Į policijos komisariato areštinę iš Biržų atvežtas įtariamas vagis Panevėžyje ant kojų sukėlė pareigūnus, sugebėjęs netgi surakintas antrankiais pasprukti nuo dviejų jį lydėjusių policininkių. M. Garucko nuotr.

Vietoje areštinės – ekskursija po miestą

Vietoje areštinės – ekskursija po miestą

 

Į areštinę Panevėžyje atvežtas biržietis net ir surakintas antrankiais bei lydimas dviejų policininkių sugebėjo surežisuoti tokį trilerį, dėl kurio ant kojų buvo sukeltos visos miesto ir rajono policijos pajėgos.

Nebe pirmus metus policijoje dirbančios dvi biržietės pareigūnės turėtų ilgai atsiminti, kaip įtariamasis vagis jas pavertė tragikomiško anekdoto veikėjomis. Pirmadienio popietę panevėžiečiai tapo policijos neeilinės operacijos dalyviais. Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas apie 13.30 val. kreipėsi į visuomenę pagalbos ieškant pareigūnėms iš panosės pasprukusio bėglio. Vagyste įtariamas biržietis 24-erių Dalius Malakauskas surakintas antrankiais sugebėjo pabėgti iš tarnybinio policijos automobilio tiesiai po komisariato Tulpių gatvėje langais.

Blokavo išvažiavimus

Į bėglio gaudynes įsitraukė gausios policijos pajėgos. Tuojau pat paskelbtas planas „Voratinklis“ – užblokuoti išvažiavimai iš Panevėžio, pareigūnai puolė tikrinti visus iš miesto judančius automobilius.

Darbo dienos pabaigoje išvažiuoti iš Panevėžio tapo sunkiai įmanoma. Dar apie 17 val., kai miesto gatvėse nusidriekia automobilių kolonos, policija tebeieškojo bėglio vieną po kitos purtydama transporto priemones. Į sunkiai suvokiamą spūstį tą vakarą patekę vairuotojai pasakojo, jog vienam iš policijos ekipažų atvažiuojančiuosius nuo Panevėžio tikrinant ties tiltu Piniavoje, automobilių eilė nusidriekė maždaug tris kilometrus – iki pat miesto. Milžiniškoje ir vos vos judančioje kolonoje įstrigo maršrutiniai autobusai, tolimųjų reisų vilkikai, lengvieji automobiliai.

„Dėl kažkieno žioplumo daugybei žmonių sumauta diena“, – internete po pranešimais apie bėglį piktinosi vairuotojai.

Aštraus siužeto trileris tęsėsi maždaug ketvertą valandų. Apie 17.17 val. policija pranešė sulaikiusi sąmyšį sukėlusį bėglį. Šis sučiuptas einantis Vasario 16-osios gatve, parke netoli „Vyturio“ progimnazijos – vos už kelių šimtų metrų nuo pabėgimo vietos. D. Malakauską pareigūnams pavyko susekti iš piliečio gavus informacijos apie pastebėtą į ieškomą įtariamąjį panašų asmenį.

Antrankius nusiėmė

Panevėžio apskrities VPK viršininko Egidijaus Lapinsko teigimu, bėglys jau buvo be antrankių. Šie rasti pas jį net neatrakinti. E. Lapinskas pripažįsta, kad šiuos įtariamasis tiesiog sugebėjo nusinerti.

„Kažkokiu būdu, matyt, per jėgą, per skausmą sugebėjo ištraukti rankas“, – svarsto viršininkas.

Jo teigimu, įtariamasis paspruko, kai, prižiūrimas dviejų iš Biržų jį atvežusių vietos policijos komisariato pareigūnių buvo laipinamas iš tarnybinio automobilio. Vaikinas turėjo būti pristatytas į areštinę Panevėžyje. Visgi jaunuolis, kaip kino filme, nepaisant antrankių ir netgi dviejų jį akylai stebėti turėjusių policininkių, taip dėjo į kojas, kad šios jo vieno nesugebėjo prisivyti.

Dėl pabėgimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už vagystę įkliuvusiam jaunuoliui dabar teks prieš teismą stoti ir dėl patirto nuotykio. Už vagystę jam gresia iki 6 metų nelaisvės, pabėgimą – iki trejų.

Pėdas sumėtęs įtariamas vagis policijai buvo žinomas už kitus padarytus nusikaltimus. Panevėžio VPK viršininko pavaduotojo Mindaugo Ambraziūno teigimu, sulaikytasis jau anksčiau teistas už nusikaltimus nuosavybei. Pavaduotojas nepatikslino, kokius konkrečiai. Į nusikaltimų nuosavybei kategoriją patenka ne tik vagystės, bet ir plėšimai.

Kol kas policija neatsako, ką bėglys keletą valandų slapstydamasis veikė Panevėžyje.

Pareigūnėms – tarnybinis patikrinimas

Nemalonumai užgriuvo ir įtariamą nusikaltėlį pražiopsojusias pareigūnes. Jos policijoje dirba daugiau nei dešimt metų. M. Ambraziūnas teigia nesiimantis vertinti, ar policininkės pareigą atliko aplaidžiai.

„Šiuo metu atliekamas tarnybinis patikrinimas. Labai tikimės, kad jo metu bus nustatytos visos aplinkybės. Tada galėsime konstatuoti, ar tame buvo pareigūnų kaltės. Dabar to nei patvirtinti, nei paneigti negalima“, – kalbėjo M. Ambraziūnas.

Policininkės nėra nušalintos nuo pareigų.

Pavaduotojas nedetalizuoja, kiek pareigūnų buvo pakelti ant kojų ieškoti pasprukėlio.

„Maža ką, tokios situacijos gali pasikartoti, todėl informacijos, kaip organizuojame darbą, kiek ir kokių pareigūnų pasitelkiame, kiek iš jų būna neuniformuotų, neatskleidžiame“, – aiškino M. Ambraziūnas.

Paspruko su „Kalašnikovu“

Pareigūnus pergudraujantys nusikaltėliai policiją šitaip pašokdina ne pirmą kartą. Prieš trejetą metų visoje Lietuvoje nemenką sąmyšį sukėlė incidentas Vilniuje, kai vakare dviem policininkams su antrankiais surakintu, psichikos problemų turinčiu 24-erių sulaikytuoju sustojus prie policijos komisariato paimti dar vieną asmenį, pavojingas įtariamasis spruko dargi sugebėjęs pasičiupti pareigūnų Kalašnikovo automatą. Jame buvo apie 30 šovinių. Lietuvoje buvo paskelbta ginkluoto ir pavojingo bėglio paieška, o vilniečiai įspėti be reikalo neiti iš namų. Prie paieškų prisijungė Lietuvos policijos specialiųjų operacijų rinktinės „Aras“ vyrai. Tąkart pabėgėlio ieškojo apie 3000 pareigūnų – apie trečdalis visos Lietuvos policijos.

Pasprukęs vyras sulaikytas po penkias valandas trukusių intensyvių paieškų. Jis rastas Vilniuje, bendrabučio bendro naudojimo patalpose. Pareigūnai šią vietą jau kartą buvo atvykę tikrinti, tačiau tuomet bėglio nerado. Antrąkart į šią vietą jie vėl skubėjo sulaukę pranešimo iš gyventojų.

Vienam iš bėglio nesužiūrėjusių pareigūnų ši istorija kainavo pareigų pažeminimą, kitam skirtas griežtas papeikimas.

Komentarai

  • zmogzudziui5 neduoda ,nerasykitnesamoniu

    • Atsakyti
  • „Nesiimu vertinti ar policininkės darbą atliko aplaidžiai“.Nu jo-reikės kokių metų tyrimo,kai faktas prieš akis.Dėl užpakalių nepanešančių ciocių žmonės kiek laiko sugaišo,kiek nuostolių patyrė.Gi pati policija apsi apsi— savo mundurėlį.Ir dar neaišku-„kaltos ar ne“.Nebejuokinga-o graudu.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų