Ivanas Dorošas. "Sekundės" archyvo nuotr.

Už dokumentų klastojimą atsipirko baudomis

Už dokumentų klastojimą atsipirko baudomis

Panevėžio apylinkės teisme vakar paskelbtas nuosprendis kyšininkavimo, papirkimo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo byloje. Į teisiamųjų suolą sėdo net keli Panevėžio rajono savivaldybės darbuotojai, buvęs Velžio seniūnas ir Panevėžio ligoninės vadovas.

Nors byla buvo išskirta į du epizodus, tačiau juos vienijo vienas žmogus – dabar jau buvusi Panevėžio rajono savivaldybės juristė Vilma Janišienė. Bylos duomenimis, Savivaldybės Teisės skyriaus vedėja V. Janišienė kreipėsi į Velžio seniūną Alfonsą Bakšį prašydama pagalbos – brūkštelėti pažymą apie jos bendrą gyvenimą su vyriškiu. Teisininkės nurodytas vyriškis jau devynerius metus kalėjo už nužudymą ir jie nėra gyvenę kartu. V. Janišienės palankumą pelnęs vyras, STT pareigūnų žiniomis, Didžiojoje Britanijoje už tyčinę žmogžudystę buvo nuteistas iki gyvos galvos, tačiau kalinį perdavus Lietuvai pagal čionykščius įstatymus bausmės laikas jam sutrumpintas iki 15-os metų. Velžio seniūnas vis dėlto pasistengė padėti Teisės skyriaus vedėjai. Taip buvo sukurpta pažyma, esą V. Janišienę ir Pravieniškių pataisos namuose bausmę atliekantį vyriškį dar iki jo įkalinimo siejo artimi ryšiai. Šis dokumentas Teisės skyriaus vedėjai turėjo atverti vartus į Pravieniškes ne keturioms valandoms – tiek trunka trumpalaikiai pasimatymai, o porai dienų. Gavusi seniūno parašu patvirtintą pažymą apie V. Janišienės ir nuteistojo bendrą gyvenimą, įkalinimo įstaigos vadovybė ilgesniam bendravimui neprieštaravo – davė leidimą dvi dienas trunkantiems pasimatymams. Velžio seniūnui A. Bakšiui buvo pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumento klastojimo.

Iš balos sausi neišlipo

Kitoje bylos dalyje buvusi rajono savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja V. Janišienė kaltinama sukursčiusi ir kartu su Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vedėju S. G., specialistėmis S. B ir M. G. tyčia suklastojusi tikrus dokumentus, kuriais Panevėžio ligoninės vadovas Ivanas Dorošas siekė išvengti administracinės atsakomybės už Panevėžio r., Karsakiškio sen., Startų k. sodų sklypuose neteisėtai iškirstus saugotinus medžius. I. Dorošas medžius iškirto neturėdamas leidimo ir tik vėliau, patikrinus aplinkosaugininkams, bandė savo veiksmus įteisinti.

Kaip teigė teisėjas Vytautas Krikščiūnas, šioje byloje svarbu pabrėžti, kad didelės neturtinės žalos patyrė valstybė, Panevėžio rajono savivaldybė ir Panevėžio ligoninė. Valstybės tarnautojai atlikdami savo pareigas tyčiniais veiksmais diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, parodė nepagarbą Lietuvos Respublikos įstatymams, taip pat buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų viršenybės, teisėtumo, lojalumo ir kiti valstybės tarnybos principai, sumenkintas minėtų institucijų vardas, sukurta savivalės, įstatymų nepaisymo, nebaudžiamumo sistema.

Iš 8 kaltinamųjų tik pažymą parašęs Panevėžio rajono gyventojas išteisintas. Panevėžio rajono savivaldybės darbuotojai ir buvęs Velžio seniūnas pripažinti kaltais, tačiau atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato, nustatant 1 metų laidavimo terminą. Panevėžio ligoninės vadovui I. Dorošui ir bei V. Janišienei ir jos draugui skirtos baudos. I. Dorošas pripažintas kaltu sukurstęs kitus asmenis nusikalstamos veikos padarymui, piktnaudžiavus tarnybine padėtimi, klastojus dokumentus ir jais disponavus. Subendrinus bausmes jam skirta galutinė 3388,50 Eur dydžio bauda. V. Janišienei skirta 4518,00 Eur dydžio bauda, jos draugui – 2635,50 Eur bauda. Be to, prie šiuo nuosprendžiu paskirtos bausmės pridėjus visą neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalį, jam paskirta galutinė subendrinta bausmė – laisvės atėmimas 4 metams 9 mėnesiams. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Komentarai

  • Įdomu dar-kaip ta ponia įgijo renovuotame name butą,kurį antstoliai galimai areštavo ( buvusiai savininkei) už skolas? Kažkaip čia įdomiai.
    Internete galima rasti : Byla 148307896

  • Byla 2-5014-400/2013

  • Tas tipas dar nepasodintas?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų