Panevėžio Kalėdų eglė

Žaliaskarė džiugins dar mėnesį

Žaliaskarė džiugins dar mėnesį

Daugelio gyventojų džiaugsmui šventinė dvasia Panevėžio palikti šiais metais neskubės. Panevėžiečiai ir miesto svečiai viena įspūdingiausių žaliaskarių Lietuvoje galės grožėtis iki vasario antrosios dienos.

Laisvės aikštėje esančią Kalėdų eglę ketinama nupuošti po katalikų minimų Grabnyčių. Būtent Kristaus paaukojimo šventykloje dieną mieste užsibaigs kalėdinis laikotarpis. Iki vasario mėnesio panevėžiečiai galės džiaugtis ne tik žaliaskare, bet ir kitomis kalėdinėmis miesto puošmenomis.

Dažniausiai vienas iš svarbiausių didžiųjų metų švenčių simbolių iš namų ir miesto aikščių iškeliauja sausio 6-ąją, apsilankius Trims karaliams. Tačiau šiais metais miesto valdžia išdrįso pakeisti šventinę tradiciją.

Šiais metais pirmąkart Panevėžį puošia iš metalinių konstrukcijų ir dirbtinių šakų pagaminta eglė. Ją miestui padovanojo beveik keturiasdešimt į Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų kvietimą atsiliepusių įmonių. Panevėžio PPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius tvirtina, kad neįprastas sprendimas kartu su miesto valdžia buvo priimtas panevėžiečių pageidavimu.

„Nei mums, nei tiems, kurie nupuoš eglę, nėra skirtumo, kada tą padaryti: ar dabar, ar vėliau. Mes atsižvelgiame į panevėžiečių norus“, – „Sekundei“ sakė V. Matkevičius.

Jis pabrėžia, kad Laisvės aikštėje stovinti Kalėdų eglė yra graži, todėl nėra reikalo jos pulti ardyti. Tačiau neslepia, jog esant poreikiui ar vėjams aplaužius žaliaskarę, ji gali būti nupuošta ir anksčiau.

Panevėžys nėra pirmasis miestas, kuris šventinę dvasią siekia išlaikyti iš vasario pirmųjų dienų. Tokį sprendimą Kauno miesto valdžia buvo priėmusi prieš keletą metų, kai jų eglė buvo išrinkta gražiausia Lietuvoje.

 

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų