Kad sugrįžti namo būtų jauku

Kad sugrįžti namo būtų jauku

Daugeliui iš mūsų geriausia gaminių reklama – iš lūpų į lūpas perduodama rekomendacija. Visgi įvairi mūsų skaitytojų patirtis rodo, kad vargu ar verta šimtu procentų pasitikėti draugų ar giminaičių siūlomu gaminiu. Rinkoje yra didelė įėjimo į namą durų įvairovė, todėl jų pasirinkimas gali tapti tikru iššūkiu. Paprastai tai yra ilgalaikė investicija, todėl verta prašyti specialistų, turinčių ilgametę patirtį, patarimų. Jie patars, į ką atkreipti dėmesį renkantis duris, ir pateiks Jūsų poreikį ir finansines galimybes atitinkantį sprendimą.

Iš pigiausio varianto daug tikėtis neverta

Įsirengdamas naują namą, vilnietis Kęstutis dairėsi įėjimo durų. Svarbiausias kriterijus – durys turi būti storos, suprask – šiltos, ir saugios, geriausia – „šarvo“. Čia bičiulis rekomendavo savo dėdę, būtent tokių „šarvo“ durų gamintoją: „Daro gerai ir neplėšia pinigų.“ Kęstutis užsisakė duris ir džiaugėsi sutaupęs.

Praėjus metams nuo durų sumontavimo, Kęstutis suprato, kad pasirinko ne tai, ko jam reikėjo. Jau pirmąją žiemą pamatė, kad šerkšnu pasidengia durų stakta ir varčios apačia. Dar po kurio laiko duryse esantis įstiklinimas susmuko. Nuėmęs durų apdailos plokštę, vilnietis pamatė užpildą – pavienius polistireno putplasčio gabalus, ant kurių ir laikėsi įstiklinimas. Taigi apie durų šilumą ir saugumą kalbėti nebuvo prasmės.

„Šiluma ir saugumas – esminiai kriterijai renkantis įėjimo duris. Tai ne tik durų varčios storis ir tinkamas užpildas. Turime galvoti apie tai, kad durys yra judantis elementas ir jos dažnai varstomos, o kartais ir trinktelėjamos. Todėl renkantis įėjimo duris svarbu didelį dėmesį skirti furnitūrai: vyriams, užraktams, tarpinėms“, – sakė bendrovės „Hormann Baltic“ produktų grupės vadovė Lina Vasiliauskienė.

Specialistės paminėtos detalės turi nemažą reikšmę išsaugant šilumą. Užtenka pažiūrėti į ne itin kokybiškų durų termovizinę nuotrauką, kad įsitikintume, kaip per vyrius ar tarpines netenkama šilumos energijos. Nekokybiškose detalėse susidaro mikroplyšių, per kuriuos netenkama sandarumo, kartu ir šilumos.

Nuo 2011 m. ES šalyse įsigaliojo naujas langų ir durų standartas EN1627:2011, reglamentuojantis atsparumą įsilaužimui. Šiuo teisės aktu reikalaujama, kad visa durų konstrukcija būtų bandoma kas 10–20 cm ir kiekvienas taškas, priklausomai nuo durų saugumo klasės, turi atlaikyti nuo 3 iki 20 minučių bandymą įsilaužti. Durys yra suskirstytos net į 6 saugumo klases. Mūsų rinkoje šiuo metu siūlomos RC2 saugumo klasės durys.

L. Vasiliauskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad toli gražu ne visos šarvuotosios durys atitinka saugumo klasių reikalavimus. Iš tiesų nelabai kas ir gali paaiškinti, kas yra vadinamosios šarvuotosios durys. Būna atvejų, kad tokias duris vagys atidaro vos per porą minučių, ir neprašyti svečiai nesunkiai patenka į būstą, pasinaudoję įprastu laužtuvu. Todėl labai svarbu suprasti, kas slepiasi už deklaruojamų saugumo savybių.

Jeigu įėjimo durys kokybiškos ir saugios, net ir patyrę įsilaužėliai nesugebės patekti į vidų. Saugių spynų atrakinimas užtrunka per ilgai, todėl dažnai paliekamas „nebaigtas darbas“, baiminantis, kad nusikaltimas gali būti pastebėtas.

Išdaužti stiklą sudėtinga

Vienas žinomiausių Europoje durų ir garažo vartų gamintojų Vokietijos bendrovė „Hörmann“ yra įdiegusi aukščiausio lygio gaminių kokybės valdymo sistemą, todėl gaminant įėjimo į namą duris deramas dėmesys skiriamas ir saugumui, ir šilumos izoliavimui, ir dizainui. Atsakingas požiūris leidžia gamintojui įėjimo durims suteikti ilgalaikę penkerių metų garantiją.

Ieškantiems patikimumo, aukštos kokybės ir puikios išvaizdos įėjimo durų „Hörmann“ specialistai siūlo atkreipti dėmesį į „Thermo65“ modelį. Tai yra 65 mm varčios storio durys su PU užpildu, kuris užtikrina gerą šilumos izoliaciją. Duryse įrengta standartinė 5 užraktų apsauginė spyna – tai leis namuose jaustis saugiai ir ramiai. „Thermo65“ įėjimo durys atitinka RC2 saugumo klasę.

Daugelis klientų nori, kad į patalpą patektų kuo daugiau natūralios šviesos, todėl ieško durų su įstiklinimu. Bet čia kyla klausimas dėl įstiklintų durų saugumo – ar stiklas tikrai saugu? Kaip ir dera aukšto saugumo klasės įstiklintoms durims, „Hörmann“ įėjimo duryse „Thermo65“ montuojamas 8 mm storio laminuotas apsauginis stiklo paketas (VSG), kuris puikiai saugo nuo įsilaužimo, nes jį išties sunku išdaužti.

„Hörmann“ įėjimo durys „Thermo65“ suteiks ne tik saugumo, bet ir jaukumo jausmą. Šių durų šilumos perdavimo koeficientas (UD) yra iki 0,87 W/(m²·K)*. Tokius aukštus šilumos izoliavimo parametrus leidžia pasiekti 65 mm storio plieninė durų varčia su poliuretano standžių putų užpildu, termiškai atskirtas sąvaros profilis iš kompozito ir termiškai atskirta 80 mm aliumininė stakta su 20 mm aukščio, termiškai atskirtu aliuminio ir plastiko slenksčiu. O trigubas sandarinimo lygis užtikrina optimalią apsaugą nuo lietaus, vėjo ir nešvarumų. Tokia konstrukcija leidžia ne tik taupyti energiją, bet ir tausoti aplinką.

Montavimo svarba

Bendrovės „Hormann Baltic“ produktų grupės vadovė L. Vasiliauskienė atkreipė dėmesį į tai, kad išsirinkti patikimus montuotojus yra ne ką mažiau svarbu, nei išsirinkti kokybiškas įėjimo duris.

„Net ir geriausias gaminys tinkamai neatliks savo funkcijos, jeigu jis bus blogai sumontuotas. Nors labai dažnai klientai mėgsta kaltinti gaminius, gamyklinio broko pasitaiko labai retai, dažniausiai dėl to durys nukenčia tik vizualiai – dėl įbrėžimų. O didžiosios bėdos nutinka būtent dėl to, kad durys būna blogai sumontuotos“, – pasakojo L. Vasiliauskienė.
Nuo kokybiško durų montavimo priklauso naujo gaminio ilgalaikė eksploatacija. Įėjimo durys nebus sandarios, išleis į lauką daug šilumos, jei bus sumontuotos pažeidžiant darbų technologiją. Netinkamai atlikus montavimo darbus durys ne tik praras sandarumą, bet gali ir deformuotis, bus sunkiau varstomos ir neabejotinai pareikalaus remonto.

„Norint, kad nekiltų minėtų problemų, durims montuoti reikėtų rinktis ilgametę montavimo patirtį turinčią įmonę. Reikia įsitikinti, kad montavimui naudojamos kokybiškos medžiagos, o atliktiems darbams būtų suteikiama garantija ir serviso aptarnavimas“, – sakė bendrovės „Hormann Baltic“ atstovė.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų