Verslo kontaktų vakare – karštos diskusijos apie Panevėžio urbanistinę ateitį

Verslo kontaktų vakare – karštos diskusijos apie Panevėžio urbanistinę ateitį

 

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių verslo forumas ketvirtadienį, kovo 29 dieną, vyko pokylių namuose „Vasaris“.

Kontaktų vakare Panevėžio PPAR nariai ne tik bendravo su Panevėžio miesto savivaldybės vadovais: meru Ryčiu Mykolu Račkausku, savivaldybės administracijos direktoriumi Rimantu Pauža, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūniene, bet ir diskutavo apie Panevėžio urbanistinę ateitį bei dalyvavo ypatingoje degustacijoje – su vynais supažindino vienas geriausių Lietuvoje someljė Arūnas Starkus.

Panevėžio miesto savivaldybės vadovai verslininkams vizualiai pristatė ir papasakojo apie naujos Panevėžio miesto autobusų stoties, 50 metrų baseino statybas, S. Eidrigevičiaus menų centro kūrimą, Panevėžio miesto gatvių, Senvagės, Skaistakalnio parko, Laisvės aikštės prieigų atnaujinimą ir kitus būsimus bei galimus projektus.

Pristatydamas projektus Panevėžio meras R. Račkauskas ne tik pasidžiaugė projektų gausa, bet ir jiems visiems gautu finansavimu.

Pasak miesto vadovo, svarbu, kad verslo atstovai sužinotų ir išgirstų visą tiesą apie Panevėžio urbanistinę ateitį, naujus architektūrinius sprendimus, naujus statinius.

„Taip bendraudami ir aptardami miesto plėtros galimybes, išsiaiškinsime visas viešumoje iškilusias spekuliacijas. Juk sklandantys gandai užgožia tiesą, koks Panevėžys bus įgyvendinus visus projektus“, – sakė meras R. Račkauskas.

Diskutuojant ne vienas verslininkas domėjosi atskirais projektais, jų finansavimu, siekė išsiaiškinti, kaip iš tikro atrodys naujoji Panevėžio autobusų stotis, atnaujinta Senvagė, parkai.

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė mano, kad žmonės pavargo nuo nieko nedarymo, sąstingio. Jie mato, kad aplinkui kiti miestai tvarkosi, gražėja, kažkas vyksta.

Vedėjos teigimu, su verslu bendraujama nuolat. Projektai, jų vizualizacijos pristatomi įvairiuose forumuose, parodose, aiškinama, kaip ir kas bus. Kasdien daug žmonių ateina pasižiūrėti, pasidomėti jais ir į miesto Savivaldybę.

„Tai ne Savivaldybės, tai yra Panevėžio žmonių bendrai išgyventi ir sudėlioti į kompleksinę visumą projektai“, – sako ji.

Norėtų vietos verslas

Verslo forume Panevėžio statybos tresto generalinis direktorius Dalius Gesevičius pareiškė, kad Panevėžio miesto savivaldybė, organizuodama viešųjų pirkimų konkursus, pateiktų sąlygas, kad juose galėtų dalyvauti Panevėžio įmonės.

„Juk mieste yra nemažai įmonių, kurios pajėgtų įgyvendinti ne vieną Savivaldybės projektą“, – sakė bene didžiausios Lietuvoje statybinės organizacijos vadovas.

D. Gasiūnienės manymu, egzistuojant dabartinei teisinei sistemai, kai kurių dalykų neįmanoma įgyvendinti. Savivaldybei taip pat būtų naudinga, kad įgyvendinant projektus prisidėtų kuo daugiau vietos verslo, tačiau viešieji pirkimai atviri ir kai kuriais atvejais perlipa net šalies ribas – yra tarptautiniai. Tad išskirtinės sąlygos vietos verslui negali būti suteiktos. Vietos verslininkai raginami nesnausti ir taip pat dalyvauti konkursuose.

Panevėžio PPAR nariai vienbalsiai pritarė visiems Panevėžio savivaldybės vykdomiems projektams, bet su viena išlyga. Ją išsakė Panevėžio PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas.

„Projektai šaunūs. Labai bus įdomu juos pamatyti realybėje. Tačiau būtina pateikti savo siūlymus, kad būtų galima pakeisti Viešųjų pirkimų įstatymą. Pataisos padėtų pakeisti viešųjų pirkimų konkursus, kad juose galėtų dalyvauti kuo daugiau Lietuvos įmonių“, – pasiūlė S. Gailiūnas.

Antroje kontaktų vakaro dalyje susirinkusiesiems – ypatinga degustacija: pateikta pasaulio elitinių vyninių surinkta vynų kolekcija Lietuvai. Su vynais supažindino vienas geriausių šalyje someljė A. Starkus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų