Verslininkams – nuosprendis už dokumentų klastojimą

Verslininkams – nuosprendis už dokumentų klastojimą

Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmai pripažino kaltu dėl dokumentų klastojimo buvusį vienos Kupiškio bendrovės direktorių Juozą Puzoną ir skyrė jam 1,5 tūkst. eurų baudą. Už dokumentų klastojimą nuteistam bendrovės direktoriui Aidui Širveliui skirta 828 eurų bauda.

Šioje baudžiamojoje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Noriūnų seniūnijos seniūnas Audronijus Zulonas priėmė iš vienos bendrovės direktoriaus J. Puzono kyšį – neatlygintinai prekių ir paslaugų. Ši įmonė buvo laimėjusi kelis Kupiškio rajono žvyrkelių priežiūros konkursus, kurių bendra vertė siekė apie 200 tūkst. eurų. Seniūnui buvo „atsidėkota“ už tai, kad bendrovė be trukdžių galėtų atlikti viešųjų pirkimų konkursuose laimėtų projektų darbus. Paprastai tokiuose viešųjų pirkimų konkursuose seniūnai atlieka sutarties vykdymo priežiūrą, priima atliktus darbus, taip pat gali reikšti pretenzijas dėl darbų kokybės.

Teismas konstatavo, kad nusikalstamos veikos – papirkimas ir dokumentų klastojimas – šioje baudžiamojoje byloje yra visiškai įrodytos, teisiamieji pripažino savo kaltę. Tačiau mirus seniūnui A. Zulonui, jo atžvilgiu teismas bylą nutraukė, o J. Puzonas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, nes kyšio iš jo buvo reikalaujama, provokuojama duoti kyšį ir J. Puzonas savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai. Tačiau abiejų bendrovių direktoriai neišvengė baudžiamosios atsakomybės už dokumentų klastojimą. Bylos duomenimis, dokumentų klastotėmis buvo bandyta nuslėpti duotą beveik 7 tūkst. eurų kyšį.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliavo, jam vadovavo bei valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų