K. Kavolėlio nuotr.

„Žalgirui“ nusileidęs „Lietkabelis“ kovos mažajame finale

Trečiosiose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) pusfinalio rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“išvykoje neatsilaikė prieš nugalėtojo titulą ginantį Kauno „Žalgirio“ klubą – 64:83 (7:18, 17:24, 15:24, 25:17).

Be kluptelėjimų pusfinalio seriją įveikę kauniečiai keliauja į LKL finalą. Panevėžiečiai dėl bronzos kovos su Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros pralaimėtoju.

Nors „Lietkabelio“ žaidėjai rungtynes pradėjo energingai bei kurį laiką pirmavo, netrukus „Žalgiris“ spurtavo 13:0 ir perėmė žaidimo kontrolę. Kieta šeimininkų gynyba leido „Lietkabeliui“ pirmajame kėlinyje pelnyti vos 7 taškus.

Antrajame ketvirtyje kauniečiai toliau didino savo pranašumą. Antanas Kavaliauskas dviem baudų metimais padidino „Žalgirio“ persvarą iki 17 taškų – 40:23.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – Pauliaus Jankūno vedamas Kauno klubas pasiekė rekordinę 21 taško persvarą (51:30). „Lietkabelio“ atakos strigo kauniečių gynybos gniaužtuose, o tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ po 3 kėlinių pirmavo jau 27 taškais (66:39).

Paskutinis kėlinys tebuvo formalumas. Nors Kauno ekipos treneris Šarūnas Jasikevičius užsidirbo diskvalifikacinę pražangą bei buvo priverstas palikti aikštelę, „Lietkabeliui“ to išnaudoti nepavyko. Paskutinėmis rungtynių minutėmis sumažintas taškų deficitas esmės nekeitė – „Žalgiris“ pergalę iškovojo užtikrintai – 83:64.

„Žalgiris“:Aaronas White’as 21, Paulius Jankūnas 14, Kevinas Pangosas 8.

„Lietkabelis“:Donatas Tarolis ir Žanis Peineris po 13, Lorenzo Williamsas 11.