TIKKURILA nuotr.

Modernūs pramoninio medinių paviršių dažymo sprendimai

Modernūs pramoninio medinių paviršių dažymo sprendimai

Medienai nesitraukiant iš populiariausių ir labiausiai vertinamų statybinių medžiagų gretų, jos naudojimas apdailai taip pat nepraranda savo svarbos. Suomijos dažų gamintoja kompanija „Tikkurila“ pristato unikalius analogų rinkoje neturinčius dažus „Ultra Pro“, skirtus įvairiausioms medinėms – tiek pjautinėms, tiek obliuotoms – dangoms dažyti pramoniniu būdu.

Unikalios išskirtinės savybės

Įprastai mediena, kad būtų apsaugota nuo drėgmės ir kito neigiamo aplinkos poveikio, prieš dažymą yra impregnuojama, o paskui paviršius nugruntuojamas, kad pagerėtų sukibtis su dažais. Šiuo požiūriu TIKKURILA „Ultra Pro“ dažai yra unikalūs, nes jais dažant prieš tai paviršiaus nereikia nei impregnuoti, nei gruntuoti.

Kadangi fasadui padengti pakanka vieno produkto, tai sutaupoma laiko ir pinigų: trumpiau trunka dažymo darbai, pastolių nuoma, mažiau kainuoja dažytojų darbas ir kt.

Ilgas eksploatavimas mažiau kainuoja

TIKKURILA „Ultra Pro“ dažai padengia medieną apsauginiu sluoksniu, užtikrintai tarnausiančiu 10 ir daugiau metų. Šie dažai pasižymi itin mažu vandens įgeriamumu, todėl yra gana atsparūs atmosferinės drėgmės poveikiui – tai irgi prisideda prie ilgesnio medinių fasadų eksploatavimo. Toks ilgas tinkama išliekančios dažų dangos laikas gerokai sumažina neigiamą poveikį aplinkai – juk kuo rečiau perdažoma, tuo mažiau teršiama aplinka.

Kita vertus, retesni perdažymo darbai naudingi ir ekonomiškai – rečiau patiriama su medienos atnaujinimu susijusių išlaidų. Jei vis dėlto paviršių reikia perdažyti, tai galima atlikti panaudojant įvairius TIKKURILA „Ultra“ serijos gaminius tiesiog statybvietėje.

Šių namų apdailai naudoti TIKKURILA „Ultra Pro“ dažai. Dariaus Beconio IĮ nuotr.

Kokybiškas ir lengvas dažymas

Kadangi „Ultra Pro“ dažai skirti dažymui pramoniniu būdu, tai visas medienos padengimo procesas, taip pat ir nudažytų gaminių džiovinimas vyksta griežtai kontroliuojamomis sąlygomis. Paviršius dengti galima įvairiais būdais: naudojant purkštuvus ar šepečiavimo stakles, taip pat – teptukais ar voleliais.

Svarbu, kad būtų išlaikytas rekomenduojamas dangos sluoksnio storis: išdžiūvusi dažų danga, padengus paviršių dukart, turėtų būti maždaug 80–100 µm. storio. Tai užtikrinti nėra sudėtinga, nes TIKKURILA „Ultra Pro“ dažus lengva paskirstyti vienodu sluoksniu, jie labai tolygiai padengia paviršių, nepaisant, koks paviršius yra dažomas – šiurkštus pjautinis ar lygus obliuotas. Beje, šiais dažais padengtus gaminius galima džiovinti ir kambario temperatūroje.

Nors darbo procesas atrodo gana paprastas, jis ne tik garantuoja geriausią įmanomą rezultatą, bet ir leidžia vykdyti statybos darbus ištisus metus, nepakenkiant medienos apdailos kokybei.

Šių namų apdailai naudoti TIKKURILA „Ultra Pro“ dažai. Dariaus Beconio IĮ nuotr.

Papildoma nauda

Šiuo metu juntamas didelis atsakingų gamintojų ir vartotojų dėmesys statybinių produktų sudėčiai. Ypač vertinami gaminiai, kuriuose neigiamą poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai turinčių medžiagų kiekis yra minimalus arba jų visai nėra. TIKKURILA „Ultra Pro“ dažų sudėtyje lakiųjų organinių junginių kiekis yra labai mažas, taigi poveikis aplinkai taip pat yra minimalus.

Apie „Tikkurila

Suomijoje 1862 m. įkurta kompanija „Tikkurila“ – dažų ir dangų gamybos ir prekybos lyderė Šiaurės Europos ir Baltijos šalyse, savo veiklą vykdanti jau 16 šalių. Jos teikiami aukštos kokybės gaminiai ir platus klientų aptarnavimo tinklas užtikrina geriausią vartotojams patirtį rinkoje.

Kompanija „Tikkurila“ yra pirmaujanti vandens pagrindo dažų ir dangų gamintoja, siūlanti modernius laiko patikrintus produktus. Jos produkcijos kokybę užtikrina standartų ISO 9001 ir ISO 14001 reikalavimus atitinkanti kokybės vadybos sistema.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų