Vaikų profilaktiniu patikrinimu ragina pasirūpinti iš anksto

Vaikų profilaktiniu patikrinimu ragina pasirūpinti iš anksto

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento (NVSC Panevėžio departamentas) specialistai primena, kad prieš mokyklą ir darželį svarbu pasirūpinti vaikų sveikata ir nepamiršti efektyviausios užkrečiamųjų ligų profilaktikos priemonės – skiepų.

Privaloma visiems vaikams iki 18 metų

Visi vaikai iki 18 metų, lankantys mokyklas, ikimokyklinio ugdymo įstaigas, formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, ugdymo įstaigai turi pateikti Vaiko sveikatos pažymėjimą (forma Nr. 027-1/a), išduotą ne anksčiau kaip prieš metus. Naujai į ugdymo įstaigą priimti mokytis vaikai minėtą pažymėjimą turi pateikti iki rugsėjo 15 d.

Išsamus vaiko sveikatos įvertinimas

Sveikatos patikrinimo metu šeimos gydytojas įvertins vaiko ūgį ir svorį, taip pat kraujotakos, kvėpavimo, virškinimo, stuburo ir kitų organų bei jų sistemų būklę, patikrins regėjimą ir klausą, pamatuos kraujo spaudimą, įvertins socialinę ir emocinę raidą. Gydytojas odontologas įvertins vaiko dantų ir žandikaulių būklę.

Būsimiesiems pirmokams reikalingi pakartotini skiepai

Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, 6-7 metų vaikai pakartotinai skiepijami nuo kokliušo, difterijos ir stabligės, taip pat nuo poliomielito, tymų, epideminio parotito bei raudonukės.

Svarbu atlikti tuberkulino mėginius

Siekiant užtikrinti efektyvią tuberkuliozės profilaktiką ir kontrolę, asmens sveikatos priežiūros įstaigose kiekvienais metais tuberkulino mėginiai atliekami 7 metų amžiaus ir tuberkuliozės rizikos grupėms priklausantiems vaikams: neskiepytiems nuo tuberkuliozės, bendraujantiems su sergančiais tuberkulioze (šeimoje, kolektyve), dažnai sergantiems viršutinių kvėpavimo takų ligomis, sergantiems lėtinėmis ligomis, gydomiems kortikosteroidais, infekuotiems žmogaus imunodeficito virusu arba esant kitoms imunodeficitinėms būklėms, iš socialinės rizikos šeimų, gyvenantiems sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, vaikų globos namuose, internatuose, pensionatuose, migrantams,

NVSC Panevėžio departamento duomenimis, pernai Panevėžio regione tuberkulino mėginiai padėjo išaiškinti 4 tuberkulioze susirgusius vaikus.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų