"Sekundės" archyvo nuotr.

Viešnagė ūkyje baigėsi sunkiais sužalojimais

Viešnagė ūkyje baigėsi sunkiais sužalojimais

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomas sunkiai sužalotas 14-metis. Policijos duomenimis, jis nukentėjo įtrauktas traktoriaus kardano.

Nepilnametis, gyvenantis Pasvalio rajono Pumpėnų kaime, savaitgalį buvo atvykęs pas sesers draugo tėvus ūkininkus į Panevėžio rajoną, Linkaučių kaimą. Pirminiais duomenimis, traukiant srutas vaikinukas pasilenkė pažiūrėti, kai įrenginys užgriebė striukę ir jį patį.

Į ligoninę Panevėžyje paauglys atvežtas šeštadienį apie 20 val. Sužalojimai buvo sunkūs: išdraskyti kairės rankos dilbio raumenys, žaizda ant smakro, sumuštos abi rankos ir kojos. Smarkiai nukraujavusiam nepilnamečiui skubiai atlikta operacija. Jis paguldytas į Intensyviosios terapijos ir reanimacijos skyrių.

Ligoninės atstovo spaudai Vytauto Riaubiškio teigimu, berniuko būklė stabili. Pirmadienį jis jau perkeltas gydyti į bendrą palatą.

Panevėžio policija ikiteisminio tyrimo nėra pradėjusi – anot Komunikacijos grupės specialistės Rasos Meištės, nenustačius nusikalstamos veikos požymių. Policija vaiko susižalojimą traktuoja kaip nelaimingą atsitikimą.

Dvigubas šokas

Ūkininkė Rima Jonaitienė teigia vis dar negalinti atsigauti nuo sukrėtimo. Anot jos, 14-metį brolį paviešėti į kaimą atsivežė sūnaus draugė.

„Jam viskas ūkyje buvo įdomu. Aš einu į tvartą karvių melžti – ir jis iš paskos, vyrai dirba – ir jis žiūri“, – „Sekundei“ pasakojo Linkaučių gyventoja.

Jos teigimu, tądien ūkyje buvo vežamas mėšlas ir traukiamos srutos. Vyrai nė nepastebėjo netoliese besisukiojančio paauglio, kol išgirdo riksmą. Atsisukęs ūkininkės sūnus išvydo šiurpų vaizdą – prie srutas traukiančio agregato paauglys stovėjo be drabužių ir sužalotas.

Šeima šoko ištiktą berniuką skubiai apvilko švariais drabužiais, sutvarstė sužeistą bei krauju plūstančią ranką ir, sėdę į automobilį, išdūmė į Panevėžį. Ūkininkai sumojo, kad nukentėjusįjį bus greičiau patiems nuvežti į ligoninę, nei laukti greitosios.

Pakeliui R. Jonaitienė bandė susisiekti su Respublikinės Panevėžio ligoninės priimamuoju, kad praneštų apie atvežamą sužalotąjį. Bet Priimamojo numerio jai nei Bendrasis pagalbos centras, nei Greitosios medicinos pagalbos stotis nedavė.

„Skambinau telefonu 112, kad praneštų Priimamajam, jog atvažiuojam, tai davė greitosios telefoną 003. Tie atsakė neturintys Priimamojo telefono. Tada skambinau informacijos telefonu, bet jų duotu numeriu niekas neatsiliepė. Vėl rinkau 112, ir vėl sujungė su greitąja. Net kai supykau ir pareikalavau dispečerės vardo, pavardės, vis tiek Priimamojo telefono nedavė“, – piktinosi ūkininkė.

Ji teigia iš greitosios dispečerės vietoje jos vardo ir pavardės išgirdusi tik darbuotojos triženklį numerį.

„Mums buvo dvigubas stresas – čia vaikas susižalojęs ir dar negalime į Priimamąjį paskambinti. Visą kelią vaiką bandėme kalbinti, klausinėjome, ar nesilpna, ar nebloga. Sakė, kad ne. Turbūt jam buvo šokas“, – pamena R. Jonaitienė.

Iš ligoninės paskambino patys

Vis dėlto pasiekus miestą R. Jonaitienei į mobilųjį perskambino ligoninės Priimamojo darbuotoja, išklausinėjo, už kiek laiko būsiantys ligoninėje.

„Vadinasi, greitosios dispečerė telefoną žinojo, tik mums nesakė“, – stebisi Linkaučių gyventoja.

Kai pasiekė ligoninę, pasak ūkininkės, Priimamajame jau laukė priimti sužalotą berniuką pasiruošusi medikų komanda. Vaikas skubiai buvo paskiepytas nuo stabligės ir išoperuotas.

Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties direktorė Rūta Ramoškienė teigė situacijos negalinti pakomentuoti, kol neperklausė pokalbio įrašo. Vakar direktorė to padaryti negalėjo – darbo reikalais buvo išvykusi į Marijampolę.

„Būtinai aiškinsimės, kas nutiko. Svarbiausia, kad žmonėms paslauga vis dėlto buvo suteikta, paskambinta į Priimamąjį“, – teigė R. Ramoškienė.

Vėliau paaiškėjo, kad R. Jonaitienei perskambino ne ligoninės Priimamojo, o Panevėžio greitosios medicinos pagalbos dispečerė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų