Įmonės nuotr.

Saulės energiją racionaliau naudoti, nei saugoti tinkluose

Saulės energiją racionaliau naudoti, nei saugoti tinkluose

Energetikos strategijoje numatyta, kad iki 2020 metų pabaigos energiją gaminančių vartotojų skaičius turi siekti net 34 tūkst. Didžioji dauguma tokių vartotojų įsirengia saulės elektrines ant namo stogo, o pagamintą elektros energiją naudoja savo reikmėms arba atiduoda į tinklus vadinamajam pasaugojimui. Ar tikrai toks būdas yra racionaliausias?

Sugeneruoja didelę grąžą

Atsinaujinančių energijos šaltinių specialistai svarsto, kad vienas racionaliausių būdų saulės pagamintą elektros energijos perteklių, užuot jį atidavus į tinklus pasaugoti ir mokėti už tai pinigus, versti šilumine energija.

Saulės energija į šiluminę energiją gali virsti dviem būdais: naudojant saulės kolektorius karštam vandeniui bei šilumai ruošti ir naudojant saulės elektrinių energiją, iš kurios akumuliacinėje talpykloje generuojama šilumos energija karštam vandeniui ruošti.

Abiem būdais saulės energijos naudojimas šilumos gamybai gali būti derinamas su kitais šilumos šaltiniais – dujų, skystojo kuro ar kietojo kuro katilais. Taip būtų galima gerokai sutaupyti išlaidas kurui.

Vokietijos įmonė „Oventrop“ siūlo saulės šilumos naudojimo sistemas, kurios yra pritaikytos pašildyti geriamąjį vandenį ir į šildymo sistemą tiekti papildomą šilumą. Kadangi didžioji dalis energijos name reikalinga šildymui, derinant geriamojo vandens pašildymą ir šildymo palaikymą matomas didžiausias taupymo potencialas.

Investavę į saulės šilumos naudojimo sistemas, gyventojai įgauna nepriklausomumą nuo kuro kainų pokyčių. Nereikia pamiršti ir to, kad namo, kuriame įrengti alternatyvūs energijos šaltiniai, vertė pakyla.

Turintiems atliekamų pinigų, investuoti į saulės šilumos naudojimo sistemą daug naudingiau, nei laikyti indėlį banke už labai mažas palūkanas – saulės pagaminta energija sugeneruoja didesnę grąžą. Aplinkosauginis aspektas čia irgi nėra paskutinėje vietoje – saulės energija neišmeta į atmosferą anglies dvideginio, nedidina vadinamojo šiltnamio efekto.

„Oventrop“ saulės kolektoriai

Kaip jau minėta, vienas dažniausiai naudojamų metodų karštam vandeniui ruošti, naudojant saulės energiją – įrengti saulės kolektorius.

Vokietijos bendrovės „Oventrop“ specialistai yra paskaičiavę, kad įrengus standartinį dviejų ar trijų saulės kolektorių komplektą vienos šeimos name, galima sutaupyti iki 60–70 proc. išlaidų, per metus skiriamų karštam vandeniui ruošti. Naudodami skaičiavimo programas įmonės specialistai pateikia pasiūlymus įrengti saulės kolektorius ir daugiabučiuose namuose. Tokiuose objektuose saulės energijos panaudojimo galimybės dar didesnės, o įrengimo išlaidos, skaičiuojamos pagal gyvenamąjį plotą, yra nedidelės.

Pasirinkimui siūlomi dviejų tipų saulės kolektoriai: vakuuminiai vamzdiniai kolektoriai OKP arba didelio našumo plokštieji kolektoriai OKF.

„Oventrop“ vamzdinis kolektorius OKP-10/20 – tai „heat–pipe“ tipo vamzdinis kolektorius, kuris pasižymi nenutrūkstamu šilumos tiekimu. Dėl savo hidraulinių savybių kolektorius gali būti montuojamas ant pastato fasado, šlaitinio arba plokščiojo stogo ar kitoje vietoje 15–75 laipsnių kampu. Vamzdinis kolektorius gali būti naudojamas geriamojo ir baseino vandens šildymui, šildymo palaikymui bei technologiniam procesui reikalingos šilumos gamybai. Dėl didelio selektyvumo absorberio paviršius pasiekia aukštą saulės spinduliuotės sugeriamumo laipsnį. Vakuumas vamzdyje užtikrina maksimalią šilumos izoliaciją.

Įmonės nuotr.

Vamzdinis kolektorius OKP-10/20 apskaičiuotas ilgalaikiam naudojimui, nes pagamintas iš kokybiškų atsparių korozijai medžiagų.
„Oventrop“ plokštieji kolektoriai OKF-CK22/OKF-CS22 gali būti naudojami geriamojo ir baseino vandens šildymui bei šildymo palaikymui. Kolektoriai gali būti įrengiami vertikaliai arba horizontaliai virš stogo dangos, integruojami į stogo dangą arba pastatomi laisvai, kai stogas plokščias.

Be kolektorių, „Oventrop“ saulės šilumos sistemą, skirtą geriamojo vandens pašildymui, dar sudaro mazgas „Regusol“ su integruotu valdikliu, kuris perduoda šilumą ir turi būtinąją saugą užtikrinančią įrangą. Taip pat sistemoje yra akumuliacinis kaupiklis arba bivalentinis karšto geriamojo vandens kaupiklis.

Šviečiant saulei šilumnešio skystis sušildomas per kolektoriaus absorberį. Saulės šilumos sistemos skystis cirkuliaciniu mazgo siurbliu tiekiamas į apatinį geriamojo vandens kaupiklio šilumokaitį, kur šilumos energija perduodama kaupiklyje esančiam geriamajam vandeniui.

Saulės energijos valdiklis visada įjungia cirkuliacinį siurblį saulės cirkuliaciniame kontūre tik tada, kai temperatūra kolektoriuje aukštesnė nei temperatūra apatinėje kaupiklio dalyje. Temperatūros skirtumas nustatomas temperatūrų jutikliais prie kolektoriaus ir bivalentinio geriamojo vandens kaupiklio.

Atsižvelgiant į temperatūros skirtumo dydį, saulės šilumos sistemos skysčio srautas didinamas arba mažinamas. Taip pasiekiamas optimalus saulės šildymo sistemos energijos kiekis ir naudojimui tinkamos temperatūros kaupiklyje.

Pažangesnis karšto vandens ruošimo būdas, kai karštas vanduo nekaupiamas, o pratekėjimo principu sušildomas plokšteliniame šilumokaityje. Taip tenkinami aukščiausi vandens higienos reikalavimai.

„Oventrop“ akumuliacinis kaupiklis

Šildymo sistemas su atsinaujinančiais energijos šaltiniais sudaro daug komponentų. Dažnai jie sumontuojami po vieną ir juos reikia suderinti tarpusavyje.

Šią užduotį „Oventrop“ siūlo spręsti panaudojant centrinius energijos kaupiklius „Regucor“. Kai name įrengti saulės šilumai skirti kolektoriai, naudojamas centrinis šilumos kaupiklis „Regucor WHS“.

Jei name įrengta fotovoltinė jėgainė, ją siūloma derinti su centriniu energijos kaupikliu „Regucor WHP“. Vienas pagrindinių šio kaupiklio elementų – modulis „Power-to-Heat“, kuris leidžia perteklinę elektros energiją akumuliuoti šilumos pavidalu.

Įmonės nuotr.

Modulis skirtas naudoti perteklinę elektros energiją, kurią sugeneruoja ant stogo įrengta saulės elektrinė. Kitaip tariant – modulyje esantis kaitinimo elementas (tenas), naudodamas saulės elektrinės energiją, šildo vandens tūrį, o vėliau naudojant suakumuliuotą šilumos energiją ruošiamas karštas vanduo.

Greitai veikianti valdymo sistema užtikrina, kad talpyklos įkrovimui nebūtų naudojama pirktinė elektros energija.

„Oventrop“ saulės šilumos naudojimo sistemos privalumai:

  • veikia itin patikimai, nes naudojamos ypač kokybiškos medžiagos;
  • visa įranga tiekiama vieno gamintojo;
  • tiekiami visiškai sukomplektuoti mazgai (sistemos);
    mažos montavimo sąnaudos.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (67)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų