Vaikų literatūros premija – Panevėžio mokyklos bibliotekai

Vaikų literatūros premija – Panevėžio mokyklos bibliotekai

Nacionaliniame Kauno dramos teatre šeštadienį įteikta Vaikų literatūros premija. Šiemet ji skirta Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos bibliotekai bei rašytojai ir mokytojai Ilonai Ežerinytei.

Už sėkmingą vaikų bei jaunimo literatūros sklaidą, intensyvią veiklą įtraukiant mokinius į knygos pasaulį, prasmingą kūrėjų ir skaitytojų suartinimą premija įvertinta „Vyturio“ mokyklos biblioteka kūrybiškai dirba ne pirmą dešimtmetį, telkia visą progimnazijos bendruomenę, kad vaikai būtų skatinami skaityti daug ir kryptingai. Ši biblioteka aktyviai rengia įvairias iniciatyvas, pritraukiančias ne tik mokinius, bet ir jų tėvus, šeimos narius, čia rengiami įdomūs susitikimai su knygų autoriais. Biblioteka kasmet pateikia projektus Metų knygos rinkimams.

„Mums tai – didelio, geranoriško ir įtempto darbo vainikavimas. Mūsų bibliotekininkės – Raimonda ir Daiva – yra tikros bendruomenės stebukladarės. Turime tokią biblioteką, apie kokią bendruomenė gali tik svajoti. Biblioteka nėra tik vieta, kuri išduota ir priima knygas, ji labai rimtai prisideda prie vaikų ugdymo“, – įvertinimu džiaugėsi „Vyturio“ progimnazijos direktorė Vitalija Dziuričienė.

Galerija

Rašytoja I. Ežerinytė apdovanota už įtaigų ir tikrovišką prozos pasakojimą, puikų ir gyvą kalbos jausmą ir esminių žmogiškų vertybių perteikimą.

I. Ežerinytė, rašytoja, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, debiutavusi vos prieš 3 metus, buvo iš karto pastebėta ir įvertinta. Jos pirmoji knyga „Šunojaus diena“ (2016 m.) laimėjo fondo „Švieskime vaikus“ organizuojamą Nacionalinį vaikų literatūros konkursą ir buvo pripažinta reikšmingiausiu praėjusių metų vaikų literatūros debiutu (Aldonos Liobytės premija), o ,,Sutikti eidą“ (2016) apdovanota Prano Mašioto premija. Šios autorės kūryboje imponuoja tai, kad rašydama apie sudėtingas paauglio problemas autorė kuria pozityvų, viltingą gyvenimo paveikslą.

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Šia premija norima paskatinti, kad Lietuvos rašytojai kurtų knygas vaikams. Taip pat siekiama įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškas ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūros srityje ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje. Premija teikiama kasmet, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną.

Premija už kūrybą vaikams siekia 2 280 Eur, o premija už vaikų literatūros sklaidą – 1 520 Eur.

Šios premijos laureatais yra tapę rašytojai Vytautas V. Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Ramutė Skučaitė, Kęstutis Kasparavičius, Vytautas Račickas, Violeta Palčinskaitė, Vilė Vėl, Lina Žutautė, už sklaidą premijuotas ir žurnalas „Rubinaitis“, viešoji įstaiga Rašytojų klubas ir kt. Pernai premija atiteko rašytojai Dainai Opolskaitei ir literatūrologei Loretai Jakonytei.

Komentarai

  • Sveikiname. Bibliotekininkės Raimonda ir Daina šios mokyklos šviesuliai! Džiugu už įvertinimą!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų