Į teismą atvesdinti kaltinamieji, savo veidus slėpę po gobtuvais, sulaukė itin griežtų bausmių. (V. Bulaičio nuotr.)

Už krauju aplaistytą nusikaltimą – belangė

Už krauju aplaistytą nusikaltimą – belangė

 

Panevėžio apygardos teisme baigtas visą šalį sukrėtusios bylos, kai Rožyno rajone esančiame miškelyje buvo mirtinai sumuštas jaunas vaikinas, nagrinėjimas. 25-erių panevėžiečio budelius teismas pasiuntė už grotų.

Kraupus nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų balandžio 23-iosios naktį, kelios minutės prieš vidurnaktį, Rožyne esančiame parkelyje. Bylos duomenimis, nužudytasis ir kaltinamieji buvo puikiai pažįstami – visi jaunuoliai gyveno tame pačiame mikrorajone. Nors visų konflikto dalyvių parodymai skiriasi, pareigūnai išsiaiškino, kad prieš kurį laiką tarp nužudyto jaunuolio bei jo budelių kilo konfliktas. Vienas jų nužudytajam buvo skolingas dešimt eurų. Konflikto priežastis buvo ta, kad mirtinai uždaužytas jaunuolis vieną iš savo budelių pavadino „gaidžiu“.

Lemtingą vakarą 25-erių vaikinas sulaukė vieno iš užpuoliko skambučio, kviečiančio susitikti Miško ir Aguonų gatvių sankryžoje esančiame parke išsiaiškinti santykių. Nenorėdamas eiti vienas, panevėžietis pasikvietė du jaunesnius draugus. Čia jų laukė kelių jaunuolių, apsiginklavusių medinėmis lazdomis, grupelė. Nieko nelaukdami, šie puolė daužyti ir spardyti atvykėlius, esą norėdami juos pamokyti.

Vienam iš užpultųjų pavyko pabėgti. Likę du buvo mušami, spardomi, daužomi medine lazda. Net ir sumuštam, vienam jų pavyko pasiekti namus ir prisišaukti pagalbos. Jaunuolis skubiai nuvežtas į ligoninę, jam sulaužytas žandikaulis, sužalota galva. Sumuštas jų bičiulis nuo patirtų sužalojimų mirė įvykio vietoje. Pastarąjį jau be gyvybės ženklų ir rado į įvykio vietą vėliau sugrįžęs vienas iš draugų. Atvykusiems medikams beliko konstatuoti vaikino mirtį. Tyrimo metu nustatyta, kad daugiausia buvo smūgiuojama į galvą – tiek kojomis, tiek ir lazda. Vienas kaltinamųjų neneigė, kad aukai net šokinėjo ant galvos. Vėliau ekspertai nustatė, jog vaikinas mirė nuo daugybės smūgių, patyrė galvos traumą ir praradęs sąmonę užspringo krauju, plūstančiu iš sulaužytos nosies. Jaunuolis užmuštas vos keli šimtai metrų nuo savo namų.

Yla išlindo iš maišo

Iš karto buvo mestos gausios pareigūnų pajėgos įtariamųjų paieškai. Apie tai, kad kruvinas konfliktas baigėsi jauno žmogaus mirtimi, patys įtariamieji taip pat sužinojo tik kitos dienos rytą, kai apie šį įvykį informavo žiniasklaida. Tačiau užuot prisistatę į policiją, lyg niekur nieko įtariamieji atėjo kartu su kitais nužudytojo draugais ir bičiuliais uždegti žvakučių į įvykio vietą.

Sunkiu nusikaltimu įtariamų asmenų paieškas sunkino tai, kad abu pasprukti spėję aštuoniolikmečiai, vienos Panevėžio gimnazijos vienuoliktokai, pradžioje pasakojo nežinantys, dėl ko sulaukė tokio žiauraus išpuolio. Jie tvirtino, jog konflikto prieš tai nebuvo. Neva tiesiog laiką leidę parkelyje, kai buvo užpulti nepažįstamų asmenų. Jaunuoliai pareigūnams nurodė tik minimalius jų bruožus.

Vis tik Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimų valdybos pareigūnams pavyko nustatyti, kad visi konflikto dalyviai buvo pažįstami bei turėjo nesuvestų sąskaitų. Lygiai prieš metus laiko du iš kraupiu nusikaltimu kaltinamų jaunuolių jau buvo viešoje vietoje sumušę nužudytąjį, jį stumdę bei sulaužę nosį. Įtariamųjų buvo ieškoma itin intensyviai – ant kojų sukeltos gausios policijos pajėgos: tikrinami į miestą atvažiuojantys ir išvažiuojantys automobiliai, naršomos įtartinos vietos. Kriminalistams padėjo ir kinologai su šunimi. Po mažiau nei dviejų parų buvo nustatyti ir sulaikyti visi įtariamieji, to paties mikrorajono gyventojai – vienas sulaikytas namuose, kiti du – gatvėje.

Brangios pamokos

Kaltinimai dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų, veikiant bendrininkų grupėje bei viešosios tvarkos pažeidimo, buvo pateikti 19-os metų N. B. ir 18-os metų A. K., kuris tuo metu buvo dar nepilnametis. Kartu su jais į teisiamųjų suolą sėdo ir 18-metis G. J., kuriam pareikšti kaltinimai dėl nesmarkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų ir viešosios tvarkos pažeidimo. Jis užpuolimo metu taip pat buvo nepilnametis. Visi trys asmenys policijai jau buvo žinomi. Vienas jų teistas, kiti bausti administracine tvarka.

Panevėžio apygardos teismo teisėjų kolegija, apibendrinusi kaltinamiesiems skirtas bausmes, A. K. paskyrė 8 su puse metų bausmę, o N. B. – 11 su puse metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose. G. J. skirta kiek švelnesnė bausmė – dvejų metų nelaisvės, bausmę atidedant tokiam pačiam laikotarpiui. Jam bus taikomos auklėjamosios priemonės – įpareigotas mokytis arba dirbti, nurodytomis valandomis būti namuose.

Nuteistiesiems taip pat teks atlyginti žuvusiojo šeimai bei kitiems nukentėjusiesiems turtinę ir neturtinę žalą. Nužudyto jaunuolio šeimai A. K. ir N. B. turės atlyginti 1759,50 eurų turtinės žalos bei 25 tūkst. neturtinės. Iš visų trijų kaltinamųjų priteista solidariai atlyginti neturtinę žalą ir nukentėjusiesiems: konflikto metu sumuštam jaunuoliui priteista 6 tūkst., o kitam jaunuoliui – 200 eurų.

Tiek nuteistieji, tiek ir nužudyto jaunuolio artimieji dar gali per dvidešimt dienų teismo sprendimą skųsti Apeliaciniam teismui. Kaip po teismo nuosprendžio sakė nužudytojo mama Loreta Skaudienė, ji sutinka su teismo sprendimu ir nuteistiesiems skirtomis bausmėmis. Pasak sugniuždytos mamos, jos vaiko žudikai jau atsiprašė. Ji viliasi, kad tai bus jiems gera gyvenimo pamoka.

„Su sūnumi buvome labai artimi, vis dar skauda, bet jau susitaikiau su netektimi. Linkėti galima tik gerų dalykų, tad tik laikas parodys, ar tai jiems bus gyvenimo pamoka“, – po teismo nuosprendžio kalbėjo L. Skaudienė.

Galerija

Komentarai

  • Viešinti tokių pavardes ir veidus viešai,kad žmones žinotu kokie parazitai.

  • 10 euru skola ir pasekmes.Neitiketina

  • Ar čia tas pats A.K. kuris buvo „Šaltinio“ mokyklos auklėtinis?
    Ir taip buvo aišku, kad kažkada kažką užmuš, tik buvo laiko klausimas. Jei savo laiku būtų imtasi tam tikrų tinkamų priemonių, tikėtina, kad taip nebūtų nutikę.
    Vis tas abejingumas,atsakomybės stoka,krepšelis…

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų