Velykoms nusimargino ir Nevėžis

Velykoms nusimargino ir Nevėžis

Šeštadienio rytą panevėžiečius nusišypsoti privertė netikėtai nusispalvinęs Nevėžis ties Dariaus ir Girėno gatvės tiltu. Tačiau aplinkosaugininkų toks reiškinys visai neprajuokino – upę padengė teršalai. Tiriama, kaip jie galėjo patekti į vandens telkinį.

„Taršos priežastis dar nenustatyta. Tačiau vakar iškrito nemažai kritulių, tad tikėtina, jog teršalai į vandenį pateko nuo gatvių. Tikriname ir šulinėlius, jei juose ir rasime ką nors, tai rezultatai paaiškės negreitai“, – teigė Panevėžio aplinkos apsaugos agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė.

Žalos upei, anot jos, nepadaryta, nes į pagalbą laiku atskubėjo ugniagesiai. Ties Panevėžio miškų urėdija pastatytas užtvaras, specialiais skysčiais nuo vandens paviršiaus renkamos išsiliejusios medžiagos.

Jų kiekio aplinkosaugos atstovė įvertinti negalėjo. Bet ir lašas teršalų, pasak vedėjos, upę nuspalvina visomis vaivorykštės spalvomis.

Komentarai

  • mazutas gabalais varo nuo Ekrano ir senos bazės Skaistakalnyje, kur montuojamos ir plaunamos, remontuojami automobiliai. Gal baikit juos dangstyti, jau atsibodo tie paistalai, kad neranda. Žiūrima pro pirštus, matomai kaip visad dangstomi kaltininkai. Praeitais metais truputi tvarką švedė ir vėl tas pats. Kiek šeštadienį nuo užtvankos iki užtvankos suteptų paukščių ir žuvų lavonėlių. Šlovė Panevėžio gamtosaugai …….

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų