Fernando Guerros („FG+SG fotografia de arquitectura“) nuotr.

Šiuolaikiškas biurų pastatas Turino senamiestyje

Šiuolaikiškas biurų pastatas Turino senamiestyje

Turine (Italijoje) neseniai duris atvėrė naujas „Reale Group“ biurų pastatas. Jis iškilo ne per toliausiai nuo miesto centrinės aikštės Piazza Castello vietoj praėjusio amžiaus mažaverčio pastato. Projekto autoriai – vadovas inžinierius Roberto Tosetti (koncernas „Artecna“) ir architektų bendrovė „Iotti + Pavarani Architetti“. Naujasis statinys visam kvartalui suteikia modernesnę išvaizdą.

Naujojoje erdvėje sukurta 800 darbo vietų, yra 150 automobilių statymo vietų ir konferencijų salė, skirta 280 asmenų. Tai svarbus ir didelių užmojų turintis projektas, besitaikantis į inovatyvius pastato funkcionavimo standartus ir savo architektūra derantis su istorine miesto dalimi. Modernusis statinys labai sėkmingai pakeitė senąjį pastatą, neužimdamas papildomo žemės ploto. Užsakovas bendrovė „Reale Immobili“ į tai investavo 50 mln. eurų.

Fernando Guerros („FG+SG fotografia de arquitectura“) nuotr

23 500 kv. metro ploto patogių biurų pastatas turi 1 700 kv. m ploto vidinį kiemą. Visos erdvės pritaikytos, kad dirbti šiame pastate būtų kuo patogiau. Gautas A2 (atitinka A++) klasės sertifikatas patvirtina, jog biurų kompleksas atitinka visus aukščiausius energinio naudingumo standartus. Maža to, jo savybių pakanka siekti tarptautinio LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) platininio sertifikato.

Architektai Paolo Iotti ir Marco Pavarani („Iotti + Pavarani Architetti“), bendradarbiaudami su grupe dizainerių iš „Artecna“, priderino prie kvartalo architektūros linijų šio pastato tūrį ir išorės bei vidaus fasadus. Visas kompleksas harmoningai dera su saugomais aplinkinių istorinių gatvių statinių fasadais. Architektūrinis pastato apvalkalas traukia į save žvilgsnius – paprastos ir griežtos fasadų linijos demonstruoja modernumo ir istorinio paveldo darną. Pastatas vilioja ir puikiai „įdarbinta“ natūralia dienos šviesa.

Pastato formų griežtumą šiek tiek sušvelnina įėjimų dizainas ir paviršių apipavidalinimas. Subtilus vidinis fasadas supa kiemą su sodeliu ir tampa atsvara išoriniam fasadui, atsiveriančiam į miestą. Kelių spalvų anoduoto aliuminio profilių sistemos uždengia duris, langus ir kitas stiklines detales, sukurdamos savotišką dirbtinį mišką, reaguojantį į natūralios saulės šviesos pokyčius.

„Pagrindiniai šio projekto dizaino principai – tai sąsaja su tradicija ir žvilgsnis į ateitį. Pastarosios aspektas – tai architektūriniai ir inžineriniai sprendimai, kurie savo ruožtu paremti kruopščiais technologinių naujovių ir efektyvumo tyrimais“, – pasakoja projekto vadovas Roberto Tosetti.

Šio projekto sėkmės paslaptis – pavydėtinai stipri užsakovo ir kūrėjų, kurių bendras darbas prasidėjo prieš trejus metus, sąveika. Architektų bendrovė „Iotti + Pavarani Architetti“, sukurdama „Reale Group“ biurų pastato dizainą, susidorojo su sudėtinga užduotimi perteikti vietovės dvasią ir sukurti darnų pastato ryšį su aplinka. Šiame pastate įgyvendinti sprendimai labai ryškiai atskleidžia dėmesį aplinkos kontekstui, aukštų energinio efektyvumo reikalavimų paisymą ir inovatyvių sprendimų paiešką.

Galerija

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų