Vyriausybė pritarė maisto kuponų sistemai

Vyriausybė pritarė maisto kuponų sistemai

Vyriausybė trečiadienį pritarė maisto kuponų sistemai, tačiau dėl jų dar turės kreiptis į Europos Komisiją. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad dėl to problemų būti neturėtų.

„Tikrai nemanome, kad (Europos Komisija – BNS) sakys ne, nes tai atitinka pagrindinius Europos Komisijos darbotvarkės klausimus, nes tai yra ir sveika mityba, ir ekologiški maisto produktai, ir tam tikros atskirties mažinimas ir perkamosios galios, pajamų didinimas“, – trečiadienį po pasitarimo žurnalistams sakė premjeras.

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad maisto kuponai pradžioje būtų dalijami tik šeimoms, auginančioms ikimokyklinio amžiaus vaikus. Jei projektas pasiteisins, ateityje kuponai bus dalijami visiems gyventojams – per mėnesį žmogus galės įsigyti tris kuponus, kurie suteiks 20 proc. nuolaidą nuo jo vertės. Tikėtina, kad vieno kupono vertė sieks 10 eurų, o nuolaida – 2 eurai.

Anot premjero, maisto kuponų sistema parems jaunas šeimas, auginančias vaikus bei paskatins mažų parduotuvių atsiradimą.

„Šeimos, kurios augina vaikus, jaunos šeimos, joms yra sunku. Kitos įvairios socialinės grupės turi įvairias paskatas ir papildomų socialinių išmokų, lengvatų įvairiose srityse, šildymo lengvatos, kompensacijos. Šeimoms, manau, tikrai būtų aktualu. Ir antras tikslas, (…) tai sukurti pakankamai didelį tinklą, smulkaus ir vidutinio verslo, paskatinti šių parduotuvių arba prekybos taškų atsiradimą“,– teigė S. Skvernelis.

Kiek kainuos kuponų sistema, pasak premjero, priklausys nuo to, kokia bus vieno maisto kupono suma, kuri šiuo metu dar nenustatyta.

„Tai (maisto kuponų sistema – BNS) tikrai nekainuos dešimtimis milijonų eurų“,– teigė S. Skvernelis.

Komentarai

  • eilinis populizmas…

  • gryštame į praito a.penktąjį dešimtmetį.GĖDA.

    • Atsakyti
  • jiems ne geda pagalvokim kie sukurs darbo vietu saviems ir ne uz minimuma

  • O KAIP BUS SU TAIS , KURIE ,,maudosi,, didžiuliuose pertekliuose.Ir jie,ir premjeras irgi gaus tokių kuponų????????

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų