V. Bulaičio nuotr.

Vienas iš gimnazisto įtariamų žudikų jau buvo teistas

Vienas iš gimnazisto įtariamų žudikų jau buvo teistas

Po beveik penkis mėnesius trukusios tylos dėl 17-mečio nužudymo Panevėžyje, policijos tyrimas šoktelėjo iš vietos. Sulaikyti du įtariamieji, kurių vienam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – jis suimtas dviem mėnesiams. Kitas įtariamasis raštiškai pasižadėjo neišvykti.

Abu jaunuoliai sulaikyti trečiadienį. Įtariamaisiais šiame ikiteisminiame tyrime paskelbtiems jaunuoliams, pasak Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Egidijaus Lapinsko, pareigūnų vizitas buvo netikėtas. Jie iki šiol niekur nesislapstė ir gyveno, tarsi nieko nebūtų įvykę.

Policijos duomenimis, abu įtariamieji panevėžiečiai. Jie gyvena su tėvais, vienas dar nepilnametis, kitas tik neseniai sulaukė 18-ojo gimtadienio. Žmogžudystės dieną jis dar buvo nepilnametis. Jaunuolis niekur nedirba ir nesimoko. Policijai jis jau pažįstamas dėl vagysčių ir plėšimų, buvo teistas.

Už nužudymą būnant nepilnamečiais įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki 10 metų.

Ne gaujų darbas

Ar sulaikyti asmenys buvo pažįstami su nužudytuoju, policija neatskleidžia motyvuodama, jog paviešinta tokia informacija gali pakenkti ikiteisminiam tyrimui. Galimos nusikaltimo priežastys bei motyvai taip pat neviešinami. Tačiau Panevėžio VPK viršininkas E. Lapinskas pabrėžia, kad nužudymas neturi nieko bendro su organizuotų gaujų veiksmais, kaip anksčiau bandyta spėlioti visuomenėje.

„Tai vienas sudėtingesnių tyrimų. Šis įvykis sulaukė daug visuomenės dėmesio. Kilo daug įvairių asociacijų dėl gaujų, būgštauta, ar į Panevėžį negrįžta seni, gūdūs laikai, bet turiu pasakyti, kad tai nėra susiję su tokia nusikalstama veikla. Visuomenė dabar gerokai aktyvesnė, nori saugumo – tie laikai tikrai negrįš“, – patikino komisariato viršininkas.

Anot jo, tiriant šį nusikaltimą, žmonės itin daug padėjo teikdami pareigūnams informaciją, reikalingą žmogžudystei išaiškinti.

Viršininko teigimu, tyrimas dėl 17-mečio nužudymo toliau vyksta. Jį atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų komanda, kuriai nuolat talkina pareigūnai iš kitų tarnybų.

Įrankis nerastas

Kol kas policija neatsako, ar įtariamųjų gali būti daugiau. Tačiau maksimali kardomoji priemonė vienam įtariamųjų, pasak policijos vadovo, leidžia teigti, jog surinkta pakankamai įrodymų.

Vis dar ieškomas ir nusikaltimo įrankis. Ekspertizė parodė, kad Dariaus ir Girėno g. prie daugiabučių namų rastas negyvas gimnazistas mirė dėl pjautinės, durtinės žaizdos krūtinės ir kaklo srityje.

Panevėžį sukrėtusi žmogžudystė įvykdyta praėjusių metų gruodžio 10-ąją, apie 21 val. Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs atsitiktinis praeivis pranešė, jog greta Dariaus ir Girėno g. 21-ojo namo mato kraujo klane gulintį jaunuolį. Atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai niekuo padėti nebegalėjo – konstatuota vaikino mirtis. Teismo medikai, atlikę skrodimą, patvirtino, kad mirtis smurtinė.

Policijos duomenimis, ikiteisminiam tyrimui dėl minėtos žmogžudystės pajudėjus bus užbaigta visų praėjusiais metų sunkių ir labai sunkių nusikaltimų išaiškinimo virtinė. 2017 metais registruota 10 tokių veikų.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų