VGTU architektūros studijų programos studentų darbai

Studentai pristatė modernių ir patogių Šnipiškių viziją

Studentai pristatė modernių ir patogių Šnipiškių viziją

Modernios ir itin gyventojams patogios Vilniaus Šnipiškės su sutvarkytomis viešosiomis erdvėmis, dviračių takais, išsaugota medinių namų teritorija ir naujais pastatais. Tokią viziją sostinės savivaldybės atstovams pasiūlė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) architektūros studijų programos studentai.

„Šnipiškių teritorija urbanistiniu požiūriu yra karštas taškas. Tai – kompleksiškas miesto rajonas, kuriame susipina daugybė temų ir interesų: naujieji verslo centrai, senosios sodybos, intensyvios Kalvarijų ir Žalgirio gatvės, Senvagės tvenkiniai, neišnaudotos konversijos teritorijos“, – taip šį miesto centre esantį rajoną apibūdino VGTU absolventė ir viena iš urbanistų biuro „PUPA – strateginė urbanistika“ įkūrėja Justina Muliuolytė. Mergina buvo viena iš kūrybinių dirbtuvių VGTU architektūros studentams „Urbanistinė akupunktūra Šnipiškėse“ kuratorių.

Rengdami projektą, studentai kalbino Šnipiškėse gyvenančius bei dirbančius žmones, aiškinosi jų poreikius bei nuomonę apie esamą padėtį. J. Muliuotytės teigimu, didžioji dalis apklaustųjų sutiko, kad reikia gerinti infrastruktūrą, keisti vandentiekio sistemą. Beje, daugelis gyventojų buvo pozityviai nusiteikę, džiaugėsi, jog dabar Šnipiškėse yra daug saugiau, čia gyventi bei dirbti tampa jaukiau.

Studentai parengė savo pasiūlymus. Vilniaus savivaldybės atstovams buvo pristatytos trys skirtingos, bet kartu panašios Šnipiškių vizijos.

Viena jų – didelė žalia erdvė su medinėmis Šnipiškėmis, garažų teritorija bei sodais, kuriuose numatyta vieta naujiems pastatams. Antra – labiau akcentavo jungtis tarp Žirmūnų, Kalvarijų gatvių, medinių Šnipiškių, naujosios teritorijos ir Ozo šlaitų. Trečiojoje vizijoje taip pat rūpinamasi viešosiomis erdvėmis, tačiau daugiausia dėmesio skiriama iš seniau likusiai gatvių struktūrai ir pagal tai formuojamos viešosios erdvės, gyvenamieji kvartalai.

Visose vizijose akcentuotos medinės Šnipiškės, viešųjų erdvių poreikis, teritorijų atnaujinimas bei kontrasto tarp dangoraižių ir medinių namų mažinimas, modernus, funkcionalus apšvietimas.

„Tokia iniciatyva itin sveikintina. Pasirinktos teritorijos analizė padaryta tikrai neblogai. Studentai atkreipė dėmesį būtent į tas vietas, kurios greitu metu sulauks tvarkymo“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė.

Specialistės teigimu, vienas labiausiai dėmesį atkreipusių studentų pasiūlymų – Giedraičių gatvėje esančio daugiaaukščio garažo sienos apželdinimas arba viešojo kino teatro įrengimas. Būtent čia planuojama įrengti viešąją erdvę.

„Manau, kad Šnipiškių laukia graži ateitis – juk čia galima gyventi nuosavame name pačiame miesto centre. Gyventojai irgi sulauks reikiamų permainų. Tereikia tik labiau sutvarkyti aplinką, pagerinti kelių infrastruktūrą“, – reziumavo J. Muliuolytė.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų