„Anza“ nuotr.

Įrankiai, kurie fasado dažymą pavers malonumu

Įrankiai, kurie fasado dažymą pavers malonumu

Šiandien bene brangiausiai kainuoja laikas – jo trūksta visiems. Todėl kiekvienas norime, kad reikiami darbai būtų atlikti kiek įmanoma greičiau ir geriau. Ir, žinoma, iš pirmo karto. Visu šimtu procentų sėkmingą rezultatą pasiekti padeda ne tik aukštos kokybės dažai, bet ir tinkami bei kokybiški įrankiai.

Dažymas – tai tas darbas, kurį neretai pasiryžta atlikti ir neprofesionalai. O dažymui skirti įrankiai turi gerai atlikti jiems skirtą užduotį ir būti patogūs tiek pirmą kartą šio darbo besiimančiam, tiek iš to duoną valgančiam profesionalui.

Pasirinkimo atmintinė

Pirmiausia, kokybiški dažymo įrankiai turi užtikrinti gerą paviršiaus padengimą – tolygų dažų paskirstymą, paviršių be prilipusių šerelių ar plaukelių, tikslų ir greitą darbą. Kad šiuos reikalavimus pavyktų įgyvendinti, teptukų šereliai ir volelių plaukeliai turi tvirtai laikytis ir nelūžinėti – tuomet jais pavyks nudažyti ir paviršių sunkiai pasiekiamose vietose, ir tvarkingai „sudurti“ skirtingas spalvas, ir dažus paskleisti vienodu sluoksniu visame plote.

Antra, dažymo įrankiai turi būti talpūs, t. y. užgriebti pakankamai daug dažų, kad nereikėtų nuolat teptuko ar volelio merkti į kibirą. Dažai turi laikytis ir ant įrankio, kol bus sunaudoti, – nevarvėti ir netikšti į šalis.

Trečia, dažymo įrankiai turi būti patogūs dirbti įvairiose situacijose. Pavyzdžiui, įprastą volelio rankenėlę pakeitus reikiamo dydžio teleskopiniu kotu, galima be vargo pasiekti lubas ar viršutinę sienų dalį, nesinaudojant kopėčiomis ar pastoliais. Tai gerokai supaprastina darbą nedidelėse, netipinio plano ar didelio aukščio patalpose.

Darant pertraukėlę darbų metu, nenaudojamą įrankį reikia kažkur padėti: merkti į kibirą – negerai, nes užsilenks šereliai, guldyti ant grindų ar seno laikraščio – taip pat ne išeitis: gali prilipti, o ir dažų privarvės. Kokybiškuose įrankiuose šis aspektas būna apgalvotas, pavyzdžiui, specialūs laikikliai (atramos) leidžia įrankį padėti ant bet kokio horizontalaus paviršiaus – teptukas stabiliai stovės, šereliai neprilips prie paviršiaus; arba pakabinti ant dažų kibiro briaunos: likę dažai nuvarvės į kibirą, šereliai neužsilenks, niekur neprilips ir nieko neišteps.

Ketvirta, kokybė reiškia ir ergonomišką įrankio formą. Dažant, ypač jei tai trunka ilgai, greičiausiai pavargsta riešai. Tad svarbu, jog teptukas ar kitas dažyti skirtas įrankis būtų gerai subalansuotas, o jo svoris paskirstytas taip, kad nevargintų riešo. Taigi kokybiškas įrankis yra tas, kuris tiesiog „limpa prie delno“.

Ir penkta – verta pasitikėti pirmo žvilgsnio sukeltu įspūdžiu: tikrai geras įrankis net savo dizainu ir išvaizda byloja apie kokybę.

ANZA fasadų dažymo įrankiai

Švedų kompanijos „Anza“ „Elite“ serijos dažymo įrankiai – puikus pasirinkimas ne tik profesionalams, bet ir individualiems statytojams bei mėgėjams.

Aukščiausios kokybės sintetiniai įrankių šereliai ilgai išlaiko stabilią formą, todėl teptukai nepraranda savo kokybinių ypatybių net ir po plovimo. Šereliai pritaikyti dažyti tiek vandeniniais, tiek tirpikliniais dažais, taip pat aliejavimui ir beicavimui. Toks teptukų universalumas labai patogus, jei skirtingas zonas ar patalpas tenka dažyti skirtingo tipo dažais ar medienos apsaugos priemonėmis.

Tai labai talpūs įrankiai, todėl darbas vyksta greičiau, o visą dėmesį galima sutelkti į precizišką dažymą. Be to, išvengiama matomų vienas ant kito užeinančių dažų sluoksnių – paviršius padengiamas itin tolygiai ir tiksliai, nenaudojant jokių papildomų įrankių ir dažymo juostelės.

Šiems dažymo įrankiams sukurtos ergonomiškos rankenos su keliomis laikymo rankoje zonomis, tad jie patogūs kiekvienam dažytojui. Be to, jiems galima pritaikyti bet kurį ANZA teleskopinį kotą – nuo 0,4 metro iki 4 metrų ilgio, o patentuota teptuko pakabinimo ant kibiro briaunos atrama išvaduos nuo rūpesčio, kur laikinai padėti teptuką, kai jis nenaudojamas.

ANZA „Elite“ lauko darbų teptukas, 75 mm, 100 mm arba 120 mm pločio.

Fasadiniai teptukai ANZA „Elite“

Itin kokybiški sintetiniai šių teptukų šereliai tinka dažyti tiek patalpų viduje, tiek pastato išorėje, pavyzdžiui, fasadą ar tvorą. Teptukas yra labai talpus ir gerai paskirsto dažus ant dengiamo paviršiaus. Ergonomiška rankena, galimybė pritvirtinti teleskopinį kotą ir patogiai pakabinti teptuką ant kibiro briaunos gerokai palengvina darbą ir užtikrina puikų rezultatą.

ANZA „Elite“ medienos aliejavimo teptukas, 75 mm arba 100 mm pločio.

Aliejavimo teptukai ANZA „Elite“

Šie teptukai skirti terasų, medinių grindų, fasadų, tvoros ir baldų padengimui medienos apsaugos priemonėmis. Smailėjanti teptuko viršūnėlė leidžia greitai ir tiksliai padengti tarpus tarp lentų. Kaip ir kitiems ANZA dažymo įrankiams, šiam teptukui taip pat galima pritaikyti teleskopinį kotą.

ANZA „Elite“ plokščias teptukas, 35 mm, 50 mm, 70 mm arba 100 mm pločio.

Plokšti universalūs teptukai ANZA „Elite“

Idealiai tinka tiek profesionalo, tiek mėgėjo darbui. Šie teptukai pritaikyti dažyti ir lakuoti duris, baldus, langų rėmus ar kitus medinius elementus. Parinkus tinkamą šio plokščio teptuko dydį, lengva tiksliai padengti paviršių ir pasiekti norimą rezultatą per trumpiausią įmanomą laiką.

ANZA terasos aliejavimo kempinė, 23 cm pločio.

Nauja! ANZA terasos aliejavimo kempinė

Terasos aliejavimo kempinė skirta visų tipų medinių terasų ar grindinio padengimui bet kokiomis medienos apdailai, apsaugai ir priežiūrai skirtomis priemonėmis, pavyzdžiui, aliejais, impregnantais, lakais ir kt. Ji ypač tinka dirbti su spalvintais aliejais ir kitomis pigmentų turinčiomis medienos apsaugos priemonėms, nes leidžia išvengti nepageidaujamų vienas ant kito užeinančių sluoksnių, nepalieka dėmių.

Kempinė aliejų paskirsto plonu ir tolygiu sluoksniu, be to, lengvai pašalina aliejaus perteklių. Dirbdami plačia kempine, darbą galime atlikti greičiau nei standartiniu teptuku. Jei ketinama naudoti įprastą aliejų, rekomenduojama pasitelkti ANZA terasų volelį („Antex“), kuris padės atlikti darbą dar greičiau. Kempinei taip pat galima pritaikyti ANZA teleskopinius kotus.

ANZA „Wistex“ volelis, 10 cm, 18 cm arba 25 cm pločio.

Fasadiniai voleliai ANZA „Wistex“

Tai – ilgo plauko, labai didelės talpos voleliai, itin tolygiai paskirstantys dažus ant paviršiaus. Didelis jų pranašumas prieš kitus volelius yra elastingumas – tai reiškia, kad voleliai visada išlaiko formą, nesideformuoja. Kaip ir ANZA teptukai, jie nepalieka ant paviršiaus plaukelių, netaško dažų, ilgai išlieka tinkami naudoti. Patikima ir unikali guolių konstrukcija (rankenoje ir voleliuose) neleidžia dažams patekti į guolius, todėl volelis voluojasi tolygiai ir nestringa.

Lengva ir ergonomiška rankena, kurią galima pakeisti ANZA teleskopiniu kotu. Galima rinktis iš dviejų tipų: standartinio ir keičiamo volelio. Standartinio tipo voleliai („Standart system“) yra 38 mm skersmens, o guolių mechanizmas yra ant rankenos. Keičiamo volelio sistemos („Push-on Pull-off System (Steck system)“) skersmuo yra 45 mm, o guolių mechanizmas yra paties volelio viduje.

Daugiau apie dažymo įrankius http://www.vivacolor.lt/produktai/dazymo-irankiai

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų