Vėjo egzaminas išlaikytas

Vėjo egzaminas išlaikytas

Žmogų, situaciją, renginį, patiekalą, netvarką bei kitus dalykus dažnai linkstame vertinti tik vieną kartą pamatę, išgirdę, paragavę… Greit ir negailestingai skelbiamas verdiktas, uždedama etiketė „Nurašyta“. Tačiau blynai prisvyla ir ekspertams. Pagaliau kiekvieno žmogaus gyvenimo užkulisiuose pilna netikėtų istorijų, tad išbandymai duodami ne tik tiems, kurie išgyvena konkrečias patirtis. Pagrindinis testas krinta viską pikta kritika „užantspauduojančiam“ arba ramiam ir supratingam stebėtojui.

Besirutuliojančių situacijų priežastis ir tikruosius veidus parodo tik serialai. Gyvenimo serialai kiekvienam visko neatveria. Nutikimai, charakterio formavimasis turi savo priešistorę, o pirmasis ryškus konkretaus gyvenimo scenarijaus epizodas ne visada yra lemiamas ar esminis. Žmogaus santykis su aplinka, kitu žmogumi parodo santykį su pačiu savimi.

Pučiamųjų muzikos festivalio „Dūdų vasara“ organizatoriai ir dalyviai taip pat patiria nenumatytų akimirkų, tačiau kaskart pradžiugina ir jų pačių, ir net žiūrovo teigiamas, ramus, pagarbus susiklosčiusio įvykio vertinimas.

Praeito penktadienio koncertas buvo gausus išbandymais. Kamščiai keliuose „Amber brass“ („Gintarinio vario“) kvintetui iš Vilniaus neleido atsikvėpti iki pat pasirodymo pradžios, o pradėjus koncertą gūsingas vėjas surengė netikėtą egzaminą: vartė natų pultelius, nešiojo natas…

Tačiau viskas priklauso nuo priėmimo, supratingumo, pasirinktos reakcijos ir humoro jausmo. Jaunieji muzikantai gelbėjo situaciją, prispaudę pultelius kojomis ar grojo improvizuodami, o žiūrovai geranoriškai palaikė koncertuojantį jaunimą šypsenomis, plojimais, ramiai laukė, kol muzikiniai kūriniai vėl atras tvarkingą eiliškumą natų aplanke.

Tokie momentai sušildo. Savo ruožtu oro sąlygos, jų priėmimas tik patikrina ir muzikanto, ir žiūrovo psichologinį atsparumą. Tad vėjo egzaminas išlaikytas. Naujos patirtys papildė kiekvieno teigiamų būdo bruožų arsenalą. Nepaisant kliūčių, žiūrovai vis tiek išgirdo visą „Amber brass“ paruoštą ir švariai atliktą programą nuo viduramžių klasikos iki džiazo standartų.

Rugpjūčio 11 d., 17 val. ruošiasi atvykti linksmieji 2016 metų televizijos projekto „Vario audra“ nugalėtojai – Pasvalio r. Pajiešmenių pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Vytautas Bičkauskas).

Smagių naujų patirčių su „Dūdų vasara“!

Organizatorius – Lietuvos Brass Band Asociacija (LBBA)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų