Valstiečiai atšaukė mero patarėją

Valstiečiai atšaukė mero patarėją

Panevėžio valstiečių gretas sujudino mero patarėjos postą Linai Kazokienei kainavę nesutarimai. Politinio pasitikėjimo pareigas prieš porą dienų netikėtai palikusi valstietė išėjimo aplinkybių nekomentuoja. Partijos Panevėžio skyriaus pirmininkė prasitaria, esą į tokias svarbias pareigas deleguota kolegė nepateisino partijos lūkesčių.

l-kazokiene-apacia

L. Kazokienės pasitraukimas iš mero patarėjų nebuvo vien jos pačios sprendimas. Politikė nepateisino partijos lūkesčių. „Sekundės“ archyvo nuotr.|

„Normalus procesas. Žmonės darbus keičia. Aš irgi esu visuomeniškas, vietoje nestovintis žmogus“, – apie pasitraukimą iš pareigų nesulaukus kadencijos pabaigos abstrakčiai kalba L. Kazokienė.
Ji tvirtina pati priėmusi sprendimą trauktis. Kaip į tai reagavo partijos kolegos, L. Kazokienė nutyli, tačiau mano valstiečių pasitikėjimo nepraradusi. Savivaldybę palikusi politikė teigia daugiau laiko skirsianti akademinei veiklai. L. Kazokienė dirba dėstytoja Panevėžio ir Utenos kolegijose.
Panevėžio meras Rytis Račkauskas sako, jog L. Kazokienė pati pasiprašiusi atleisti ją iš pareigų. Patarėjos netekęs meras tvirtina jos nekamantinėjęs ir nesiaiškinęs tokio žingsnio motyvų.
„Linos darbu buvau patenkintas, švietimo ir kultūros srityje ji dirbo gerai“, – įvertino meras.
Pagal Panevėžio valdančiąją daugumą sudarančių politinių jėgų susitarimą, viena iš keturių mero patarėjų pareigybė priklauso valstiečiams. Meras sako laukiantis, ką partiją deleguos į L. Kazokienės paliktą laisvą vietą.

Nepateisino partijos lūkesčių

L. Kazokienės pasitraukimas iš mero patarėjų vis dėlto nebuvo vien jos pačios sprendimas. Politikę trauktis iš matomų ir reikšmingų pareigų neslepia paraginusi Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkė Greta Kildišienė.
„Kada ją kažkas yra matęs skyriaus veikloje ar kažkur, kas su juo susiję? Mes, kaip skyrius, turėdami galimybę siūlyti merui patarėją, įvertinome L. Kazokienės darbą. Mūsų lūkesčiai buvo didesni nei matomas rezultatas, o dėjome ganėtinai dideles viltis“, – „Sekundei“ teigė G. Kildišienė.
Anot jos, skyrius jau turi numatęs kitą kandidatą į mero patarėjus, tačiau jo esą neviešina, kol nepristatė pačiam merui.
L. Kazokienė kartu su dabar į Seimą išrinktąja G. Kildišiene buvo pagrindinės iniciatorės atkuriant Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrių po to, kai šis buvo panaikintas pašalinant iš partijos Panevėžio politikus Mantą Leliuką ir Gemą Umbrasienę.
Tąkart prie skyriaus vairo pirmoji buvo stojusi L. Kazokienė, tačiau netrukus pirmininkės kėdėje ją pakeitė G. Kildišienė. Nors valstiečiai, atėję į Panevėžio valdančiąją daugumą, L. Kazokienę delegavo į aukštas politinio pasitikėjimo mero patarėjos pareigas, šioji pastaruoju metu retai buvo matoma politinėje veikloje. Partijos bendražygiai L. Kazokienę nubaudė esą už pernelyg pasyvų dalyvavimą valstiečių rinkimų kampanijoje ir per menkas pastangas atstovauti partijai viešumoje.

Sekretoriatui vedėjos neieškos

Pasitraukus L. Kazokienei šiuo metu Savivaldybės tarybos sekretoriate jau yra dvi laisvos vietos. Prieš pat Seimo rinkimus socialdemokratams išėjus iš Panevėžio valdančiosios daugumos, sekretoriato vedėjos pareigų neteko šios partijos narė Ingrida Mazaliauskienė.
Mero R. Račkausko teigimu, į jos vietą naujo žmogaus neieškoma. Sekretoriato vedėjo funkcijas meras nusiteikęs patikėti savo patarėjai teisės klausimais Indrei Kisielei.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų