Žiedadulkės tarnybas sukėlė ant kojų

Žiedadulkės tarnybas sukėlė ant kojų

Aplinkosaugininkai pastarosiomis dienomis sulaukia daug pranešimų apie Nevėžio upėje neva pastebėtus teršalus – naftos produktus.

Trečiadienį Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūra sulaukė pranešimo, kad ties A. Jakšto gatvės pėsčiųjų gatvės tiltu Nevėžio upė užteršta naftos produktais. Apžiūrėti upės nuvyko ne vien aplinkosaugininkai, bet ir ugniagesiai gelbėtojai.

Panevėžio agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė sako, kad atidžiai apžiūrėjus upę, pastebėtos tik žiedadulkių sąnašos.

„Dabar žydi daug augalų ir medžių, žiedadulkės krenta į upę. Jos šiek tiek turi riebalų, eterinių aliejų ir atrodo kaip naftos plėvelė, nors ten nėra jokios naftos“, – aiškina I. Jakupkaitė.

Aplinkosaugininkai praneša, kad naftos produktų plėvelė įprastai atpažįstama iš žaižaravimo vaivorykštės spalvomis apšvietus saulei.

Dabar žydi daug augalų ir medžių, žiedadulkės krenta į upę. Jos šiek tiek turi riebalų, eterinių aliejų ir atrodo kaip naftos plėvelė, nors ten nėra jokios naftos.

I. Jakupkaitė.

Kad būtų galutinai įsitikinta, kad upės paviršiumi plaukia ne naftos produktai, kartu su ugniagesiais pabandyta naftos produktų skaidikliu nupurkšti vandens paviršiuje matomas dėmes – rezultatas toks, kokio tikėtasi – žiedadulkių plėvelė didesniame vandens paviršiaus plote, tačiau neišnyko.

Ketvirtadienį ugniagesiai gelbėtojai sulaukė, gyventojų manymu, užterštos upės nuotraukų. Pasak I. Jakupkaitės, jose matyti daug geltonos spalvos ir akivaizdu, kad tai – žiedadulkės.

Aplinkosaugininkai džiaugiasi žmonių pilietiškumu – kad informuoja apie pastebėtus teršalus. Šiuo atveju tai tik žiedadulkės, tačiau antradienį gautas pranešimas pasitvirtino – į upę buvo išpilta tepalo.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų