Mūro gaminiai energiškai efektyviems pastatams

Mūro gaminiai energiškai efektyviems pastatams

UAB „Simpras“ siūlo lietuviškus silikatinius, keraminius ir akytojo betono blokus, skirtus tiek laikančiosioms, tiek nelaikančiosioms įvairios paskirties pastatų konstrukcijoms.

 „Siliblokas“ – ypač tvirti ir ilgalaikiai silikatiniai mūro gaminiai

„Silibloko“ linijos mūro gaminius sudaro silikatiniai blokai, pilnavidurės bei tuštymėtos silikatinės plytos, pusblokiai, baltos arba spalvotos tašytos ar skaldytos apdailinės plytos. Tai ekologiški gaminiai – smėlio, kalkių ir vandens mišinys kietinamas 200 °C temperatūroje suspaustais vandens garais, o didžioji dalis gamybos procesui naudojamos energijos gaunama iš atsinaujinančiųjų šaltinių.

Mūro gaminiai - silikatiniai blokai

Vertingiausia „Silibloko“ gaminių ypatybė – jų tvirtumas. Didelis šių blokų gniuždymo stipris (15–20 MPa, o plytų – net 25 MPa) leidžia išvengti papildomų konstrukcinių sprendimų, pavyzdžiui, prieš perdangas naudojamo monolitinio žiedo. Mūras iš šių silikatinių blokų atlaiko dideles apkrovas, todėl galima formuoti didesnius atstumus tarp sienų neįrengiant tarpinių atramų perdangoms. Tai suteikia galimybę įgyvendinti įvairesnius architektūrinius sprendimus, turėti mažesnių statybos išlaidų. Be to, „Silibloko“ linijos mūro gaminiai pasižymi ypatingu matmenų tikslumu, todėl juos galima klijuoti, taigi sutaupoma įsigyjant medžiagas, nes klijų išeiga yra iki 4 kartų mažesnė nei paprasto mūro skiedinio.

Didelis „Silibloko“ gaminių stipris bei masyvi struktūra leidžia atsisakyti specialių tvirtinimo sprendimų (pvz., cheminių inkarų) prie mūro tvirtinant fasadinius ir kitus konstrukcinius elementus. Be to, didelis blokų tankis (apie 1550 kg/m3) užtikrina ir labai gerą oru sklindančio garso izoliaciją. Patirtis rodo, kad tinkuota mūro siena iš 25 cm pločio silikatinių blokų užtikrina 55 dB garso izoliacijos rodiklį.

Šių gaminių šiluminė varža nėra didelė (25 cm pločio blokelio šiluminė varža (R) – 0,52 (mK)/W), tačiau jie gerai akumuliuoja šilumą ir palaiko tinkamą drėgmės balansą. Silikatiniai blokai keraminiams nenusileidžia dideliu atsparumu aukštai gaisro temperatūrai. Taip pat jie atlaiko 50 atšilimo– užšalimo ciklų, todėl yra ilgaamžiai.

„Kerapor“ – šilti ir tvirti keraminiai blokai

Keraminių „Kerapor“ mūro gaminių grupę sudaro konstrukciniai ir pertvariniai blokai, vėdinimo kanalų, sąramų ir kaminų blokai. Jų gamybai naudojamos tik natūralios medžiagos: molis, pjuvenos ir smėlis. Gaminiai išdegami aukštoje temperatūroje.

Kūro gaminiai - keraminiai blokai

„Kerapor“ blokų stipris gniuždant siekia 15 MPa, todėl monolitinis žiedas prieš perdangas nėra būtinas. Šie gaminiai pasižymi didele inkarinių sraigtų ištraukimo iš blokų jėga (ištraukimo jėga ir parenkamo sraigto tipas priklauso nuo vidinių sienučių orientacijos ienučių ir jų storio. „Kerapor“ blokų pertvarėlės yra storesnės už konkurentų, todėl ir mechaninių bei cheminių varžtų ištraukimo jėga yra didesnė).

„Kerapor“ gaminiai labai gerai izoliuoja šilumą (25 cm pločio blokelio šiluminė varža (R) – 1,4 (m2K)/W), ypač gerai akumuliuoja šilumą ir palaiko optimalų drėgmės balansą. Dėl nemažo tankio (850 kg/m3) mūras iš šių „Kerapor“ blokelių gerai izoliuoja oru sklindantį garsą ir yra itin atsparus aukštai gaisro temperatūrai.

„Kerapor“ keraminių gaminių įvairovė (vėdinimo kanalų, sąramų kaminų blokai) gerokai paspartina mūro darbus, o tai leidžia sutaupyti ne tik laiko, bet ir sumažinti išlaidas.

„AirStone“ – lengvi ir labai šilti akytojo betono blokai

Šie akytojo betono (dar vadinamo dujų silikatu) konstrukciniai ir pertvariniai blokai bei lovinio tipo U formos sąramų blokai skirti mažaaukščių gyvenamųjų namų statybai ir daugiaaukščių pastatų karkasų angoms užpildyti.

Mūro gaminiai - akytbetonio blokai

Šie blokeliai gaminami iš kalkių, cemento, kvarcinio smėlio ir vandens suformuojant porėtą masyvą, kuris supjaustomas į tikslių matmenų gaminius ir sukietinamas autoklave.

Svarbiausia šių nedidelio tankio gaminių „AirStone“ ypatybė – porėta struktūra: porose esantis oras suteikia blokeliams geras termoizoliacines savybes. Poras vieną nuo kitos skiria pertvarėlės, kurių kokybė lemia medžiagos stiprį: „AirStone“ blokų tankis, nelygu jų tipas, kinta nuo 375 kg/m3 iki 600 kg/m3, o stipris gniuždant – 2,0–3 MPa. Išorinių sienų blokams svarbios termoizoliacinės savybės, todėl jie yra lengvesni, o vidaus sienoms svarbi garso izoliacija, todėl pertvariniai blokai gaminami sunkesni. Mūrijant iš „AirStone“, rekomenduojama prieš perdangas įrengti monolitinį žiedą iš specialių sąraminių blokų. Tvirtinant kitas statybines konstrukcijas ar sunkesnius elementus prie akyto betono sienos, dėmesį reikia atkeipti į varžtų ištraukimo jėgas. Pagal šį parametrą akytas betonas nusileidžia silikatiniams ir keraminiams mūro gaminiams. Todėl rekomenduojama naudoti tik specialius akytam betonui pritaikytus inkarinius varžtus.

Dėl porėtumo „AirStone“ blokų (24 cm pločio) šiluminė varža (R) – 2,7 (m2K)/W. Tad išorinėms sienoms iš akytbetonio reikia mažesnio termoizoliacijos sluoksnio.

Akytojo betono blokai nedegūs, atsparūs ugniai bei karščiui, į aplinką neišskiria kenksmingų žmogaus sveikatai ar gyvybei medžiagų. Su šiais mūro gaminiais lengva dirbti statybos aikštelėje. Blokai pjaustomi, frezuojami net rankiniu būdu. Kadangi blokeliai yra labai tikslių matmenų, juos galima klijuoti mūro klijais (plonasluoksniu skiediniu) – taip gaunamos plonesnės siūlės, padidėja atitvarų šiluminė varža ir darbo sparta.

„SimMiX“ – statybiniai mišiniai

Mūro gaminiai ir statybiniai mišiniai

„SimMiX“ – tai statybinių mišinių grupė, kurią sudaro mūro mišiniai (paprastas, žieminis ir hidrofobinis), termoizoliacinių plokščių klijai (polistirenui ir universalūs), plonasluoksniai skiediniai (klijai) akytojo betono ir silikatiniams blokams (paprasti ir žieminiai), tinkai, savaime išsilyginantys skiediniai, plytelių klijai bei sausas betono mišinys. Visi mišiniai supakuoti į maišus, tačiau dalis produktų, pavyzdžiui, mūro skiediniai, tinkai bei sausas betonas, tiekiami ir silosais. „SimMiX“ gaminiai atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus ir leidžia padidinti darbo našumą.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų