A. Mazgeliui atsirado viltis, jog teismas išsiaiškins, kas ir kaip nužudė jo žmoną. (V. Bulaičio nuotr.)

Upėje nuskandintos moters byla bus atversta iš naujo

Upėje nuskandintos moters byla bus atversta iš naujo

Mįslingomis aplinkybėmis našliu likusiam panevėžiečiui 56-erių Arminui Mazgeliui atsirado viltis, jog teismas vis dėlto išsiaiškins, kas ir kaip nužudė jo žmoną.

Panevėžio apygardos teismas panaikino žemesnės instancijos Panevėžio apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo sutuoktiniai Valerijus ir Laura Raskazovai buvo pripažinti kaltais dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, abiem skirtos laisvės atėmimo bausmės, tačiau bausmių vykdymas atidėtas.

Baudžiamąją bylą pagal nuskandintos moters artimųjų apeliacinius skundus išnagrinėjęs Apygardos teismas konstatavo, kad pirmos instancijos teismas, nagrinėdamas bylą, pažeidė Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas, pažeidimai buvo esminiai, jie sutrukdė teismui išsamiai ir nešališkai išnagrinėti bylą ir priimti teisingą sprendimą.

Gedintys artimieji Panevėžio miesto apylinkės teismui buvo pateikę prašymą perkvalifikuoti kaltinamųjų veikas iš neatsargaus gyvybės atėmimo į tyčinį nužudymą, siekiant nuslėpti kitą nusikaltimą – eismo įvykį. Tačiau teismas nei iki pradėdamas nagrinėti bylą, nei ją pradėjęs nagrinėti šio prašymo neišsprendė ir dėl jo visiškai nepasisakė.

Tik nukentėjusiesiems kelis kartus priminus apie jų prašymą dėl kaltinimo perkvalifikavimo, apylinkės teismas, pabaigęs įrodymų tyrimą, prieš baigiamąsias kalbas atmetė prašymą nurodęs, kad iš apklaustų asmenų parodymų „susidaro įspūdis, kad nebuvo tiesioginės tyčios“. Tokį Apylinkės teismo argumentą Apygardos teismas pripažino netinkamu ir padarė išvadą, kad žemesnysis teismas kaltinimo pakeitimo klausimą išsprendė tendencingai, remdamasis akivaizdžiai išankstine savo nuostata, tai yra buvo šališkas.

Apygardos teismas, pats atlikęs papildomą įrodymų tyrimą, konstatavo, kad nukentėjusiųjų prašymas dėl kaltės perkvalifikavimo yra pakankamai pagrįstas ir motyvuotas. Apylinkės teismas, gavęs tinkamai argumentuotą prašymą pakeisti kaltinimą į sunkesnį, privalėjo priimti nutartį perduoti bylą nagrinėti Apygardos teismui, tačiau to nepadarė.

Byla bus nagrinėjama iš naujo ir ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Viešnagė baigėsi nusikaltimu

Klaiki istorija narpliojama jau daugiau nei metus – nuo pernai gegužės. Sušilus orams, Panevėžyje gyvenantys Arminas ir Gražina Mazgeliai atvyko į savo sodybą netoli Karsakiškio. Apie 20 val. atvažiavo ir Raskazovų pora, prašiusi paskolinti automobilio priekabą. A. Mazgelis atvykėlius pakvietė prie stalo, vieną kitą taurelę įpylė. Vėliau pats nuėjo miegoti, nes kitą rytą rengėsi sėstis prie vairo, o prabudęs apie 2 val. namuose ir kieme išvydo plieskiančias šviesas, bet – nė gyvos dvasios. Kieme nebesimatė ir Raskazovų automobilio.

Dingusios Gražinos Mazgelienės policija, giminaičiai, draugai – apie 60 žmonių – ieškojo 19-ika dienų. Sutuoktiniai Raskazovai tikino nieko apie moters dingimą nežinantys ir netgi patys demonstravo susirūpinimą. Moters kūną, iškilusį Lėvens upėje, atsitiktinai aptiko žvejys. Vėliau V. Raskazovas tyrėjams ir teisėjams pasakojo, jog tą baisiąją naktį jį girtą Mazgelių sodyboje pažadinusi žmona. Anot vyro, juodu sėdę į savo automobilį „Peugeot 607“ važiuoti namo, tačiau paleidęs variklį pajuto negalintys pajudėti iš vietos. Atsidaręs dureles pamatė skersai po mašina veidu į viršų gulinčią moterį. Kaip ji ten pateko, V. Raskazovas teisme tvirtino nespėliosiantis. V. Raskazovas pasakojo automobilį pakėlęs kėlikliu ir ištraukęs moterį. Kūną sutuoktiniai įvertė į bagažinę ir, nuvežę maždaug už 5 km prie upės, įmetė į vandenį.

Komentarai

  • Na, jei nuvežė ir įmetė į upę, tada viskas aišku. Norėjo galus į vandenį įmerkt. Na, ir šlykštynės

    • Atsakyti
  • O, kas bus teismui, kuris teisė taip tendencingai, dangstydamas žudikus?

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų