Keturiasdešimt kartų administracine tvarka bausta jauna panevėžietė nusikaltimų karjerą baigė savo sugyventinio žmogžudyste.

Už sugyventinio gyvybę – 12 metų nelaisvės

Už sugyventinio gyvybę – 12 metų nelaisvės

Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį 25-erių panevėžietei, praėjusią vasarą peiliu nužudžiusiai savo sugyventinį. Prieš tai net 40 kartų administracine tvarka baustai ir žmogžudyste savo nusikaltimų karjerą baigusiai moteriai skirta 12 metų nelaisvės.

Žiaurus nusikaltimas įvyko 2017-ųjų birželio 8 dienos naktį. Prieš pat vidurnaktį policija gavo pranešimą, kad Staniūnų gatvės daugiabučio namo bute nužudytas 33-ejų vyras. Įvykio vietoje iš karto sulaikyta neblaivi jo žudikė.

Trečiadienį į Panevėžio apygardos teismą policijos pareigūnų atvesdintai moteriai paskelbtas nuosprendis. Nors kaltinamoji bandė įrodyti, kad su nužudytuoju ją siejo tik kelis mėnesius trukusi buto nuoma, I. N. nuteista už šeimos nario žmogžudystę.

„Nustatyta, kad kaltinamosios ir nužudytojo santykiai tęsėsi ilgą laiką ir tai buvo šeima. Todėl teismas nesutiko nužudymo perkvalifikuoti į lengvesnę straipsnio dalį“, – teigė bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos narė teisėja Jolanta Raščiuvienė.

Susmeigė visą peilį

Minėtą nusikaltimą apsunkino ir tai, kad I. N. įvykio metu buvo neblaivi. Prokurorės Jalenos Sabaliauskienės duomenimis, prieš nelaimę abu sugyventiniai laiką leido prie stikliuko. Vėliau kilo žodinis konfliktas ir kaltinamoji 12 cm peilio ašmenimis visa jėga smogė savo gulinčiam vyrui tiesiai į širdį. Šis prieš savo moterį iki lemtingo dūrio nesmurtavo.

„Nusikaltimas – žiaurus, mirė jaunas, gražus vyras“, – sakė 14 metų nelaisvės bausmę už tokį nusikaltimą siūliusi prokurorė. Tačiau I. N. poelgį sušvelnino jo pačios prisipažinimas ir apgailestavimas.

Kartu su jai skirtais kalėjimo metais sudėti ir prieš tai buvusių nusikalstamų veikų bausmės. Iki žmogžudystės 25-erių moteris net keturiasdešimt kartų buvo padariusi administracinių teisės pažeidimų. Kelis kartus jai už tai buvo priteistas areštas, tačiau I. N. bausmių nevykdė.

Jauna panevėžietė savo gyvenamąją vietą buvo deklaravusi prie Panevėžio miesto savivaldybės, dirbo bendrovėje „Linas“, turi du vaikus. Juos augino kaltinamosios tėvai, nes motinai buvo tam apribotos teisės.

Šių metų sausio mėnesį suimta kaltinamoji spėjo susituokti.

Į laisvę negrįžo

Su nužudytu sugyventiniu ji bendrų vaikų neturėjo. Tačiau mirusiojo artimiesiems ir vaikams iš ankstesnių santykių žudikė privalės atlyginti moralinę žalą, kuri siekia beveik 40 tūkstančių eurų.

Po nuosprendžio paskelbimo nuteistoji braukė ašaras. Pasibaigus posėdžiui policijos pareigūnai jos nebepaleido į laisvę ir palydėjo tęsti kardomosios priemonės – suėmimo. Įsiteisinus nuosprendžiui moteris kalės pataisos namuose. Kol kas ji turi teisę teismo sprendimą apskųsti.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų