Šią savaitę S. Kerbedžio g. esančio daugiabučio ir trijų garažų kooperatyvų sutvarkyta įvaža kai kurių garažų savininkų nenudžiugino, mat prie garažų buvo palikta nebaigtų tvarkyti plotų. V. Bulaičio nuotr.

Tvarkomos įvažos džiugina ne visus

Tvarkomos įvažos džiugina ne visus

Per pastaruosius metus Panevėžyje atnaujinta ne viena gatvė ir įvažos į daugiabučių kiemus. Nors dar apstu kraterių išvagotų gatvių ir kiemų, žadama, kad per ateinančius kelerius metus situacija turėtų pasikeisti. Visgi ne visi gyventojai patenkinti, kaip tvarkomas miestas.

Kaip „Sekundei“ pasakojo S. Kerbedžio gatvėje garažą turintis panevėžietis Laimas Vaicekauskas, kai šią savaitę prie daugiabučio ir šalia esančių trijų garažų kooperatyvų pasirodė „Panevėžio gatvių“ technika, žmonės nudžiugo, jog pagaliau civilizacija pasiekė ir juos. Tačiau rezultatas pribloškė. Pačią įvažą į daugiabutį bei kelią šalia vieno garažų kooperatyvo sutvarkė puikiai, tačiau toliau – vos keli naujo asfalto lopai.

„Likome nuskriausti, nes prie vieno garažo kooperatyvo kelią sutvarkė puikiai, net nuolydžius padarė, o prie kitų dviejų užlopė tik kai kurias duobes. Dabar vanduo bėga į mūsų garažus. Jeigu jau buvo suplanuoti darbai, juos reikėtų atlikti iki galo. Asfaltas suklotas tiesiog į balą, tai kiek jis laikys, po metų vėl reikės tvarkyti“, – stebėjosi L. Vaicekauskas.

Pamatęs, kad teritorija nebus sutvarkyta taip, kaip tikėjosi, panevėžietis kelią lopiusių darbininkų paklausė, kodėl nėra klojamas vientisas asfaltas ir paliekami dideli netvarkyti plotai, tačiau aiškaus atsakymo taip ir nesulaukė.

„Kai vieno darbininko pasiteiravau, ar užtaisys likusias vietas, išgirdau, kad jiems nepriklauso. Kiek buvo nurodyta, tiek jie ir padarė. Taip ir liko neaišku, ar asfalto pritrūko, ar noro, ar kitos problemos. O kur kreiptis pagalbos, nežinau“, – gūžčiojo pečiais vyras.

Yra svarbesnių darbų

Įvažas mieste tvarkiusių „Panevėžio gatvių“ direktoriaus pavaduotojas statybai Rimantas Šaučiuvėnas teigė, kad šioje vietoje ir nebuvo numatyta kloti ištisinį asfaltą. Tikslas buvo užlopyti didžiausias duobes ir vietas, kur asfaltas visiškai ištrupėjęs.

„Mes tik atliekame darbus, kuriuos nurodė Savivaldybės specialistai. Iš mūsų pusės šioje vietoje viskas buvo padaryta, kas suplanuota“, – „Sekundei“ teigė R. Šaučiuvėnas.

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Babilauskienė nesupranta garažų savininkų nepasitenkinimo. Šiemet Savivaldybė skyrė net 400 tūkst. eurų įvažoms prie daugiabučių sutvarkyti.

Jau pavasarį buvo sudaryta eilė, kaip bus tvarkomos įvažos. Pagrindiniai kriterijai yra kelio būklė, kelių daugiabučių gyventojai naudojasi įvaža ar ji yra prie renovuotų namų, ar bendrija išsinuomojusi žemę prie daugiabučio, kada pateiktas prašymas. Iš 101 sąraše esančių įvažų šiemet, jeigu leis oro sąlygos, turėtų būti sutvarkytos 45-ios.

Prioritetas – daugiabučių įvažos, tad tvarkomi tik privažiavimo prie namų keliai, o toliau jau gyventojų rūpestis.

„Pagal visus šiuos kriterijus S. Kerbedžio gatvėje esančio daugiabučio įvaža pateko į tvarkomų įvažų sąrašą. Tačiau buvo numatyta tvarkyti tik įvažą prie daugiabučio, garažų teritorija nepriklauso daugiabučiams, tad tvarkyti ten apskritai neturėtume. Tačiau pasižiūrėjome iš žmogiškosios pusės. Kadangi prie namo kelio danga buvo kritinės būklės, duobė prie duobės, teko kloti ištisinį asfaltą, o prie garažų užlopėme didžiausias duobes“, – paaiškino specialistė.

Jos teigimu, garažų savininkų bendrijos turi tvarkytis savarankiškai. Daugelyje garažų bendrijų veikia įvairios automobilių remonto dirbtuvės, dažniausiai asfalto dangą laužo čia savo automobilių tvarkyti atvykstantys klientai, tad užlopyti didžiausias duobes galėtų patys verslininkai. Bent jau artimiausius trejus metus vargu ar garažų bendrijos sulauks Savivaldybės pagalbos tvarkant įvažas.

„Kai prieš trejus metus pradėjome tvarkyti įvažas, buvo tvarkomos tik pačios blogiausios, vedančios į biudžetines miesto įstaigas. Pernai buvo skirta 100 tūkst. tvarkyti darželių ir mokyklų kiemų asfalto dangai, šiemet tam nebuvo numatyta lėšų, visas dėmesys skirtas daugiabučiams. Tikimės, kad kitąmet vėl galėsime pagelbėti ir biudžetinėms įstaigoms, nes turime per keturiasdešimt prašymų įstaigų, kurių kiemų vidinė danga itin nusidėvėjusi. Pirmiausia turime pasirūpinti, kad per darželių kiemą žingsniuojantys vaikai įlipę į duobę nepargriūtų, o ne garažų bendrijomis“, – „Sekundei“ aiškino L. Babilauskienė.

Teks palaukti

Specialistės teigimu, šiuo metu finansinės galimybės riboja daugelį miesto infrastruktūros darbų, tad tenka susidėlioti prioritetus. Kadangi daugybę metų nebuvo tvarkomos daugiabučių įvažos, daugiausia dėmesio skiriama joms. Nors šiemet planuojama baigti sutvarkyti iki pusšimčio įvažų, dar daugybė jų laukia ateinančiais metais.

„Nuo pavasario vėl bus sudaromi nauji tvarkomų įvažų sąrašai. Jau dabar matau, kad ir vėl bus apie šimtas įvažų. Pačias didžiausias sutvarkėme, liko tik mažosios, tačiau jų labai daug. Turime per septynis šimtus daugiabučių. Taip pat atsiranda ir didesnių įvažų, kuriomis besinaudojantys gyventojai iki šiol dar nesikreipė. Tad eilė netrumpėja. Prireiks dar bent mažiausiai trejų metų, kol sutvarkysime visas įvažas į daugiabučius“, – sakė L. Babilauskienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad kai kalbama apie įvažas, tvarkomas yra tik pats privažiavimo prie daugiabučių kelias. Automobilių stovėjimo aikštelės netvarkomos. Tiesa, šiemet buvo skirta 100 tūkst. eurų naujoms aikštelėms plėsti ir tvarkyti esamoms. Norint sulaukti Savivaldybės pagalbos tvarkyti būtent automobilių stovėjimo aikšteles, daugiabučių bendrijoms reikia ir pačioms atlikti namų darbus.

„Jeigu daugiabučių bendrija išsinuomos žemę, susidės automobilių aikštelės bortelius, išsilygins pagrindą, Savivaldybė pasirūpins, kad būtų paklotas naujas asfaltas. Bet tokia pagalba teikiama tik daugiabučių gyventojams, o ne garažų bendrijoms. Prašymų turime daug, visų patenkinti iš karto negalime, tad kitiems teks palaukti. Visi sąrašai skelbiami viešai, patys gyventojai gali matyti, kada darbai prasidės ir prie jų daugiabučių“, – sakė L. Babilauskienė.

Komentarai

  • nesuprantu as tu kelininku. Asfaltavo Molainiu gatve, bet visur kur isplatejimai ir ivaziavimai i kiemus paliko sena danga, neasfaltavo. nauja danga daug auksciau ir pastoviai byra nuo krasto trupiniai asfalto. Tai kiek laikys???????? ir vel kis pinigus kaip i bala, vien todel kad nesamones padare

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų