Ne vieną garsų dviratininką išugdęs Aleksandras Mitunevičius bandė įrodyti, kad prie vairo neblaivus jis nesėdo, tačiau treneriui ir toliau teks į darbą važiuoti dviračiu – teismas jo painia versija nepatikėjo. V. Bulaičio nuotr.

Žinomu treneriu teismas nepatikėjo

Žinomu treneriu teismas nepatikėjo

Po varžybų neblaivus prie vairo sulaikytas nusipelnęs dviračių sporto treneris Aleksandras Mitunevičius Panevėžio apylinkės teisme stengėsi įrodyti, jog nevairavo išgėręs ir visa ši istorija tėra tik bandymas suvesti su juo sąskaitas.

Teismas trenerio žodžiais nepatikėjo ir paliko galioti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos nutarimą: atimti penkiolikai mėnesių teisę sėstis prie automobilio vairo ir skirti 375 eurų baudą.

Bylos duomenimis, praėjusių metų spalio 7-osios pavakare gautas pranešimas, kad A. Mitunevičius galbūt neblaivus vairuoja Naujamiesčio mokyklai priklausantį mokyklinį autobusiuką „Opel Vivaro“. Įstaiga autobusiuką buvo skyrusi dviračių sporto treneriui nuvežti jaunuosius dviratininkus į varžybas Šiauliuose. Po varžybų išleidęs vaikus Panevėžyje, A. Mitunevičius užsuko į parduotuvę. Čia jis ir pastebėtas – liudininkė pranešė, kad dviratininkus ugdantis specialistas galbūt neblaivus buvo jau ir per varžybas.

Į įvykio vietą išsiųsti du policijos ekipažai. A. Mitunevičius sulaikytas jau Naujamiestyje, alkoholio matuokliu jam nustatytas lengvas – 0,45 promilės girtumas.

Parodymams pritrūko nuoseklumo

Treneris neneigė, kad vartojo alkoholį. Prisipažino išgėręs vieną butelį alaus, tačiau prie vairo nesėdęs – autobusiuką vairavo jo sūnus Artūras. Teismas tokia versija nepatikėjo. Juolab kad ir liudininkai patvirtino trenerį važiavus vieną. Jų parodymai buvo nuoseklūs, tai patvirtina ir policijos surinkta medžiaga.

Tuo metu A. Mitunevičius ir jo sūnus painiojo detales. Iškart po sulaikymo treneris neigė vairavęs, bet nenurodė, kas sėdėjo prie autobusiuko vairo. Paskui, praėjus vienuolikai dienų po įvykio, atsirado jo sūnaus prašymas apklausti jį kaip liudytoją. Visa tai sukėlė didelių abejonių, nes automobilio raktai rasti pas sulaikytą A. Mitunevičių.

Nepatikėjo teismas ir trenerio versija apie su juo tokiais kaltinimais bandančius sąskaitas suvesti asmenis – pripažinta, jog asmeniniai nesutarimai neturi reikšmės vertinant incidento aplinkybes.

Tvirtina buvęs pakištas

Pats A. Mitunevičius po nuosprendžio teigė, kad dar gerai apsvarstys, ar skųsti tokį teismo sprendimą. Trenerio teigimu, jį įklampino sąskaitas suvesti trokštantys asmenys. Tuo metu, kai buvo sulaikytas neblaivus, A. Mitunevičius tvirtina nė nevairavęs – pareigūnai jį pasitiko ką tik išėjusį iš Naujamiesčio pirties, kur esą užsuko aplankyti draugo. A. Mitunevičius tvirtina turįs net liudininkų, galinčių patvirtinti jo žodžius, tačiau, pasak trenerio, teismui tai neatrodė svarbu.

„Pamenu, išeinu iš pirties, žiūriu – atlekia Vitalija Breivienė šaukdama „Laikykite jį!“ Prieš mane buvo atstatytas elektrošokas, nors net nesipriešinau, tiesiog ramiai ėjau“, – pasakojo A. Mitunevičius.

Anot trenerio, tarp jo ir kolegės, dviračių sporto trenerės V. Breivienės, jau senokai perbėgusi juoda katė – prieš kurį laiką išsiskyrė jųdviejų požiūris dėl jaunųjų sportininkų ugdymo.

„Vitalija ne taip dirba, ji tiesiog žaloja vaikus, dėl to parašiau kreipimąsi Dviračių sporto federacijos prezidentui. Per suvažiavimą visa tai perskaičiau viešai, – aiškino „Sekundei“ A. Mitunevčius. – Jos reakcija buvo tokia, kad supūsiu kalėjime.“

Treneris sako niekada nenorėjęs būti dėmesio centre ir figūruoti tokioje byloje. Tačiau, anot jo, skaudus skandalas užgrūdino.

„Yra toks posakis: dėkokite savo priešininkui. Dabar kasdien važinėju dviračiu ir jaučiuosi kaip niekad sveikas. Jaučiuosi teisus ir ta tiesa anksčiau ar vėliau išaiškės“, – tvirtina nusipelnęs dviračių treneris.

Tai jau ne pirmas įvykis, kai A. Mitunevičius įsivelia į skandalus. 2016 metais jis kartu su kitais kolegomis treneriais buvo pričiuptas klastojantis dviračių varžybų protokolus. Gerokai kilstelėjus auklėtinių rezultatus siekta pasikelti ir savo tarifikacijos vertinimą bei gauti didesnį atlyginimą. Šio sumanymo iniciatoriumi laikomas A. Mitunevičius nubaustas griežčiausiai – jam trims mėnesiams buvo atimta dviračių trenerio licencija. Kiti atsipirko papeikimais.

Sako buvus vieša paslaptimi

Susidorojimu kaltinama dviračių sporto trenerė V. Breivienė, kuri ir informavo policijos pareigūnus apie prie vairo neblaivų sėdusį kolegą, sako tiesiog negalėjusi toleruoti tokio elgesio. Kad A. Mitunevičius turėjo bėdų dėl alkoholio vartojimo, esą buvo vieša paslaptis.

V. Breivienės žiniomis, A. Mitunevičius jau tris kartus baustas už vairavimą išgėrus.

„Net pinigų skolinosi iš vieno garsaus trenerio, kad sumokėtų už prarastas teises, – sakė trenerė. – Net dirbdamas su vaikais būna neblaivus. Ir tai visi žinojo, bet niekas nenorėjo viešinti. Man taip pat nelengva, bet kitos išeities nebuvo. Ne kartą kartojau, kad prieisime liepto galą, kai atsitiks nelaimė, kaltinsime vienas kitą, kodėl visam tam neužkirtome kelio.“

Apie tai, kad A. Mitunevičius darbe pasirodo neblaivus, V. Breivienė sako pranešusi ir darbdaviui – Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktorei, tačiau situacija nepasikeitė. Negana to, kai po šio įvykio A. Mitunevičiui buvo atimta teisė vairuoti, anot trenerės, šis dar gerą mėnesį važinėjosi automobiliu, net pildavosi degalų gimnazijos sąskaita.

„Visą mėnesį jis dar važinėjosi be teisių, kol galiausiai ir vėl pranešiau apie tai policijai. Mokykla neva nežinojo, nors tai vieša paslaptis. Kreipiausi net į miesto merą, nes tokių dalykų negali būti. Ir tai joks kerštas – tiesiog negaliu toleruoti, kad vaikai važinėtų su girtu treneriu. Turi būti ribos.“

Atleidimo nekomentuoja

V. Breivienė „Sekundei“ prisipažino, kad pastarieji mėnesiai ir iš jos pareikalavo nemažai sveikatos bei jėgų – ne tik dėl A. Mitunevičiaus pastangų visokiais būdais išmesti ją iš Trenerių tarybos pirmininkės pareigų, bet ir šmeižto.

„Per visą teismo procesą mane šmeižė ir A. Mitunevičiaus advokatas, nors jo teisė yra ginti, o ne įžeidinėti kitus žmones. Teisme vis bandė įrodinėti, kad tai aš priverčiau policijos pareigūnus iš jo atimti teisę vairuoti, tai gal ir teismą priverčiau priimti tokį sprendimą?“ – ironizavo trenerė.

Raimundo Sargūno sporto gimnazijos direktorė Jūratė Pauliukienė „Sekundei“ teigė, kad jai nebuvo žinoma, jog A. Mitunevičius darbe galbūt pasirodo neblaivus. Tačiau ji neneigė, kad treneris net ir po to, kai jam buvo atimtos teisės, dar važinėjosi automobiliu, pylėsi degalų įstaigos sąskaita. Ar tai buvo vienintelė priežastis A. Mitunevičių atleisti iš darbo, J. Pauliukienė nenorėjo atskleisti.

„Apie tai, kad A. Mitunevičius važinėjosi be teisių ir pylėsi degalų gimnazijos sąskaita, mes sužinojome gerokai vėliau, tačiau daugiau komentuoti dėl asmens apsaugos duomenų negaliu“, – sakė J. Pauliukienė.

 

 

Komentarai

  • Viešai buvo skelbiama ,jog dėl A. Mitunevičiaus teismo sprendimas bus priimtas balandžio 24 d. , bet tą dieną teisėjas Lietuvos Respublikos vardu nepriėmė sprendimo, o nukėlė beveik savaitei. Kas gali paneigti ,kad teisėjas nepatenkino V.Breivienės įnorį? V.Breivienė grįžo iš Europos ir tikriausiai iš anksto žinodama priimtą teismo sprendimą, savo malonumui pasidarė šou , prisikvietė laisvo žodžio puoselėtojus -žiniasklaidą.
    Šiame straipsnyje nurodoma ,jog ,, 2016 metais jis (A.Mitunevičius ) kartu su kitais kolegomis treneriais buvo pričiuptas klastojantis dviračių varžybų protokolus. Gerokai kilstelėjus auklėtinių rezultatus siekta pasikelti ir savo tarifikacijos vertinimą bei gauti didesnį atlyginimą.“ Bet nė vienas, į šį skandalą įsivėlęs treneris negavo didesnio atlyginimo ir kaip Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas M.Kuchalskis per TV gyrėsi, jog ,, užkardijo nusikalstamai veikai“. LDSF prezidentas R.Bakutis šį incidentą pavadino antru po dopingo skandalo.
    O Trenerių Tarybos pirmininkė V.Breivienė kartu su savo partneriu V.Indreliūnu ,tai nuo 2015 metų savo ugdytiniams gerokai pakėlė meistriškumo pakopas (MP) asmeninei naudai gauti , tai yra gauti didesnį atlyginimą. Ir pagal nepagrįstai pakeltas meistriškumo pakopas (MP) neteisėtai tuo metu buvo mokamas ir didesnis darbo užmokestis. Yra žinoma ,kad dėl A.Mitunevičiaus ir kitų trenerių dėl varžybų protokolų klastojimo į teisėsaugą kreipėsi KKSD direktorius E.Urbanavičius ir tada 2016m. KKSD direktorius pareiškė,, R. Sargūno sporto gimnazija yra atsakinga už informacijos teisėtumą, o įstaiga, bendradarbiaudama su atskiromis sporto šakų federacijomis, turi užtikrinti tvarkingus dokumentus“ . Tačiau KKSD direktorius E.Urbanavičius kažkodėl į teisėsaugą nesikreipė dėl 2015/2016m., 2016/2017m. Panevėžio R.Sargūno gimnazijos ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro ,, trenerių“ V.Breivienės ir V.Indreliūno meistriškumo pakopų (MP) klastojimo jų ugdytiniams. Galima manyti ,kad prie dokumentų klastojimo, galimai, prisidėjo ir nurodytų įstaigų vadovai , jų pavaduotojai. Ir kažkaip keista ,kad Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas M.Kuchalskis absoliučiai nesistengia ,, užkardyti tą nusikalstamą veiką “ dėl V.Breivienės ir V.Indreliūno ugdytiniams meistriškumo pakopų (MP) klastojimo.
    Na, o dabar šiek tiek apie Trenerių Tarybos pirmininkę V.Breivienę ir jos įsivaizdavimo apie jos asmens šmeižimą. Atvirai , bet savo gyvenimo kelyje tai pirmą kartą sutikau tokią supper šlykšią bobą. Žinoma ,jog ta ,,šlykšti boba“ nėra apie jos ,,išorinį grožį“, tai yra nuomonė , apie jos elgesį su vaikais, tėvais ir kitais asmenimis.
    Ir aš manau, kad V.Breivienė negali būti LDSF Trenerių Tarybos pirmininkė, nes pati neturinti jokio išsilavinimo ir šiaip menkai išprususi ,tai šią savo ,, proto spragą“ ne kartą bandė (bando) užmaskuoti nepagrįstais reikalavimais Sporto gimnazijos direktorei J.Pauliukienei dėl vieno ar kito vaiko pašalinimo iš gimnazijos, dėl neleidimo sportininkams bendrauti su kitais treneriais DSK ,,Fortūna“ bei niekuo nepagrįstais labai dideliais fiziniais krūviais jų ugdytiniams. Neapsakomai didelis pyktis su dideliu kerštu iš tos ,,šlykščios bobos“ išsiveržia tada ,kai ugdytiniai atsisako jos ,, treniravimo“ paslaugų. Iš burnos veržiasi ne tik tabako dūmai , bet ir necenzūriniai žodžiai. Jeigu mamos renkasi geresnes kirpėjas , teiraujasi informacijos apie gydytojus , odontologus ir kitus dalykus , tai lygiai taip pat galima padėti vaikams renkantis trenerį. Mamos prieš atiduodamos savo vaikus į PKKSC trenerių V.Indreliūno ir V.Breivienės grupę labai gerai pamąstykite dėl savo vaikų ateities. Manau, kad geri ir protingi treneriai geba su vaikais atsisveikinti gražiuoju, o rinkdami žodžius apie buvusius ugdytinius taip pat pamąsto ką ir kam sako, ko negalima pasakyti apie visoje Lietuvoje žinomą dviračių sporto trenerių duetą V.Breivienę ir V.Indreliūną.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų