BNS nuotr.

Vaiko gumbas virto sunkia trauma

Vaiko gumbas virto sunkia trauma

Gražiu rytmečiu su dukrele prasidėjusi diena panevėžietei baigėsi ligoninėje. Moteris medikams teigė, jog šukuodama mažylę galvoje aptiko, kaip jai atrodė, paprastą gumbą. Tačiau paaiškėjo, kad dvejų metų mergaitei lūžo kaukolė.

Apie sunkų sužalojimą sužinota ketvirtadienį, kai mama su vaiku kreipėsi į Panevėžio rajono polikliniką. Iš čia sužeista mergaitė tuoj pat nusiųsta į Respublikinę Panevėžio ligoninę ir paguldyta į Vaikų ligų skyrių.

Ligoninės atstovas spaudai Eugenijus Ivanauskas teigė, kad sužalotos mergaitės sveikatai pavojaus nėra. Palatoje mažąją prižiūri ir motina.

„Dukrą atvežė pati mama dėl kitų negalavimų. Tiriant išsiaiškinta ir galvos trauma“, – sakė atstovas spaudai.

E. Ivanausko teigimu, jokio kriminalo dėl šio įvykio nėra – policijos informacija, anot jo, skamba baisiau, nei iš tikrųjų yra.

Stebės specialistai

Mįslingo įvykio aplinkybes vis dėlto ėmėsi tirti ir policijos pareigūnai, ir vaikų teisių apsaugos specialistai. Pastarieji apie nelaimę sužinojo penktadienio rytą ir tuoj pat nuvyko į Panevėžio ligoninę.

„Skyriaus darbuotoja bendravo su mergaitę gydančiu gydytoju bei mama. Gydytojo teigimu, mergaitės būklė stabili. Mergaitė jaučiasi gerai, kai baigsis antibiotikų gydymo kursas, ji bus išleista į namus. Mama slaugo dukrą, kartu guli ligoninėje. Kitą mergaitę prižiūri tėtis“, – apie bėdų užkluptos šeimos situaciją sakė laikinai Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėjos pareigas einanti Žaneta Ginaitė.

Anot jos, manoma, kad mažametė galėjo susižaloti per nelaimingą atsitikimą.

Mergaitės tėvai vaiko teisių apsaugos specialistams nėra žinomi. Šioje šeimoje, Ž. Ginaitės žiniomis, auga dar viena mergaitė. Dėl įvykio bus nustatomas grėsmės lygis, renkama informacija iš įvairių įstaigų.

Gelbėjo naujagimę

Tai jau antras įvykis per šį mėnesį, kai į Panevėžio ligoninę atvežamas vaikas, patyręs galvos traumą. Liepos 16-ąją į medikų rankas pakliuvo naujagimė, kuriai taip pat lūžusi kaukolė. Jos motina aiškino, kad vaiką sužalojo netyčia naktį keldama iš lovytės.

Ši šeima jau iki tol stebėta vaikų teisių apsaugos specialistų, įtariant jog stokoja socialinių įgūdžių. Prieš kurį laiką mergaitė į ligoninę buvo patekusi ir dėl išsekimo.

Po paskutinės nelaimės nuspręsta vaiką iš motinos paimti. Valstybės vaiko teisių ir įvaikinimo tarnyba kreipsis į teismą dėl leidimo paimti mažylę iš jos tėvų ir svarstyti dėl naujagimės laikinosios globos.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų