„Tiks langai“ nuotr.

Terasos durys – neatsiejama šiuolaikinio būsto dalis

Terasos durys – neatsiejama šiuolaikinio būsto dalis

Šiuolaikiniai namai statomi bei projektuojami taip, kad kuo tikslingiau būtų išnaudojama tiek vidaus, tiek išorės erdvė. Ieškoma įdomių ir originalių dizaino sprendimų, komforto ir funkcionalumo derinių, atsižvelgiama į būsto energinę klasę. Ko gero, šiuolaikinis namas jau sunkiai įsivaizduojamas be didelių vitrininių langų ir erdvių terasos durų, kurios tarsi panaikina ribą tarp namų ir lauko erdvės.

Plačios terasos durys – tai ne tik puikus dizaino, bet ir funkcionalumo sprendinys, nes iš pastato lengvai patenkama į terasą, vidinį kiemą ar balkoną, esant poreikiui, tiesiog sujungiamos namo ir išorės erdvės.

Durų tipai

Daugiau nei du dešimtmečius rinkoje veikiantis vienas didžiausių plastikinių langų ir durų gamintojų – „TIKS langai“ individualiems savo klientų poreikiams patenkinti siūlo bene didžiausią plastikinių ir aliuminių terasos durų asortimentą. Kiekvienas gali pasirinkti tinkamiausias pagal funkcionalumą, dizainą, technines charakteristikas, kainą.

1. Pakeliamos ir stumdomos – HS (iš vok. Hebe-Schiebe) tipo durys. Jos gaminamos iš specialių plastiko (PVC) ir specialių termoizoliacinių aliuminio (tALU) profilių. Šių durų išskirtinės savybės – žemas slenkstis ir dideli matmenys. Pasukus durų rankeną, varstymo mechanizmas pakelia durų varčią, kurią galima nesunkiai perstumti į norimą padėtį. Durų slenkstis gali būti beveik sulygintas su grindų paviršiumi ir nesudaryti papildomos kliūties judant, o tai ypač svarbu namuose, kuriuose yra mažamečių ar neįgalių gyventojų. Konstrukcijoms įstiklinti gali būti naudojami dideli, stori geriausias termoizoliacines savybes užtikrinantys stiklo paketai, nes aukštos kokybės mechanizmai leidžia varstyti net iki 400 kg sveriančią varčią taip lengvai, jog tai gali padaryti net vaikas. Kliento pageidavimu šios durys gali būti pagamintos vienos arba net dviejų varstomų dalių. Neabejojame, kad nesunkiai rasite tinkamas HS tipo duris, nes siūlome net 7 skirtingo komplektavimo PVC durų modelius ir 4 – iš tALU profilių.

2. Lygiagrečiai stumdomos ir atverčiamos – PSK (iš vok. Parallel-Schiebe-Kipp) tipo durys. Jos gaminamos tiek iš PVC, tiek iš tALU profilių. Tai bene populiariausia Lietuvoje terasų durų rūšis, nes pasižymi funkcionalumu, puikiomis termoizoliacinėmis ir sandarumo savybėmis. Vilioja ir palyginti neaukšta durų kaina, nes, be varstymą užtikrinančio specialaus mechanizmo, visos kitos naudojamos medžiagos yra tokios pat kaip ir langų ar balkono durų. PSK terasų durų varčią galima ne tik perstumti, bet ir atversti, kai patalpas reikia išvėdinti. Tačiau dėl šios priežasties durų slenkstis yra pakankamai aukštas (dažniausiai apie 7 cm). Varstymo mechanizmai parenkami pagal varstomų dalių plotį bei svorį, įvertinant vartotojo pageidavimus. Neabejotinai patogiausios naudoti PSK durys tos, kuriose, sukant rankeną, jų varstomoji dalis automatiškai prisitraukia prie staktos, ypač kai durims įstiklinti panaudoti ganėtinai dideli, stori, drauge ir sunkūs stiklo paketai, dėl kurių ši durų dalis gali sverti net 200 kilogramų. Šių durų gabaritai mažesni nei HS tipo durų. „TIKS langai“ siūlo 5 PSK durų modelius ir 6 skirtingų savybių variantus iš tALU profilių.

„Tiks langai“ nuotr.

3. Lygiagrečiai stumdomos – PS (iš vok. Parallel-Schiebe) tipo durys. Nuo prieš tai minėtų PSK tipo durų šios skiriasi tik tuo, kad jose nėra varčios atvertimo funkcijos patalpoms vėdinti. Dėl labai paprasto ir patogaus šių durų naudojimo jas neretai renkasi garbaus amžiaus asmenys. Esant pageidavimui, durų varstymo mechanizmai gali būti papildomai sukomplektuoti detalėmis, užtikrinančiomis durų varčios išsandarinimą (mikroventiliaciją) visu jos perimetru.

„Tiks langai“ nuotr.

4. Sulankstomos ir stumdomos durys – FS (iš vok. Falt-Schiebe) tipo durys. Gaminamos iš tALU profilių, todėl šios konstrukcijos pasižymi lengvumu ir tvirtumu. Kaip ir išduoda pavadinimas, durys susilanksto tarsi armonika ir gali būti nustumiamos į šonus. Dažniausiai FS duris renkasi nedidelių būstų savininkai, nes iki galo atvertos jos teužima 5 proc. viso savo pločio. Neretai šios durys gaminamos ir ypač didelių matmenų (plotis – iki 7,0 m, aukštis – iki 3m, o pagal specialų užsakymą – net ir didesnės). „TIKS langai“ siūlo dvejas skirtingų savybių FS tipo duris.

5. Lygiagrečiai stumdomos – HI-Finity tipo durys. Šios durys skirtos modernios architektūros statiniams, jos gaminamos iš belgų kompanijos „Reynaers Aluminium“ termoizoliacinių aliuminio profilių. Išskirtinės durų savybės – beveik nematomi rėmai ir slenkstis, ypač dideli matmenys (varčių aukštis – iki 3,5 m), puikios termoizoliacinės savybės. Durys gali būti varstomos tiek rankiniu būdu (varčių svoris – iki 500 kg) arba motorizuotai (varčių svoris – iki 750 kg). Tai – išskirtinių savybių ir dizaino gaminys.

Daugelis vartotojų aliuminio konstrukcijas vis dar vertina atsargiai dėl vyraujančios nuostatos apie prastesnes jų termoizoliacines savybes. Ilgą laiką aliuminio langai ir durys buvo naudojami tik komerciniams ir visuomeniniams pastatams. Dabar „TIKS langai“ pasyviojo būsto statybos reikmėms siūlo ne tik PVC, bet ir geriausių savybių įvairaus dizaino ir spalvinių sprendimų aliumininius langus, duris, stumdomąsias bei sulankstomas terasų duris.

Teikiama nauda

Daugelyje pasaulio šalių terasa – ne tik nepamainomas namų atributas, ji vertinama dėl savo funkcionalumo: joje galima leisti laisvalaikį, rengti šeimos pietus, priimti svečius ar užsiimti kita mėgstama veikla. Lietuviai kol kas nedrąsiai įrenginėja terasas, manydami, jog Lietuvos klimatas tam netinkamas. Tačiau skandinavai, kurie ne tik namų, bet ir daugiabučiuose esančių butų nebeįsivaizduoja be erdvių terasų ir plačių terasos durų, šį faktą puikiai paneigia. Šiltuoju metų laiku terasos durys panaikina ribą tarp namų ir lauko erdvės, o šaltuoju – puikiai sulaiko šilumą ir suteikia galimybę gėrėtis vaizdu už lango.

terasos durų privalumai:

  • į namus patenka daugiau natūralios šviesos;
  • optiškai padidina namų erdvę;
  • papildomai neužima vietos;
  • pasižymi puikiomis šilumos ir garso izoliacijos savybėmis;
  • stabilios, saugios ir sandarios konstrukcijos;
  • durimis lengva ir patogu naudotis;
  • vizualiai panaikina ribą tarp namų ir lauko;
  • šiuolaikiškas dizainas.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis terasos duris?

Norint išsirinkti geriausias individualius poreikius atitinkančias terasos duris, pirmiausia reikėtų įvertinti erdvės, kurioje bus montuojamos durys, dydį ir norimą įeigos plotį. Jei erdvė nedidelė ir norima sutaupyti kuo daugiau vietos, puikiu pasirinkimu galėtų tapti sulankstomos terasos durys, kadangi jos susilanksto tiek į vidų, tiek į išorę. Kita vertus, stumdomosios durys gali būti pritaikomos skirtingo dydžio erdvėms, tik reikėtų nepamiršti įvertinti durims atversti ar nustumti reikalingos vietos. Plačios terasos durys puikios tuo, kad leidžia vienu metu vaikščioti net keliems žmonėms, be vargo pernešti didelių matmenų daiktus, pavyzdžiui, lauko baldus, ar iš karto atverti didelę erdvę. Derėtų nepamiršti, kad terasos durys nėra namą laikančios konstrukcijos ir sienoms būdingų apkrovų atlaikyti nepritaikytos.

Stumdomųjų durų varčia paprastai būna gana sunki, todėl, renkantis duris, reikėtų atsižvelgti į varstymo patogumą ir intensyvumą. Aukštos kokybės mechanizmai užtikrina lengvą durų varstymą, todėl jos gali būti ilgiau eksploatuojamos. Tai ypač svarbu, jei terasa planuojama naudotis dažnai, nes dėl dažno durų varstymo mechanizmai gali greičiau susidėvėti. Naudojimosi durimis kokybė ne ką mažiau priklauso ir nuo durų slenksčio. Žemas termoizoliacinis slenkstis ypač patogus, jei namuose gyvena maži vaikai, senyvo amžiaus asmenys ar neįgalieji, nes, visiškai susilygindamas su grindimis, neapsunkina vaikščiojimo. Norintiems savo namus padaryti maksimaliai šiltus ir saugius, derėtų nepamiršti įvertinti durų saugumo, šilumines ir garso izoliacijos savybes.

Galerija

Komentarai

  • Terasai tinkamiausios yra plastikines durys, nes jos itin patogios ir suteikia puikų vaizdą į pačią terasą.

  • Terasa, vis dėlto, šiltuoju metų laiku yra namų polisio zona, todėl nesinorėtų besimėgaujant poilsiu žiūrėti į terasos duris ir galvoti, kaip jos nepatinka, kaip sunku jas prižiūrėti ir pan. Todėl reikia rinktis labai atsakingai, aš pirmenybę teikiu aliuminio konstrukcijoms būtent dėl lengvesnės priežiūros, o patogiau man atrodo didelės į šoną nustumiamos durys.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų