Už vaikus – į gatvę su raudonais balionais

Už vaikus – į gatvę su raudonais balionais

 

Panevėžio pagrindinė Laisvės aikštė trečiadienį prieš vidurdienį nusispalvino raudonais balionais – simboliais skausmo ir kraujuojančios širdies dėl esą valstybės žalojamų vaikų.

Panašiai šiandien atrodė visų Lietuvos miestų aikštės, kur nuo 11 val. vyko socialinė akcija „Stop Raudonas balionas“. Gyventojai rinkosi parodyti savo rūpestį dėl šių dienų situacijos, kai šeimos praranda vaikus po vasarą pradėtos vaikų teisių apsaugos pertvarkos Lietuvoje.

Žmones sujaudino masiškai vykdomi, nepamatuoti sprendimai dėl nusižengimų iš tėvų paimti vaiką. Ypač didelį atgarsį sukėlė neseniai Kaune vykusi drama, kai mama plekštelėjo per rankas neklusniam mažyliui. Po praeivio skambučio vaikų teisių gynėjams, mažasis paimtas iš tėvų ir grąžintas tik po mėnesio.

„Aš už tai, kad institucijos neperžengtų savo galimybių ribų. Kaip mama, nenoriu būti šios naujos sistemos žemiausioje grandyje“, – kalbėjo pirmoji į socialinę akciją Panevėžyje atėjusi Aurima su dukrele.

Pirmąjį raudoną balioną ši pašnekovė aikštėje išpūtė labai nedrąsiai. Tačiau moteris drąsiai tvirtino, kad Lietuvoje situacija tapo kritinė.

„Nesu už vaikų smurtą, bet tai, kad į namus pradeda veržtis baimė prarasti šeimą, mane tikrai jaudina. Nenoriu bijoti kaimynų, kuriems gali bet kada neįtikti, nenoriu bijoti melagingų skambučių. Taip jau yra Norvegijoje, iš kurios būtent dėl tokių baimių grįžta ne vieni mano draugai. Jie pasakoja, kad ten nerimą jau sukelią bet koks pro šalį pravažiuojantis policijos automobilis“, – nuogąstavo panevėžietė.

Galerija

Mato verslą

Prie akcijos dalyvių prisijungusi keturių vaikų ir vieno anūko močiutė Valda tvirtino, kad jai ne tas pats, kas dabar dedasi šalyje.

„Esu girdėjusi tikrą atvejį, kai laikinajai globėjai su dviem globotiniais vidury nakties paskambinę vaikų teisių apsaugos specialistai atvirai derėjosi dėl trečio dvimečio globotinio. Šis naujai šeimai buvo neparankus dėl amžiaus. Ar tai ne verslas?“, – piktinosi Valda.

Jai antrindamas jaunas tėvas Vladas iš Panevėžio klausė: o kaip išlaikyti naujos sistemos aparatą – naujas mobilias grupes, atvejo vadybininkus, laikinuosius globėjus ir naujus jų mokymus. Viskam reikia lėšų, bet Lietuva po reformos stebuklingai nepraturtėjo.

Bijo traumuotos kartos

Į akciją susirinko apie 15 situacijai neabejingų žmonių – vyrų ir moterų, jaunimo ir pensininkų.

Dalyviai garsiai kalbėjo apie savo baimes ir nuogąstavimus. Žmonės įsitikinę, kad po 15 metų, kai iš tėvų paimtieji vaikai sulauks paauglystės, Lietuva pajus tikruosius sistemos pokyčius. Patys kraštutiniausi metodai, kai jie netenka tėvų nors ir trumpam, akcijoje dalyvavusių panevėžiečių nuomone, vaikų psichiką sužaloja negrįžtamai.

Valandą trukusi akcija nebuvo mitingas ar piketas. Jį visoje šalyje laisvai organizavo socialiniuose tinkluose susibūręs visuomeninis judėjimas „Stop vaikų vagystėms iš šeimų!“.

Komentarai

  • Pritariu visiems,kurie yra pries vaiku paemimus,tai didziule klaida,kas gali sugalvoti tokia nesamone,,,ar is didelio rasto nuejom i krasta,,

    • Atsakyti
    • Iš rūpestingų ir pedagoginių žinių turinčių tėvų vaikai nepaimami. Nereikia norėti vaiką užauginti kaip kačiuką – paglostau, kai laiko turiu.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų