Organizatorių nuotr.

Žygeivių takai driekėsi istorijos pėdsakais

Žygeivių takai driekėsi istorijos pėdsakais

 

Žiemos pramogos gali būti ne tik aktyvios, bet ir prasmingos. Šeštadienį daugiau kaip dvi dešimtys žygeivių iš visos Lietuvos rinkosi Raguvoje, iš kurios pradėjo žygį į Ukmergės rajone esantį Užugirio dvarą, Lietuvos prezidento Antano Smetonos rezidenciją. Šio žygio tikslas – atminti A. Smetoną ir paminėti 75-iasias jo mirties metines.

Kaip teigė šio žygio organizatorius, Lietuvos istorijos puoselėtojų grupės “Senuobinės mūsų buočių tradicijos” įkūrėjas Mindaugas Stakutis, žygius, kurių maršrutai driekiasi istorinėmis Lietuvos vietomis, jis organizuoja jau ne vienerius metus. Šiemet sausio 9-ąją sukanka lygiai 75-eri metai, kai savo namuose Amerikoje tragiškai per gaisrą žuvo A. Smetona – Lietuvos prezidentas ir viena ryškiausių mūsų šalies asmenybių. Todėl jis sugalvojo prezidento atminimą įamžinti pėsčiomis keliaujant į jam kažkada priklausiusį dvarą.

“Šio žygio tikslas – ne fizinių jėgų ir ištvermės išbandymas, o atminimo įamžinimas”, – sakė M. Stakutis.

Žygeiviai pakeliui aplankė ir kitas mūsų istorijai svarbias vietas: Raguvos paminklą bei vėjo malūną, Genėtiniuose esančią 1863 m. sukilėlių mūšio vietą, Alančių dvaro rūmų griuvėsius bei Vadokliuose esantį Laisvės paminklą.
Tiesa, žygyje ir ištvermės, ir fizinio pasirengimo bei jėgų tikrai reikėjo. Pučiant žvarbiam ir gūsingam vėjui žygeiviams teko įveikti apie 32 kilometrus. Anot M. Stakučio, pirmą kartą einančiam žmogui tiek kilometrų – sunki užduotis, tačiau daugelis žygyje dalyvavusiųjų jau turi nemažos patirties. Beje, jauniausiam dalyviui buvo vos septyneri.

„Kas mėgsta keliauti, tą daro visus metus ir joks oras tikram žygeiviui nėra baisus“, – šypsosi M. Stakutis.

 

 

Galerija

Komentarai

  • Turėjo būti labai įdomus žygis. Jei ne žiema, prisijungčiau.

  • tikrai smagus zygis buvo,taip teko ir salta veja kest ir sniega,ir paklampot po laukus, pietavom Alanciu rumu griuvesiuose) dalyviu buvo 23, ejo dvi grupeles mama su vaikais 7-10metuku/6vaikai/..ir mokytoja su mokiniais 5 is Anyksciu J.Biliuno gimnazijos ir kiti keliautojai is Siauliu,Panevezio,Kauno)

    taip buvo nelengva saltas vejas,snigo,klampojom siek tiek per laukus, bet buvo smagu,pietavom Alanciu dvaro griuvesiuose..visi zygi iveikem net maziausieji, as suzavetas buvau)
    daugiau apie mano zygius gali paskaityti mano fB Senuobines musu buociu tradicijos.esu to zygio orgz. Mindaugas S.
    buvo dvi grupeles mama su 6 vaikais 7-10 metuku amziaus..ir mokytoja su mokiniais 16m. 5 jaunuoliai is Anyksciu J.Biliuno gimnz. kiti zygeiviai is Kauno,Siauliu,Panevezio..patikekit visi zygi baigem ir vaikai.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų