Originaliam fasadui – bituminių čerpių sprendimai

Originaliam fasadui – bituminių čerpių sprendimai

Bituminės čerpės – viena universaliausių dangų, vertinant pagal kokybę, ilgaamžiškumą ir kainą. Prieš kurį laiką bituminėmis čerpėmis buvo dengiami tik stogai, tačiau panaudojimo spektras išsiplėtė – dabar jos gali puošti ir namų fasadus.

Įvairiapusis gaminys

Bendrovė „Mida LT“ neseniai pasiūlė bitumines čerpes naudoti įvairiems fasado sprendimams. Fasado apdailai skirtų bituminių čerpių didžiausi pranašumai, kaip ir stogams dengti skirtų čerpių, yra atsparumas atmosferos poveikiui, paprastas montavimas, sutaupytas darbo laikas ir ilgaamžiškumas.

Ilgaamžiškumo šiai stogo dangai suteikia sudėtis: pagrindas yra iš stiklūno, aplieto aukštos kokybės bitumu. Kitaip tariant, stiklo pluoštas armuoja čerpę, taip suteikdamas jai ilgaamžiškumo. Viršutinis čerpės paviršius yra padengtas spalvotu mineraliniu pabarstu, kuris ne tik saugo paviršių nuo atmosferos reiškinių ir išorinio užsidegimo, bet ir suteikia jai unikalią spalvą.

Fasado bituminės čerpės TECHNONICOL HAUBERK – šiuolaikinė pastatų ir statinių apdailos medžiaga. Anot įmonės „Mida LT“ bituminių čerpių pardavimo vadovo Povilo Smaliuko, sumanymas gaminti bitumines fasado čerpes kilo matant, kad gyventojai stogui skirtas čerpeles naudoja ir kitoms namo dalims uždengti.

„Stogui ir fasadams skirtos bituminės čerpės bemaž niekuo nesiskiria – jų sudėtis, techniniai duomenys yra tokie pat. Skiriasi tik raštas, kuris yra pritaikytas fasadams ir primena klinkerio plyteles“, – tvirtina specialistas.

Geras kainos ir kokybės derinys

Fasado apdailai skirtų bituminių čerpių didžiausias privalumas, kaip ir stogams dengti skirtų čerpių, – ilgaamžiškumas ir atsparumas atmosferos poveikiui. Taip pat ir laiko taupymas dirbant. Mat jos greitai dengiamos ant paviršiaus, o darbui atlikti nereikalingi specialūs įgūdžiai. Galiausiai apdailos kaina, kurios santykis su kokybe yra vienas priimtiniausių.

Fasado bitumines čerpes galima naudoti tiek fasadui ar jo architektūriniams elementams, tiek buitiniams ir ūkiniams pastatams, tvorų apdailai. Jos tinkamos net ir nestandartinių formų – pusračių, arkų ir banguotų elementų konstrukcijų – fasadams apdailinti.

Sukurtos stiklūno, pagerinto bitumo ir natūralaus bazalto pabarstų pagrindu, šios fasado apdailos čerpės pasižymi išskirtinėmis spalvomis ir atsparumu temperatūros svyravimui. Fasadas tampa visiškai sandarus, neveikiamas korozijos, atsparus mechaniniam ir gamtiniam, pavyzdžiui, krušos, poveikiui, tinkantis klimato sąlygomis nuo –60 iki +90 °С.

Bazalto pabarstams būdingas itin didelis spalvos atsparumas, jie neblunka nuo saulės ir nekeičia spalvos per visą tarnavimo laiką. Čerpių spalvų ir raštų sprendimai suteikia pastatui ypatingo architektūrinio išraiškingumo. Siekiant suteikti fasadui dar daugiau efektingumo, naudojami keli bazalto pabarstų atspalviai iš vieno spalvų paletės segmento. Tai suteikia galimybę kiekvieną kartą sukurti įsimenamą fasado arba jo architektūrinių elementų raštą. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad nerekomenduojama naudoti produkcijos su skirtingais spalvos kodais vieno namo apdailai atlikti.

Galerija

Atrodo tarsi plytos

Dėl plataus čerpių atspalvių spektro ir tarpusavio derinių galimybės jos tinka įvairiems dizaino sprendimams. Čerpės gali nesunkiai papuošti bet kurį namą ir suteikti jam stilingumo bei individualumo. Derinant čerpių atspalvius danga išsaugo savo eksploatacines savybes, sandarumą ir ilgaamžiškumą.

Fasado čerpių raštas imituoja plytų mūrą ir suteikia galimybę sukurti įvairių spalvinių derinių, lygiai taip pat, kaip ir dirbant su plytomis. Pavyzdžiui, naudojant kitą spalvą, galima pabrėžti cokolio zoną arba atskirų elementų – kampų, langų ir durų angų – apdailą.

Kolekcijos „Plytos“ prototipu tapo klasikinis plytų mūras, pasižymintis aiškiu grafiniu raštu. Daugeliui žmonių – tai ilgaamžiškas ir praktiškas fasado apdailos būdas. Naujos apdailos medžiagos statieji kampai, tiesios linijos ir kruopščiai patikrintos proporcijos sukelia malonių asociacijų su tradicijomis ir patikimumu.

Paletės pagrindą sudaro labiausiai paplitę plytų atspalviai. „Raudonos plytos“ spalva aktuali ir moderni, neprarandanti klasikinių bruožų ir padedanti sukurti efektingą klasikinio angliško stiliaus fasadą. Darniai dera prie bet kokio stogo spalvinio sprendimo.

„Antikos“ spalva atveria plačių galimybių sukurti originalią klasikinio stiliaus fasado apdailą. Puikiai tinka dekoruoti tiek visą fasadą, tiek jo elementus. „Gelsvai rusva“ (Beige) spalva rami ir santūri, puikiai pabrėžia kiekvieno pastato didingumą.

Originalus „Marmuro“ atspalvis atspindi nestandartinį požiūrį į fasado apdailą. Tolygūs perėjimai iš tamsių atspalvių į šviesius leidžia efektingai pabrėžti kolonas, kampinius elementus, cokolio liniją. Kontrastinė gamtinė „Smėlio“ spalva sujungia elegantiškumą ir praktiškumą, tinka durims ir langams įrėminti, namo kolonoms ir kampams apipavidalinti.

Efektingas „Degtos plytos“ atspalvis tinka apdailinti tiek visą fasadą, tiek atskirus elementus: langų ir durų angas, portalus. Suteikia galimybę sukurti darnią namo eksterjero išvaizdą. „Terakotos“ spalva pabrėžia klasikinį, griežtą pastato architektūros stilių. Plačiai naudojama fasadų ir aptvėrimų vientisai bei fragmentinei apdailai atlikti.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų