Vaikai į darželį galės keliauti ir su sloga, ir kostintys

Vaikai į darželį galės keliauti ir su sloga, ir kostintys

Atsisakoma kai kurių reikalavimų, trukdančių vaikus priimti į darželius.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinama higienos norma, numatanti, kokių sveikatos sutrikimų požymių turintys vaikai negali būti priimami į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Šia higienos norma atsisakoma perteklinių reikalavimų, tad nežymių sveikatos sutrikimų turintys vaikai į darželius galės būti priimami.
Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos saugos skyriaus vyr. specialistės Giedrės Namajūnaitės, ministerija sulaukdavo nemažai tėvų skundų, kad vaikai į ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupes būdavo nepriimami net tuomet, kai jie nesirgdavo. Dėl to į SAM kreipėsi ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba.

„Tad siekiant išvengti nepagrįsto vaiko teisės dalyvauti ugdyme ribojimo, buvo inicijuotas higienos normos pakeitimas, kuriuo buvo patikslinti užkrečiamųjų ligų ir kitų ūmių sveikatos sutrikimų požymiai, kurių turintys vaikai negali būti priimti pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas“, – sako G. Namajūnaitė.

Iki šiol vaikas į darželį galėjo būti nepriimamas ir tokiais atvejais, jeigu jam pasireiškia alerginė sloga, parėjus iš lauko jam bėga nosis ar vaikas kelis kartus sukosėjo. Tačiau tokie požymiai, kaip išskyros iš nosies, kosulys nėra specifiškas užkrečiamosioms ligoms, šie simptomai gali pasireikšti ir sergant neinfekcinėmis ligomis ar net sveikiems vaikams kaip natūrali fiziologinė reakcija, todėl iš higienos normos jie buvo išbraukti.

Vis tik, higienos normos pakeitimas nereiškia, kad nuo šiol į darželį bus galima vesti sergantį vaiką. Pirmiausia, patys tėvai turi būti sąmoningi ir pasirūpinti savo vaiku tuomet, kai jam to išties reikia. Na, o jei vaikas karščiuoja, dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų, utėlių ar glindų ir toliau negalės būti priimamas į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupę. Tikimasi, kad šiais pakeitimais bus išvengta nereikalingo vaiko galimybės dalyvauti ugdyme ribojimo.

Taip pat šiuo higienos normos pakeitimu siekiama mažinti medikams tenkančią administracinę naštą. Iki šiol Higienos normoje buvo numatyta, kad tėvai po vaiko ligos į ugdymo įstaigą privalo pristatyti medikų išrašytą pažymą, kuria pateisinamas vaiko neatvykimas į ugdymo instituciją. Nuo šiol šio perteklinio reikalavimo bus atsisakoma. Pasitaikydavo vis daugiau atvejų, kai ikimokyklinio ugdymo įstaigos reikalaudavo šių pažymų net tuomet, kai vaikas būdavo sveikas, bet be pateisinamos priežasties nelankydavo ikimokyklinio ugdymo įstaigos 2–3 dienas. Dėl to nepagrįstai didėjo pacientų srautas ir blogėjo šeimos gydytų paslaugų prieinamumas.

Kadangi su šia pažyma yra siejamas mokesčio už ugdymo įstaigos lankymą nustatymas, su įstaigų steigėjais taip pat bus diskutuojama dėl galimybių kurti apmokėjimo už vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programas, išlaikymą sistemą, nereikalaujančią perteklinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo.

Komentarai

  • Daugiau vaistų nupirks.

  • Vargšai vaikeliai….

  • Baisu… O kas dabar nustatys, tai alergine sloga ir/ar kosulys, ar ligos pradzia? Manau nesamone visiska. Juk daznai buna, kad temperatura ne is karto pakyla, o pradzioje ta virusine ar bakterine sloga gali niekuo nesiskirti nuo neuzkreciamos alergines. Manau jei vaikas turi kokiu alergiju ar tevai itaria, kad del to ta sloga, tai tegu padaro tyrimus ir pristato i ugdymo istaiga, kad jei jam slogyte ar kosulys, greiciausiai tai del alergijos, nes jam is esmes nustatyta alergija. O dabar toks vaizdas, kad jei tik su kokiu meningitu umiu vaikas darzelyje, tai va tada gal aukletoja namo ir issius. Baisu!! Is vienos puses saugo, vercia skiepytis, o kitoj vietos retis kiauras-tegu koseja, ciaudo, snargliuojasi, kitus apkrecia, kai visi iskris nuo pvz epideminio gripo su 40 temperaturos, va tada gal gydisim.

  • Be to yra daugybe ir teveliu nesamoningu, kurie isvis nezinia kam tuos vaikus gimde, jei jiems yra baisi problema darbe pasiimti biuleteni, kai vaikas serga, tai vietoj to, kad is anksto uzkirstu kelia rimtesnei ligai, apsisnarglejusius, kosincius vaikus priduoda i darzelius. Siaubas kazkoks…

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų