K. Kavolėlio nuotr.

„Žalgiris“ dar kartą įveikė „Lietkabelį“

Antrąsias Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“-LKL) pusfinalio rungtynes Panevėžio „Lietkabelis“ namuose žaidė su Kauno „Žalgiriu“. Susitikimą, vykusį „Cido“  arenoje, kauniečiai laimėjo rezultatu 94:79 (26:21, 22:16, 23:20, 23:22).

Pirmąsias pusfinalio rungtynes, vykusias Kaune, „Žalgiris“ kauniečiai laimėjo 93:69 (14:21, 23:15, 27:21, 29:12). „Žalgiris“ serijoje iki 3 pergalių pirmauja rezultatu 2:0.

Šiame susitikime „Lietkabelio“ komandai dėl nedidelių traumų padėti negalėjo net trys krepšininkai: Lorezo Williamsas, Darjušas Lavrinovičius ir Simas Jasaitis.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo kauniečiai ir jau pačioje mačo pradžioje išsiveržė į priekį 5:0. Žanis Peineris atsakė tiksliu metimu su bauda ir sušvelnino atsilikimą iki 2 taškų 3:5. Sužaidus pusę laiko pirmajame kėlinyje, po tikslaus Kšištofo Lavrinovičiaus tolimo metimo, „Lietkabelio“ krepšininkai atsiliko vos vienu tašku  8:9. Svečiams greitai pavyko nutolti ir kauniečiai jau pirmavo 22:14. Pirmajį rungtynių ketvirtį „Žalgiris“ laimėjo 5 taškų skirtumu 26:21.

Antrajame kėlinyje, sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes, po Gintaro Leonavičiaus tritaškio metimo, panevėžiečiai pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį 29:27. Iškart po to svečiai laimėjo atkarpą 12:0 ir „Žalgiris‘ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 39:29. „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu pabandė sustyguoti pašlijusį savo auklėtinių žaidimą. Poilsio komandos išėjo Kauno „Žalgirio“ ekipai pirmaujant 11 taškų skirtumu 48:37.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo nerezultatyviai. Per 3 trečiojo kėlinio minutes abi komandos pelnė vos po 2 taškus. Trečiojo ketvirčio viduryje „Žalgiris“ pirmavo 56:46. „Lietkabelio“ krepšininkai neleido varžovams nutolti. Po to, kai Lukas Aukštikalnis pataikė tritaškį su bauda, svečių persvara siekė tik 4 taškus 58:54. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė kauniečiai, kurie po trijų kėlinių pirmavo solidžiu 14 taškų skirtumu 71:57.

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai stengėsi kovoti iš visų jėgų, bet kauniečiai šįvakar buvo stipresni. Kauno ‚žalgiris‘ iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 94:79.

„Lietkabeliui“ daugiausia taškų pelnė šie krepšininkai: L. Aukštikalnis 22, Tarolis 16, Ž. Peineris 12,  K. Lavrinovičius 11 ir D. Mavra po 11.

Trečiosios šio pusfinalio serijos rungtynės vyks šį sekmadienį Kaune.