„Baxi“ įranga – patikimam namų šildymui

„Baxi“ įranga – patikimam namų šildymui

Šildymo įranga, kuri dar neseniai atrodė sunkiai prieinama, dabar naudojama dažno naujakurio namuose. Šilumos siurbliai jau kurį laiką yra tapę vienu populiariausių šilumos šaltinių dėl kelių priežasčių: paprasto įdiegimo, patogumo naudoti, ekologiškumo.

Valstybė skiria paramą

„Šilumos siurbliai tampa kasdienybe. Jau tikrai nebėra taip, kaip prieš keletą metų, kai vieniems jie atrodė nepasiekiama svajonė, kiti dar bijojo juos pirkti kaip mažai išbandytus įrenginius. Dabar šilumos siurblius noriai perka ir senjorai, kuriems svarbus komfortas ir ekonomiškas šildymas, ir didesnes pajamas gaunantys žmonės. Šilumos siurblius įsigyja ir norintys savotiškai pasipuikuoti prieš kaimynus, kurie neturi tokio inovatyvaus šildymo įrenginio“, – pasakojo bendrovės „Sanistal“ vyriausiasis projektų vadovas Giedrius Masalskis.

Anot jo, nereikia baimintis, kad šilumos siurblius gali būti sudėtinga valdyti, kad tam reikia specialių žinių. Dabar tai – vienas paprasčiausiai valdomų šildymo įrenginių. Ir ne tik šildymo – kartu gaunama ir namų vėsinimo funkcija.

Noromis nenoromis šilumos siurbliai palyginami su dujiniais katilais. Pastarųjų efektyvumu irgi nereikia abejoti, tačiau jie turi mažesnes galimybes, pavyzdžiui, negali vėsinti patalpų.

„Dujinius katilus įdiegti kiek paprasčiau ir, žinoma, pigiau. Visgi šilumos siurblių šalininkai mėgsta pabrėžti ekologiškumą, aplinkos tausojimą. Gamtinės dujos priskiriamos prie iškastinio kuro, o šilumos siurblių, kaip alternatyvių energijos šaltinių, įdiegimą skatina valstybė, skirdama tam paramą“, – sakė G. Masalskis.

Gamintojo patikimumas – labai svarbus

Lyginti dujinių katilų ir šilumos siurblių valdymo patogumo galimybių net neverta – jie bemaž identiški. Antai bendrovė „Sanistal“ atstovauja šildymo įrangos gamintojui „Baxi“, kurio ir šilumos siurbliuose, ir dujiniuose katiluose integruota lygiai tokia pati valdymo sistema.

„Šie įrenginiai išmanieji, tiek vienus, tiek kitus galima integruoti į išmaniųjų namų sistemą, galima valdyti nuotoliniu būdu išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais“, – sakė G. Masalskis.

Renkantis šilumos siurblius ar dujinius katilus, specialistas patarė pirmiausia įvertinti gamintoją: kiek metų jis gyvuoja rinkoje, koks pajėgumas, kokia reputacija.
„Mūsų įmonė yra oficialus „Baxi“ atstovas Lietuvoje. Minėtas koncernas yra vienas didžiausių šildymo įrangos gamintojų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, galintis pasiūlyti labai aukštos kokybės šilumos siurblius ar dujinius katilus už vartotojams prieinamą kainą“, – sakė „Sanistal“ atstovas.

„Baxi“ savo gaminamai šildymo įrangai suteikia penkerių metų garantiją. Anot G. Masalskio, tai palyginti ilgas garantinis laikotarpis, tačiau jį suteikti nesibaiminama – įranga veikia patikimai. Iš viso įranga gali tarnauti keliolika metų ir ilgiau.

Į „Baxi“ šilumos siurblius komplektuojamos „Mitsubishi“ – vieno patikimiausių pasaulyje elektroninės įrangos gamintojų – detalės. Todėl įrenginių kokybė nekelia dvejonių. O patrauklumo „Baxi“ įrangai suteikia mažesnė kaina nei kitų išgarsintų prekės ženklų.

„Ar pirkėjui reikėtų gilintis į šildymo įrangos techninius duomenis? Jeigu dvejojate pasirinkti vieno ar kito gamintojo šilumos siurblį, tai tikrai nebus daug skirtumų. Į tai derėtų kreipti dėmesį nebent tuomet, jeigu renkatės nežinomo gamintojo įrenginį. Tačiau tokių rinktis nerekomenduočiau, nes jie neturi aiškaus veikimo principo ir gali nustoti veikti vos po kelių savaičių“, – įspėjo G. Masalskis.

Renkantis šilumos siurblį ar dujinį katilą reikia įvertinti namo plotą, jo energinio naudingumo klasę, viduje sumontuotą šildymo sistemą. Pagal tai gamintojų atstovai tikrai parinks geriausią variantą. „Sanistal“ atstovas atkreipė dėmesį į tai, kad inverteriniai šilumos siurbliai reikalui esant automatiškai gali padidinti ir sumažinti savo galingumą. Tad nereikia baimintis pirkti keliais kilovatais galingesnį siurblį, galvojant, kad bus didesnės eksploatacinės išlaidos. Anaiptol, paspaudus didesniam šalčiui, ne taip greitai įsijungs elektrinis kaitinimo elementas ir taip įrenginys veiks taupiau.

Planuodamas įsigyti šilumos siurblį gyventojas pirmiausia turėtų numatyti ir šildymo sistemą. Kadangi šilumos šaltinis yra žematemperatūris, reikia suprojektuoti ir atitinkamą šildymo sistemą – grindinio šildymo.

„Negalima teigti, kad sumontavę radiatorinę sistemą liksite be šildymo. Tikrai ne. Tačiau šilumos siurblio efektyvumas tikrai nebus toks, kaip veikiant su grindinio šildymo sistema. Nerekomenduočiau šilumos siurblio montuoti į senos statybos namą, kur yra daug radiatorių. Pirmiausia reikėtų namą atnaujinti, apšiltinti. Žinoma, geriausia būtų ir šildymo sistemą pakeisti“, – teigė specialistas.

Servisas – ne paskutinėje vietoje

Kalbant apie dujinius katilus, „Baxi“ gaminiai yra vieni inovatyviausių. Anot G. Masalskio, ne vienas gamintojas Europoje yra pasitelkęs „Baxi“ patentuotas technologijas. Pavyzdžiui, Europoje dar nė vienas gamintojas nepasiūlė rinkai katilų, kurie kurui naudotų vandenilį, – „Baxi“ tokį išradimą jau turi.

„Dujinius „Baxi“ katilus galėčiau apibūdinti kaip turinčius geras tradicijas ir patikimus. Mūsų serviso tarnyba tikrai neturi daug iškvietimų – tai jau šį tą pasako apie gaminio kokybę“, – sakė G. Masalskis.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad perkant šildymo įrangą būtina pasidomėti, ar pardavėjai gali suteikti kokybiškas serviso paslaugas. Pasitaiko atvejų, kad nusipirkus mažai žinomo gamintojo šilumos siurblį ar dujinį katilą, kai prireikia, negali išsikviesti meistro, nes paprasčiausiai nežinai , į ką kreiptis. Bendrovė „Sanistal“ parduodamai įrangai suteikia ilgalaikę garantiją, bet, nepaisydama to, klientams visuomet užtikrina patikimas serviso paslaugas.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų