M. Garucko nuotr.

Užgavėnių persirengėliai garsiai vijo žiemą

Užgavėnių persirengėliai garsiai vijo žiemą

Paskutiniais šaltuko spyriais besispardančiai žiemai visgi teks užleisti savo vietą pavasariui. Šiandien jį Užgavėnių šventėje šaukę panevėžiečiai taip smagiai šėlo, kad netrukus tikrai ateis šiluma.

Šeštadienio popietę šeimos su mažais vaikais, senjorų poros su anūkais ir visa minia ožių, daktarų, čigonų, raganų bei kitų persirengėlių būriais traukė prie Panevėžio bendruomenių rūmų. Čia pačioje Nevėžio pakrantėje įsikūrė labai spalvinga ir triukšminga Užgavėnių linksmybių aikštė.

Užsukus į ją sužvarbusius svečius šildė dainos, šokiai, pokštai ir linksmybės. Senovės kaimo darbų ir pramogų jau nebežinantys mažieji galėjo pasimokyti pjauti malkas, o nuotaiką dar labiau kėlė vaikščiojimas kojokais, šokinėjimas per virvutę, kaukių gamybą.

„Tikrai nelengva ir man pačiai, bet visai įdomu ir mano vaikams patinka“.– juokėsi Jurgita Staišienė, dviem sūneliams bandžiusi padėti pjauti rąstą.

Blynai su gera nuotaika

O linksmybių miestiečių Užgavėnių aikštėje tikrai netrūko. Čia praeivius juokino ir pietus ant laužo virė gaspadinių kiemas. Šalia į šiaudais kimštų maišų muštynes kvietė ožiai. Sveikatos linkėjo baltus chalatus vilkėję daktarai. Išdaigas krėtė raganos ir velniai, mediniais barškučiais triukšmavo pavasario šaukliai.

O kokios Užgavėnės be blynų, jų kepė ir blyninės šeimininkės, ir  kiti persirengėliai.

„Namuose dar nespėjome prisikepti blynų, nes tikrosios Užgavėnės juk kovo 5-ąją. Čia iškepti lietiniai šimtą kartų skanesni, gal todėl kad valgome lauke, o gal, kad tokia smagi šventė ir visi aplink šypsosi“, – geros nuotaikos nestokojo pensininkas Albertas iš Panevėžio.

Daugiau skanėstų susirinkusiesiems siūlė šventėje įsikūrę prekiautojai. Jų palapinėse gardžiai kabėjo aukso spalvos riestainiai. Taip pat galima buvo nusipirkti kitų kepinių, mėsos, žuvies gaminių.

Triukšmingas persirengėlių paradas

Smagiai vaikštant po Užgavėnių kiemelius į juos klapsėdami, barškėdami ir šūkaudami susirinko Užgavėnių eisenos dalyviai. Jie, persirengę baisiausiais padarais, į čia keliavo centrinėmis Panevėžio gatvėmis.

Po tokio parado Bendruomenių rūmų prieigose prasidėjo didžiausios linksmybės: Lašininio ir Kanapinio kova, gražiausios Užgavėnių kaukės rinkimai, sportinės rungtynės bei vestuvių puota, kurioje persirengėliai sveikino jaunuosius.

Šventės svečiai galėjo pasišildyti prie laužo, nusifotografuoti prie Gavėno, pasivažinėti arkliukais.

„Pavasaris tikrai ateis, jau nebėra sniego“, – šūkavo Užgavėnių persirengėlių šnekinti vaikai.

Galerija

Komentarai

  • Miela žurnaliste, kur jūs tą MORĘ matėte? O gal nežinote, kad Aukštaitijoje per Užgavėnes vežioja GAVĖNĄ (DIEDĄ, ČIŪČELĄ), kuris po šventės – „išvežamas“, „pakavojamas“, „paskandinamas“, „nušaunamas“, „pakišamas pastogėje“. Tai pasidomėkite, apie tai rašo ir L.Klimka, ir S.Gutautas ir kiti Užgavėnių tyrinėtojai. Ar bent į pirmąją Jūsų įkeltą nuotrauką pažvelkite – GAVĖNAS.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų