„Baumit“ nuotr.

Ilgalaikės fasadų apdailos sprendimai

Ilgalaikės fasadų apdailos sprendimai

Pastato fasado apdailos pasirinkimas – tai ne tik estetinis sprendimas. Nuo kokybiškos išorės sienų apdailos priklauso ir pastato vidaus mikroklimatas, ir jo eksploatavimo sudėtingumas, šiluminės charakteristikos, sandarumas bei estetiška išvaizda. Tad būtina atidžiai pažvelgti į rinkoje siūlomas fasado šiltinimo ir apdailos sistemas, kad pavyktų pasirinkti pačią tinkamiausią

Apie „Baumit“

„Baumit“ – ilgas tradicijas turinti Austrijoje įsteigta kompanija statybos sektoriuje įkūnija inovacijas, saugumą, partnerystę, kokybę ir patikimumą. 1988 m. sukurtas išorinių tinkuojamųjų sudėtinių termoizoliacinių sistemų (ITSTS) prekės ženklas – vienas stambiausių Europoje. „Baumit“ gaminiais prekiaujama daugiau nei 30 šalių. Šio prekės ženklo asortimentas – platus ir novatoriškas. Bandymais patvirtinta, kad jį sudarančios fasado, grindų dangos, tinkai, plytelių klojimo priemonės atitinkamose statybų sistemose puikiai dera. „Baumit“ darbuotojai nuolat kuria išsamiais tyrimais, plėtra ir išskirtine orientacija į klientą pagrįstus gaminius bei paslaugas.

Kokybiški fasadai visam gyvenimui

Laiko įrodyta, kad „Baumit“ viršutinė fasado danga išlieka dešimtmečius. Statinio fasadą ji patikimai apsaugo nuo drėgmės, šalčio ir karščio, taip pat – nuo dumblių ir pelėsio. Viršutinę dangą galima panaudoti tokiam fasado dizainui sukurti, kuris būtų patrauklus ir savitas.

Fasado dizaino unikalumas priklauso ne tik nuo pasirinktos spalvos. „Baumit CreativTop“ – individualiai modeliuojama tinko danga, suteikianti laisvę mąstyti kūrybiškai ir suformuoti ypatingą fasado paviršių. Šis silikonu armuotas produktas yra paruoštas naudoti ir tinka įgyvendinti įvairiausias dizaino idėjas. Skirtingos tinko struktūros sukuria šviesos ir šešėlių žaismą, kuris suteikia gelmės įspūdį, subtiliai kintantį pagal paros metą ir sezoną.

Išorinis fasado tinkas „Baumit CreativTop“ yra universalus ir ypač paprastai naudojamas. Galima rinktis iš beveik visų „Baumit Life“ paletės spalvų, todėl jūsų galimybės kurti – neribotos. Naudojant „Baumit CreativTop“, lengva formuoti lygius, raižytus, dryžuotus, brūkšniuotus, grubius, švelnius ir kitokius fasado paviršius. Taigi, išorinėms sienoms galima parinkti ne tik tinkamą spalvą, bet ir tekstūrą.

Galerija

„Baumit“ nuotr.

Sodrios spalvos – su „Baumit“ pasiekiama tikrovė

Sodrios tinko „Baumit Style“ spalvos suteikia galimybę fasadą padaryti savitą ir išskirtinį. Šių produktų sudėtyje esantys inovatyvūs „vėsieji“ pigmentai atspindi didžiulį saulės šviesos kiekį ir sumažina paviršiaus temperatūrą. Dėl šios savybės jie suteikia galimybę naudoti madingas tamsias spalvas visam  ITSTS paviršiui.

Naujasis pigmentas į dažų ir tinkų sudėtį įeina kaip gamyklinis atspalvis. Tai reiškia, kad visos 888 „Life“ paletės spalvos, kurių šviesos atspindžio koeficientas yra mažesnis nei 20, gali būti naudojamos dideliems ITSTS arba vienalyčio mūro plotams.

Nanotechnologijos  – savaiminiam išsivalymui

„Baumit Nanopor“ – tinkas ir dažai, papildyti savaiminio išsivalymo efektu – fotokatalize. Šis efektas suteikia papildomą apsaugą nuo organinių teršalų, kurie pašalinami kartu su išgaruojančia drėgme arba lyjant lietui. Dienos šviesa suaktyvina tinko sudėtyje esantį fotokatalizatorių. Tuomet įvyksta reakcija su vandeniu ir deguonimi, purvo dalelės išstumiamos į paviršių. Šis fotokatalizės efektas puikiai veikia ir ant šiaurinių pastato sienų.

Kadangi fasadai ilgiau išlieka švarūs, tai išsaugoma fasado vertė ir sumažinamos jo eksploatavimo išlaidos.

1. Saulės šviesa suaktyvina tinke arba dažuose esantį fotokatalizatorių 2. Ši reakcija skaido ant paviršiaus susikaupusį purvą, o jo dalelės pašalinamos vėjo 3. Likusias daleles pašalina lietus arba garuojanti drėgmė, fasado paviršius tampa visiškai švarus„Baumit“ nuotr.

„Baumit“ ITSTS sistemos

Kad namie būtų palaikomas sveikas vidaus klimatas, labai svarbu tinkamas šilumos izoliacijos pasirinkimas. Būtent jis padeda palaikyti komfortinę aplinkos temperatūrą.

Tuo tikslu „Baumit“ sukūrė daugybę sistemų, tinkamų tiek šiluminei vienos šeimos namo izoliacijai, tiek dangoraižio fasado rekonstrukcijai. Visi šių sistemų komponentai yra puikiai suderinami su izoliavimo pagrindu ir papildyti įvairiomis naudingomis savybėmis.

Kvėpuojanti šilumos izoliacija

„Baumit OpenSystem“ – geriausias sprendimas statant namą ar renovuojant seną pastatą. Visos sudėtinės šios sistemos medžiagos yra laidžios vandens garams, todėl leidžia sienoms kvėpuoti. Tai padeda sukurti optimalias gyvenimo sąlygas tiek žiemą, tiek vasarą.

„Baumit OpenSystem“ sudaro perforuotos polistireninio putplasčio (EPS) plokštės. Jų ertmės yra 2–3 mm skersmens, todėl užtikrina galimybę vandens garų pertekliui lengvai pasišalinti į namo išorę.

„BaumitOpenSystem“ montavimas. „Baumit“ nuotr.

Kaip tai veikia? Santykinis oro drėgnis, kaip ir temperatūra, yra svarbus komfortiškos gyvenamosios aplinkos veiksnys. Jei patalpoje vyrauja 19–22 °C temperatūra, oro drėgnis turėtų siekti 40–60 proc. Vienas namų ūkis per dieną išskiria apie 10 litrų vandens. „Baumit OpenSystem“ savo aukštu laidumu garams primena plytas, tačiau nepraranda puikių šilumos izoliavimo savybių, taigi palaiko komfortišką patalpų mikroklimatą.

Puikiai atrodantis ir ilgaamžis fasadas. „Baumit OpenSystem“ pasižymi savybėmis, kurios ne tik padidina pastato energinį naudingumą, bet ir užtikrina ilgaamžę estetišką išvaizdą. Ši fasado apdailos sistema pasižymi patikimiausia tvirtinimo technologija, laidumu garams, puikia šilumos izoliacija ir inovatyviu paviršiniu sluoksniu su nanotechnologija.

„Baumit“ nuotr.

„StarTrack“ smeigės

  • Taupo energiją, laiką ir išlaidas
  • Vienas sprendimas, tinkantis bet kurio storio izoliacijai
  • Eliminuojami šilumos tilteliai

„BaumitStarTrack“ smeigės įgilinimas neperveriant izoliacinės medžiagos. „Baumit“ nuotr.

ITSTS sistemos, kuriose naudojamos EPS izoliacinės plokštės, prie pagrindo turi būti fiksuojamos naudojant papildomas tvirtinimo detales ir klijus. Prieš klijuojant izoliacines plokštes, „Baumit StarTrack“ smeigės įkalamos į mūrą ir padengiamos truputėliu klijų. Taip, neperduriant šilumos izoliacijos, suformuojama papildoma laikančioji mūro vieta. Ji eliminuoja šilumos tiltelių susiformavimą. „Baumit StarTrack“ asortimentas puikiai tinka visų tipų pagrindams – tiek standartiniam betonui, tiek lengvasvoriui mūrui.

„Open“ sistemos privalumai

  • Šilčiausia kvėpuojanti sistema rinkoje
  • Užtikrina optimalų vidaus mikroklimatą
  • Eliminuoja šilumos tiltelius
  • Itin laidi vandens garams
  • Neleidžia garams kondensuotis
  • Trumpesnis statybos laikas (nes sistema greičiau išdžiūsta)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų