dirbantiems ar besimokantiems centre tai puiki vieta. ,, Mokausi ir dirbu senamiestyje, todėl išvengiu kamščių ir taip sutaupau laiko’’ – sako Laura. ,,Į darbą vaikštau pėsčias, nereikia gaišti kamščiuose’’ – paantrina Ovidijus.

,,Gyventi čia patogu dėl nedidelių atstumų. Visi žinomi objektai arti, todėl nereikia daug keliauti, o nueiti iki kavinės ir parduotuvės daug neužtrunka’’- Milda.

Vilniaus senamiestis vienas gražiausių pasaulyje, todėl gyventi tokioje vietoje tikrai norisi. ,,Malonu būti tokioje aplinkoje, ji niekuomet nepabosta’’ – teigia Ovidijus.

Norintiems pasislėpti nuo miesto šurmulio senamiestis ne pati geriausia vieta, tačiau jei daug laiko praleidžiate mieste – tai tobula vieta gyventi.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų