Už keturių draugų pražudymą – ilgi metai nelaisvės

Už keturių draugų pražudymą – ilgi metai nelaisvės

Keturias gyvybes nusinešusios avarijos Panevėžio rajone, Gailiūnų kaime, byloje – netikėtas posūkis. Panevėžio apylinkės teismo išteisintą vienintelį gyvą likusį Edvardą Gorodecką, kaltintą pražudžius bičiulius, aukštesnės instancijos Panevėžio apygardos teismas pasiuntė ilgiems metams už grotų.

Prokurorės ir vieno iš žuvusiųjų tėvų Eimanto ir Lionės Blaževičių apeliacinius skundus išnagrinėjusi teisėjų kolegija panaikino ankstesnįjį teismo nuosprendį ir E. Gorodecką nuteisė 8-erių metų laisvės atėmimo bausme, ją atlikti skirta atviroje kolonijoje. Nuteistasis E. ir L. Blaževičiams privalės atlyginti per 11 tūkst. eurų turtinės žalos bei po 15 tūkst. eurų neturtinės žalos, taip pat apmokėti daugiau nei 1000 Eur jų bylinėjimosi išlaidų.

Siaubingą avariją sukėlusiam E. Gorodeckui trejiems metams atimta teisė vairuoti.

Šį Apygardos teismo sprendimą nuteistasis dar gali per tris mėnesius apskųsti Aukščiausiajam teismui.

Išklausyti teismo nuosprendžio E. Gorodeckas neatvyko. Jo advokatas Artūras Balčiūnas mano, kad jo ginamasis teiks skundą Aukščiausiajam teismui.

Etatinis pažeidėjas

Panevėžio apygardos teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamosios bylos medžiagą, apeliacinius prokurorės bei nukentėjusiųjų skundus, atlikusi įrodymų tyrimą ir apklaususi ekspertus bei liudytojus, konstatavo, kad dėl avarijos kaltas E. Gorodeckas. Teismas nesutiko su žemesnės instancijos Apylinkės teismo įrodymų vertinimu ir mano, jog jie buvo išnagrinėti ir įvertinti vienpusiškai, tai yra teisinant kaltinamąjį.

Apygardos teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė, kad E. Gorodeckas ne tik kad nepripažino savo kaltės, bet bandė apkaltinti automobilį vairavus žuvusį draugą. Be to, pasvalietis už įvairius administracinius teisės pažeidimus baustas 15-iolika kartų, iš jų – net 11-a už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. E. Gorodeckas taip pat yra teistas užsienyje.

Netikėjo nekaltumu

Tragiška avarija įvyko prieš dvejus metus Panevėžio rajone, Paįstrio seniūnijoje, Gailiūnų kaime, kelyje Panevėžys–Pušalotas. Neblaivaus E. Gorodecko vairuojamas

didžiuliu greičiu lekiantis automobilis BMW 730 trenkėsi į pakelės medį. Iš penkių juo važiavusiųjų trys žuvo vietoje, ketvirtasis nuo patirtų sužalojimų mirė ligoninėje. Pats E. Gorodeckas esą smūgio jėgos buvo išsviestas iš automobilio. Pareigūnai jį rado be sąmonės, tačiau rimtų sužalojimų vyras nepatyrė.

Iki nelaimės ši kompanija kartu linksminosi. E. Gorodeckui nustatytas 1,48 prom. girtumas. Žuvusiųjų kraujyje rasta nuo 3 iki 4 prom. alkoholio. Automobilis priklausė vienam iš žuvusiųjų – Blaževičių sūnui.

Pats E. Gorodeckas visą laiką neigė pražudęs keturis savo draugus.

„Pats negaliu suprasti, kaip nežuvau. Po tokio smūgio į medį mes visi turėjome mirti. Sėdėjau keleivio vietoje, o vairavo Mantas Morkūnas“, – apie įvykį prieš keletą mėnesių „Sekundei“ pasakojo E. Gorodeckas.

Vis dėlto jo parodymais niekada nepatikėjo per tragišką avariją sūnaus netekę Blaževičiai. Skausmo slegiami tėvai netgi įtarė, jog E. Gorodeckas galėjo pasinaudoti pažįstamų pagalba policijoje, kad įrodytų kito asmens kaltę dėl avarijos.

Blaževičiai buvo vieninteliai iš keturių žuvusių jaunuolių artimųjų, apskundę E. Gorodecką išteisinusį Apylinkės teismo sprendimą.

Komentarai

  • Ne tik melagis,bet dar ir bailys,joks Aukščiausiasis teismas tau nepadės,nebent tik pridės papildomai kalėjimo metų – vertėtų !!!!!

    • Atsakyti
  • Artūras Balčiūnas – advokatas, kurio strategija apšmeižti skausmo apimtus žmones. Tai reikia sugebėti.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų