Vaizdo įrašas internete „Panevėžio gatvių“ direktoriui kainavo kėdę (papildyta)

Vaizdo įrašas internete „Panevėžio gatvių“ direktoriui kainavo kėdę (papildyta)

Naują duobių gatvėse lopymo būdą – kojomis – išradę Panevėžio kelininkai tapo ne tik interneto sensacija, bet ir išvertė iš kėdės savo viršininką.

Internete pasklidus vaizdo įrašui, kuriame užfiksuota Savivaldybės įmonės „Panevėžio gatvės“ kelininkų komanda, duobę kelyje užtaisanti trypdama kojomis, miesto vadovai pareiškė nebematantys galimybės bendrovei 12-a metų vadovavusiam Gintarui Petrauskui toliau eiti šias pareigas.

„Žiauru“, – praeivių nufilmuotą Panevėžio kelininkų darbą įvertino Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Savivaldybės vadovą šokiravusiame vaizdo įraše matyti, kaip gatvėje „triūsia“ keturi „Panevėžio gatvių“ darbininkai.

Į nemažą duobę supiltą šaltą smulkintą asfaltą du darbininkai bando tiesiog sutrypti. Kolegų darbą įdėmiai stebi trečiasis, susikišęs rankas į kišenes. Greta stovi ir įmonės tarnybinis automobilis su įjungtu avariniu švyturėliu. Netrukus prieina dar vienas kelininkas. Kolegos, jį pamatę, trumpam pamiršta duobę ir apstoja atėjusįjį. Įraše matyti, kaip šis vyrams kažką padalija. Vyrai vėl imasi darbo: vienas prapjauna automobilio priekaboje pūpsantį maišą, kiti du iš jo rieškutėmis semia ir į duobę meta šaltą asfaltą ir toliau tęsia „šokį“ ant primityviai lopomos duobės.

Pasiuntė ilsėtis

Po tokio kelininkų „pasirodymo“, suteikusio interneto lankytojams įkvėpimo padiskutuoti apie gatvių kokybę, trečiadienį iš paties ryto R. Pauža sušaukė įmonės „Panevėžio gatvės“ valdybai priklausančius Savivaldybės specialistus.

Administracijos direktorius buvo kategoriškas.

„Manome, kad turi atsakyti įmonės direktorius, nekalbant ir apie pačius darbininkus. Jei žmonės dirbti nenori, tegul ilsisi“, – Aukštaitijos sostinę internete išgarsinusiais kelininkais liko nepatenkintas R. Pauža.

Anot jo, Savivaldybė pretenzijų dėl „Panevėžio gatvių“ darbo kokybės turėjo ir anksčiau. Įmonės direktorius G. Petrauskas dar prieš metus buvo įspėtas dėl nepakankamos pavaldinių kontrolės.

„Direktorius perspėtas, kad prižiūrėtų savo darbuotojus. Niekas nuo to nepasikeitė, netgi dar pablogėjo. Tai yra Savivaldybės valdoma įmonė ir toks darbininkų elgesys daro mums tiesioginę žalą. Tokių dalykų toleruoti negalima“, – piktinosi R. Pauža.

Sprendimą dėl G. Petrausko tolesnio vadovavimo įmonei pavesta priimti „Panevėžio gatvių“ valdybai. Jos pirmininkas yra pats bendrovės direktorius, tačiau daugumą sudaro Savivaldybės darbuotojai.

Nors spręsti G. Petrausko likimą patikėta valdybai, Savivaldybės vadovai neslėpė nematantys galimybės jam toliau eiti „Panevėžio gatvių“ vadovo pareigas.

„Valdybos narių paprašiau rimtai įvertinti situaciją, kad atsakytų tie, kurie turi atsakyti. Niekas vadovui netrukdė įmonėje sukurti kontrolės sistemą. Miestas nėra toks didelis, kad pats negalėtų pervažiuoti ir pakontroliuoti, kaip jo darbuotojai elgiasi. Nematome jokių direktoriaus veiksmų, kad situacija gerėtų, todėl manau, jog priėjome liepto galą“, – tvirtino R. Pauža.

Dirbo kaip už bausmę

„Panevėžio gatvių“ vadovo darbą įvertinti turėjusiai valdybai už akių užbėgo pats G. Petrauskas. Trečiadienį ryte, tuojau po pokalbio su Savivaldybės vadovais, jis parašė atsistatydinimo prašymą.

„Kai policininkas padaro avariją, atsistatydina ministras. Jei bendrovės vadovas nesugeba išsireikalauti tvarkos iš pavaldinių, jam reikia trauktis“, – nesiginčijo valdžios rūstybę užsitraukęs direktorius.

G. Petrauskas neneigė, kad nepasitenkinimas dėl jo pavaldinių darbo kilo pagrįstai. Jis pripažįsta ir pats apšaukęs darbininkus dėl stulbinamai atsainaus požiūrio į savo pareigas.

„Kaip rodo tame įraše, taip jie ir dirbo. Kaip rusai sako, „chalatnaja atnašenije k rabote“ (atsainus požiūris į darbą). Šįryt darbininkams sakiau, kad toks įspūdis, jog visi jie 15-iolika parų bausmę gavę susirinko atidirbti“, – kelininkais piktinosi jų vadovas.

Tiesa, pasak G. Petrausko, vaizdo įraše matyti tik dalis gatvių tvarkytojų darbo. Jo teigimu, į duobę supiltas šaltas asfaltas buvo ne tik trypiamas kojomis, bet ir sutankinamas plokšte, o tai liko nenufilmuota. Visgi nors įrašas, pasak direktoriaus, paimtas iš konteksto, ir tiek užteko įsitikinti, kad „Panevėžio gatvių“ kelininkai dirba ne taip, kaip privalėtų.

Duobę lopę trypdami kojomis darbininkai kol kas nėra nubausti. Direktorius teigia jų paprašęs pateikti pasiaiškinimus.

„Greitosiomis tik vadovai atleidžiami. Su darbininkais reikia lėčiau“, – aiškino G. Petrauskas.

Pinigai nemotyvuotų

„Panevėžio gatvių“ vadovas neslepia, jog tai ne pirmas kartas, kai darbininkams turi pastabų. Ir nors už nekokybišką darbą įmonėje taikomos finansinės nuobaudos – mažinami atlyginimo koeficientai, tokia drausminimo priemonė vis dėlto nėra veiksminga.

Bendrovėje „Panevėžio gatvės“ keturių administracijos vadovų vidutinis darbo užmokestis siekia 2725 Eur neatskaičius mokesčių. Didžiausią dirbančiųjų dalį įmonėje sudaro darbininkai ir vairuotojai. Šešiasdešimties šių darbuotojų vidutinis atlyginimas tesiekia 645 Eur popieriuje.

G. Petrauskas pripažįsta nemanantis, kad pakeltas atlyginimas pakeistų darbininkų požiūrį į darbą.

„Tokie jau likę žmonės, neturintys meilės darbui. Parodai pirštu, kaip reikia, palinkčioja galvą, bet apsisukę savo daro. Netikiu, kad pakėlus atlyginimą stebuklingai žmogus pasikeistų ir pagerėtų darbo kokybė. Jei gerai dirba, ir su mažu atlyginimu dirba. O jei cigaretė dantyse, rankos kišenėse, mokėk daugiau, vis tiek niekas nesikeis“, – įsitikinęs direktorius.

Didina našumą

„Panevėžio gatvėms“ G. Petrauskas vadovauja 12-a metų. Ir nors jam iki kadencijos pabaigos bebuvo likę vos pora mėnesių, neslepia, jog toks posūkis netikėtas ir skaudus.

„Tiesioginės mano paties kaltės kaip ir nėra“, – svarsto posto netenkantis vadovas. Inžinieriaus mechaniko specialybę turintis G. Petrauskas sako jau kurį laiką žvalgęsis kito pragyvenimo šaltinio, bet kol kas nesulaukęs darbo pasiūlymo.

„Bent jau galva pailsės“, – optimistiškai nusiteikęs ilgametis vadovas.

Įmonei „Panevėžio gatvės“ iš Savivaldybės biudžeto per metus skiriama 3 mln. eurų miesto priežiūrai – gatvėms, šaligatviams tvarkyti, prižiūrėti apšvietimo, lietaus nuotekų tinklams, mažosios architektūros objektams, medžiams genėti. Bendrovėje dirba apie 70 žmonių.

„Stengiamės didinti darbo našumą – kad kuo mažiau žmonių atliktų kuo daugiau darbų“, – sako G. Petrauskas.

 

Komentarai

 • Pagarba merui! Va taip turi būti reaguojama – greit ir be diskusijų

 • Valdzia vaizduoja kad moka, darbininkai vaizduoja kad dirba. Kiek moka taip ir dirba.

  • Algą pasiimt norisi, o dirbt – ne? Jei netenkina alga – eik iš darbo, jei atlyginimą pasiimi – dirbk. Paprasta ir aišku.

 • Manau sia imonele seniai reik tvarkyt, jie nieko ner gerai padare, paminklai aplipdyti skirtingom medziagom, daznai be jokio supratimo, medziai siaubingai zalojami neteisingai ir netvarkingai genint, jau geriau iskirstu, Kai pjaunama trimeriais zole suzalojami medziai ir isvis nukertami naujai pasodinti, Saligatviai klojami nesilaikant jokiul technologiju( pvz borteliai auksciau negu trinkeles), gruntas blogai paruosiamas. Net nepakontroliujamos del darbo kokybes kitos, samdytos imones Vienu zodziu si imone dirba kaip gudumos netvarkingame miesteliukstyje. Retas kuris cia turi teigiama poziuri net i savo darba. Praktiskai ja reik isnulint ir sukurt is naujo

 • Direktoriui baudžiamąją bylą kelti už lėšų švaistymą.

  • nesiseka Panevėžio gatviės vadams: Giedrikas numirė kai sužinojo, kad kapstys dėl kapaviečių vagystės kur įsivėlę ir socdemai, o tas – už pijokų globojimą.

   • Atsakyti
 • Pastatė išmaniuosius šviesaforus. Tas labai gerai. Bet stebėjau kiek laiko reikės, kad sutvarkytų žemę gatvių kampuose. Gal mėnesį. Pagaliau išlygino kupstus, bet taip , kad vieni grumstai. Kodėl gražiai nesulyginus, nesusmulkinus? Juk žolė turi augti, o ne kemsynai.

 • Lietuva žengia koja kojon su pasaulinėmis technologijomis. Tiesiog nuostabu. Video tai patvirtina.
  O citata: „Stengiamės didinti darbo našumą – kad kuo mažiau žmonių atliktų kuo daugiau darbų“, – sako G. Petrauskas“ – Tiesiog aukšiausia nihilizmo pakopa.

 • Kas turėtų atsistatydinti ar būti išmestas, jei adm.direkt.pavaduotojas Jukna(tiesiogiai atsakingas) už pernai metus neįsisavino(grąžino į šalies biudžetą) 500 000 eurų gatvėms remontuoti ir dar iš miesto biudžeto reikėjo pridėti 230 000 eurų(neplanuotų)
  Jūsų žodis (ar veiksmai) visų giriamas mere ?

  • konservatoriau, traukinys jau nuvažiavo, nebevark

 • Kelių priežiūros departamentai visame pasaulyje – Australijoje, Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikose – pirmenybę teikia „EZ Street“ šaltam asfaltui. Nesvarbu, ar esate profesionalas, ar namo savininkas, kuomet naudojate „EZ Street“ šaltąjį taisymo asfaltą, tiesiog vykdykite šiuos žingsnius:

  1.Nuo duobės nuvalykite nuolaužas, įtrūkimus ar kitas problemines vietas.
  2.Duobę užpildykite „EZ Street“ lopiniu taisymui.
  3.Sugrūskite rankiniu grūstuvu, mechaniniu volu, plokštės tankintuvu, kastuvu ar automobilio padanga.

 • O tai ko noreti is darbininku,kai jie uždirba tik 300 euru ,o valdzia 3000 e. Tai kur ta paskata?

 • O kaip ten Kauno tiltai suremontavo Nemuno gatve, kai gatvė liko pusiau skusta pusiau lupta ir pilna duobių tai ten R. Pauža buvo atvažiavęs ? Mačiau ten buvęs administracijos direktorius Jukna žiūrėjo nieko nesuprantančiom akelėm kaip voluojama po Remixo gatvė ir nematė kaip Kaune po poros metų Remixuotos gatvės atrodo kaip neremontuotos.

  • Atsakyti
 • Pagarba zurnalistams ! Viskas vyko taip pat tris mero valdymo metus. Filmukas taip sugadino visa kadencija formuojama teigiama mero ir jo aplinkos ivaizdi kad reikejo kazkaip sureaguot. Atsirado dar viena pozicija saviems. Vienu suviu du zuikiai. O del to remixo prisimenu umbraziene teisingai klause o kokia kokybe bus kiek tarnaus, tai jukna prizadejo kad oi kaip bus gerai. O yra greitai ko norejo miesto valdzia savo ivaizdziui ir zmones jau mato kaip. Gyresi sitas meras o pertaisyt tures busiantys po jo. Pagyru puodai greit duzta.

  • Ne žurnalistams, o gyventojams, kad užfiksavo. Gerai žinom, kad nepagautas – ne vagis. Paprasta: jei mes nepraeinam ir fiksuojam, tokios kontoros turės keistis. O merui pagarba, kad sureagavo, nedangstė ir ilsėtis paleido.

 • Dabar visi puolė direktorių. Kodėl nėra atsakomybės Juknai už blogą Panevėžio gatvių direktoriaus kontrolę. Jis irgi turi dingti iš savivaldybės kaip ypatingai blogas vadovas ir žmogus. Kadangi meras nekontroliavo Juknos irgi turi garbingai atsistatydinti. Ką daro vienas tarybos balsas A. Varna? Galėtų nors labai retkarčiais padirbėti.

  • Pagarba iksmenui, nors vienas realiai parašė kas ką (ne)dirba. Miesto gatvės puse luptos ,puse skustos-absurdas
   Politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareiga atsistadinėti prisidirbus…Respect Petrauskui. Ir taip žmogus ilgai tokius politikierius atlaikė 🙁

 • per tokias gatves einant susilauziau koja,aciu

 • Petrauskas tai vyras, o mūsų meras tai ne. Petrauskas atsistatydino-meras dėl interesų konflikto atsižegnojo-atseit nekaltas. Jam garbė nesvarbu. Apsistatė super pensininkų chebra: Luomanas, Varna, Baltramiejūnas; visiems virš 70. Kodėl atsistatydino Činga, o Baltramiejūnas ne? Ogi todėl, kad reikalingi ne mąstantys ir dirbantys darbuotojai, o balsai taryboje. Kodėl dar dirba S.Raziūnas, kuris 2 kartus žiauriai pažeidė įstatymus? Už tokius darbus Petrauską būtų sušaudę. Kur žiūri L. Skeirytė ir M. Čipinys, ką jie veikia?

  • Ištikimai merui į akis.

  • Baik suvedinėt sąskaitas – ne už gerus dalykus patį išmetė, kaltų nereik ieškot 😉

 • Jus komentatoriai glusai ar ką? Pirmą kartą matote tokį brieda? Kas pasikeis pašalinus direktorių? Dantų fėja gatves tvarkys?

Rodyti visus komentarus (22)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų