Įmonės nuotr.

Nauji „Viessmann“ sprendimai keičia įpročius

Nauji „Viessmann“ sprendimai keičia įpročius

Vartotojų požiūris į namų šildymą per pastaruosius metus stipriai pasikeitė ir keičiasi toliau. Nauji technologiniai sprendimai suteikia naujų galimybių, leidžia atsisakyti tradicinių ir pasirinkti ypač ekonomiškus šildymosi būdus.

Pasirinkimą lemia ne viena aplinkybė

„Per pastaruosius metus stipriai padidėjo namo energinio efektyvumo reikalavimai. Tai, be abejonės, turėjo įtakos ir šildymo sprendimams – jie tapo racionalesni, inovatyvesni. Žinoma, vadinamieji tradiciniai šildymosi būdai, tokie kaip dujinis šildymas, tebėra paklausūs. Visgi reikia pripažinti, jog gamtinės dujos nėra pasiekiamos visiems norintiesiems, todėl tai irgi yra viena priežasčių, kodėl populiarėja alternatyvūs sprendimai“, – sakė bendrovės „Viessmann“ atstovas Marijus Digrys.

Dar viena aplinkybė, skatinanti gyventojus atsigręžti į alternatyvius energijos šaltinius – ekonominė. Mat įsirengti šilumos siurblį „oras–vanduo“ kainuoja jau bemaž tiek pat ar net pigiau, nei iki namų nutiesti gamtinių dujų įvadą ir įsirengti dujinę katilinę. Be to, įsirengiant dujinę katilinę reikalingos įvairios derinimo procedūros, kurių išvengia naujakuriai, pasirinkę šilumos siurblius „oras–vanduo“.

„Jeigu lygintume šildymo šaltinių populiarumą, tai dujiniai katilai išlaikė bemaž tokias pozicijas kaip ir anksčiau, tačiau šilumos siurblių „oras–vanduo“ populiarumas išaugo, todėl rinkoje sumažėjo geoterminių šilumos siurblių paklausa. Be to, naudojant šilumos siurblį paprasčiau pasiekti pastato A+ energinio naudingumo klasę“, – pastebėjo M. Digrys.

Įmonės nuotr.

Nedidelio ploto namų gyventojai dažniausiai pasirenka kompaktiškus sprendimus – šilumos siurblius su integruota karšto vandens ruošimo talpykla. Taip taupomas namo plotas, nes nereikia didesnės erdvės katilinei. Pirmenybė teikiama nebūtinai pigesniems įrenginiams, gyventojams svarbus ir įrenginio dizainas, tylesnis veikimas, didesnis naudingumo koeficientas.

„Kai kurie šildymo įrangos pardavėjai parduoda tai, ko pageidauja pirkėjas. Mano nuomone, reikia išsiaiškinti gyventojo poreikius ir pateikti pasirinkimui galimus sprendimus. Būta ne vieno atvejo, kai būsimi naujakuriai jau turėjo gamtinių dujų įvadus, tačiau įvertino, kad šilumos siurblys pigiau pagamina kilovatvalandę šilumos energijos, ir pasirinko šį šilumos šaltinį dar ir todėl, kad šilumos siurblys gali ir vėsinti namus. Žinoma, didesnė dalis liko prie dujinio šildymo dėl mažesnės katilinės įsirengimo kainos“, – pasakojo M. Digrys.

Ilgalaikės garantijos svarba

Rinkdamiesi šildymui šilumos siurblius, gyventojai, pasak „Viessmann“ atstovo, įvertina ir ateities perspektyvas šildytis namus bemaž nemokamai – įsirengiant saulės elektrines. Sąlygos pasitelkti šias alternatyvias energijos priemones nuolat gerėja, valstybė skiria paramą.

„Mes galime pateikti kompleksinį sprendimą: ir šilumos siurblį, ir saulės modulius elektros energijai gaminti. Bendrovė „Viessmann“ fotovoltinių modulių rinkoje dalyvauja jau nuo 2002 metų, saulės elektrinės tikrai nėra visiškai naujas įmonės pasiūlymas klientams“, – sakė M. Digrys.

Lietuvos rinkoje yra mūsų šalyje pagamintų fotovoltinių modulių, tačiau visgi didžioji dalis atkeliauja iš Azijos valstybių. Nors deklaruojama, kad gamintojai suteikia savo produkcijai ilgalaikę garantiją, sunku nuspėti, ar iš tiesų garantiniai įsipareigojimai bus vykdomi – gamintojų atstovų Lietuvoje juk nėra, o montuotojai už produktų kokybę neatsako.

Bendrovė „Viessmann“ pati saulės modulių negamina, tačiau su produktais, kuriuos pateikia savo klientams, suteikia ir visas garantijas. Anot M. Digrio, fotovoltiniai elementai su kitomis sistemos sudedamosiomis dalimis pereina visas „Viessmann“ kokybės kontrolės sistemas ir oficialiai gauna šios bendrovės prekės ženklą. Todėl klientai pirkdami „Viessmann“ saulės elektrines gauna 12 metų garantiją gaminiui, o taip pat suteikiama 25 metų modulio galios garantija.

„Gaunamos garantijos yra bendrovės „Viessmann“ klientų išskirtinumas. Gyventojai, susidūrę su gaminių kokybės problemomis, gerai supranta suteikiamų garantijų ir jų laikymosi svarbą“, – sakė M. Digrys.

Įsivyrauja kitokios tendencijos

Vertindamas diegiamus šilumos šaltinius, „Viessmann“ atstovas atkreipė dėmesį, jog pasirinkusieji dujines katilines privalo nuolat mokėti už naudojamą kurą – kartais brangiau, kartais pigiau. O šilumos siurbliams reikiamą energiją gyventojai gali pasigaminti patys, įsirengę saulės elektrines ir tapę gaminančiais vartotojais.

„Kadangi gyvenamieji namai šiuo metu statomi keliant aukštus energinio efektyvumo reikalavimus, jie naudoja palyginti nedaug šilumos energijos. Mažesnių nei 100 kv. metrų ploto namų savininkams verta pamąstyti ir apie kitokius šilumos šaltinius, nebūtinai šilumos siurblius. Galima sutaupyti atsisakant ne tik šilumos siurblio, bet ir vandeninės grindinio šildymo sistemos, įsirengiant pigesnę elektrinę šildymo sistemą, įskaitant ir saulės elektrinę. Investicija būtų tikrai panašaus dydžio, o elektrinės šildymo sistemos eksploatacija – netgi pigesnė“, – svarstė M. Digrys.

Įmonės nuotr.

Jo teigimu, Vakarų Europoje ši tendencija jau gerai įsitvirtinusi. Į tai orientuojasi ir šildymo įrangos gamintojai – „Viessmann“ produktų arsenale atsirado ekonomiški elektriniai šildytuvai bei vandens šildytuvai.

Didelę reikšmę turi ne tik patys šilumos šaltiniai, bet ir jų valdymo sistema. „Viessmann“ šilumos siurblių valdikliai yra pritaikyti išmaniesiems tinklams (Lietuvoje tokių dar nėra), taip pat turi galimybę maksimaliai išnaudoti saulės gaminamą energiją. Pavyzdžiui, saulėtą vasaros dieną, kai saulės elektrinė gamina daug energijos, valdiklis gali įvertinti situaciją ir užuot nukreipęs energijos perteklių į elektros tinklus pasaugojimui, nukreipti energiją papildomai pašildyti vandeniui.

„Plėsdama klientų ir produktų ratą, „Viessmann“ kviečia bendradarbiauti tiek šildymo įrangos, tiek ir elektros sistemų montuotojus, galėdama pasiūlyti ne tik įrangą, bet ir visapusišką techninį palaikymą“, – sakė M. Digrys.

Komentarai

Rodyti visus komentarus (53)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų