Už norą pelnytis iš prekybos žmonėmis – laisvės atėmimas

Už norą pelnytis iš prekybos žmonėmis – laisvės atėmimas

Panevėžio pareigūnai išsiaiškino dar vieną įžūlų prekybos žmonėmis atvejį, kai asmenys į šią nusikalstamą veiką bandė įtraukti ir nepilnametę.

Prekyba žmonėmis – viena pelningiausių nusikalstamų veiklų pasaulyje. Verbavimo būdai, kuriais žmonės įviliojami į šiuos spąstus, nuolat kinta, tokio pobūdžio nusikalstama veika užsiimantys asmenys lengvai pasinaudoja bet kokiomis žmogui nepalankiomis aplinkybėmis.

Policijos pareigūnai išsiaiškino, kad 35 metų panevėžietis R. B., atliekantis bausmę už kitus praeityje padarytus nusikaltimus, veikdamas kartu su to paties miesto 35 metų gyventoja E. K., apgaulės būdu melagingai žadėdamas gerai mokamą darbą, įkalbėjo nukentėjusiąją iš uostamiesčio atvykti į Panevėžį, tikėdamasis pelnytis iš merginos prostitucijos.

Patikėjusi melagingais pažadais ir atvykusi į Panevėžį, nukentėjusioji buvo apgyvendinta išnuomotame bute ir verčiama verstis prostitucija. Visiškai nuo R. B. ir kitų asmenų priklausoma prekybos žmonėmis auka buvo nuolat bauginama, šantažuojama, kontroliuojama, prieš ją buvo vartojamas fizinis smurtas. Skelbimai dėl merginos teikiamų seksualinių paslaugų buvo publikuojami internetiniuose tinklalapiuose.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, nustatė ir 2018 m. sausio mėn. pradžioje dėl prekybos žmonėmis, vaiko pirkimo arba pardavimo, pelnymosi iš kito asmens ir nepilnamečio asmens prostitucijos įtarimus pareiškė gerai policijai žinomam R. B., gim. 1983 m., šiuo metu atliekančiam laisvės atėmimo bausmę, ir E. K., gim. 1983 m. Pareigūnai išsiaiškino, kad laisvėje turint bendrininkų, laisvės atėmimo bausmė – ne kliūtis planuoti ir daryti kitus nusikaltimus.

Tyrimo metu teisėsaugos pareigūnai taip pat gavo duomenų, jog į prostitucijos tinklą bandoma įtraukti nepilnametę gimnazistę. Pareigūnų bendradarbiavimas ir laiku gauta informacija padėjo itin greitai ir efektyviai atskleisti sunkius nusikaltimus ir užkirsti kelią skaudžioms pasekmėms.
Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl prekybos žmonėmis, lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigų taisyklių nesilaikymo, pelnymosi iš kito asmens prostitucijos. Įtariamiesiems gresia net iki 12 metų nelaisvės.

Komentarai

  • truksta zodziu 12 metu manau tures ka pamastyt

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų