Turtingesnis švenčių stalas

Turtingesnis švenčių stalas

Iki Kalėdų sunkiau besiverčiantieji turėtų sulaukti maisto paketų, o jie prieš šventes gausesni.

„Maisto banko“ Panevėžio regiono padalinio vadovė Asta Čeponienė sako, kad viso paketo svoris – 6,22 kg. Jame – plikyti ryžiai, trijų grūdų kruopos, rapsų aliejus, skumbrės konservai aliejuje, konservuota daržovių sriuba, konservuoti žirneliai, sausi pusryčiai, saldintas sutirštintas pienas.

Gausesnis ar bent įvairesnis švenčių stalas turėtų būti ir tiems, kuriuos „Maisto bankas“ remia per įvairias organizacijas.

„Prieš šventes „Maisto banko“ aruodas gausesnis nei įprastai. Mes gauname paramą iš parduotuvių, taip pat iš papildomų rėmėjų. Dabar turime daug guminukų, juos dalijame savo remiamoms organizacijoms, o šios prieš šventes ruošia paketus arba vaišina paramos gavėjus“, – pasakojo A. Čeponienė.

Gruodžio pradžioje „Maisto bankas“ gavo obuolių, juos taip pat dalijo nepasiturintiems žmonėms.

Ši parama išskirstoma įvairioms organizacijoms, o jos išdalija savo nariams. Pavyzdžiui, neįgaliųjų draugijai, įvairių centrų žmonėms.

„Maisto bankas“ akcijų metų ir pats renka maistą, kurį vėliau dalija su socialinių darbuotojų rekomendacijomis atsiųstiems žmonėms.

A. Čeponienės teigimu, paaiškėjo, kad šiemet padaugėjo paramos gavėjų, kuriuos į „Maisto banką“ atsiunčia socialiniai darbuotojai. Ypač tai buvo pastebima lapkričio pabaigoje ir gruodį.

Taip pat sulaukiama skambučių ir iš kitų rajonų – iš Vabalninko, Kupiškio. Pranešama, kad žmonėms nutiko bėda ir reikalinga pagalba. Mokyklų socialiniai darbuotojai taip pat prašo paruošti paketus savo mokiniams.

„Turime ką veikti, kad žmonėms tos šventės būtų skalsesnės ir geresnės“, – sako padalinio vadovė.

Jos teigimu, susiduriama ne tik su prasta finansine situacija, bet žmonėms nutinka ir įvairiausių bėdų. Pavyzdžiui, kilo gaisras, prireikė operacijos, po kurios ilgai sveikstama, būna, kad laiku negaunamos pajamos.

„Mane džiugina, kad socialiniai darbuotojai yra tikrai atjaučiantys. Anksčiau pačios šeimos į mus kreipdavosi ir mes nurodydavome iš pradžių kreiptis į socialinius darbuotojus, o dabar socialiniai darbuotojai mūsų ieško ir prašo, kad padėtume. “, – džiaugėsi A. Čeponienė.

Tikisi daugiau

Nors, atrodytų, žmonių pajamos kiek augo, tačiau situacija nepagerėjo. A. Čeponienės teigimu, Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paketai šiemet dalijami per 7 000 žmonių.

Tai truputį mažiau nei pernai, tačiau itin nedžiūgaujama. Nors augo minimali alga, pensijos, bet kartu kilo ir kainos.

„Žmonės iškrenta iš remiamųjų sąrašo, bet jiems situacija nepagerėja. Mes džiaugiamės, kad nuo sausio padidės valstybės remiamos pajamos. Man rodos, kitais metais pasimatys, kiek dar žmonių yra ant skurdo ribos net ir pasikeitus pajamoms. Spėjame, kad bus daugiau besikreipiančiųjų“, – sako ji.

Nuo sausio 1 dienos dėl Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paketų gali kreiptis tie, kurių pajamos vienam asmeniui yra ne daugiau kaip 183 eurai (buvo 152 eurai), o išimties tvarka – 268,4 euro. A. Čeponienė priminė, kad prašymai bus priimami nuo sausio 2 iki 23 dienos. Pavėlavusieji pateikti prašymą paramą maisto paketais gaus ne vasarį, o tik balandį.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų