Tujas iškirtusiam kunigui – nuobauda iš teismo

Tujas iškirtusiam kunigui – nuobauda iš teismo

Panevėžio miesto apylinkės teismas tenkino baudą už iškirstas ir vėl atsodintas tujas gavusio Panevėžio miesto dvasininko Simo Maksvyčio skundą. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento (PRAAD) jam skirta 200 eurų bauda pakeista į administracinę nuobaudą – įspėjimą.

Bylos duomenimis, pavasarį Panevėžio Švč. Trejybės rektorato sklype Nepriklausomybės a. 11 buvo iškirsta vandalų nuniokota tujų gyvatvorė ir atsodinta nauja. Darbams vadovavo dvasininkas S. Maksvytis, neturėdamas tam Savivaldybės išduodamo leidimo. PRAAD nustatė, kad už saugotinų medžių ir krūmų kirtimą, persodinimą be leidimo jis padarė administracinį nusižengimą ir skyrė 200 EUR baudą.

Kunigas pripažino, kad nusižengimą padarė suklaidintas įstatymų normų,- jis nežinojo, kad kultūros paveldo teritorijoje augantiems želdiniams kirsti reikalingas leidimas. S. Maksvytis teisinosi turėjęs kilnų tikslą – atsodinti tujų gyvatvorę, kurią buvo suniokoję vandalai ir taip sutvarkyti miesto centre esančią aplinką.

Teismas patvirtino, kad PRAAD skirdamas baudą laikėsi Administracinių nusižengimų kodekso nuostatų, tačiau atsižvelgdamas į visas aplinkybes skirtą nuobaudą sušvelnino – baudą pakeitė į įspėjimą.

Nutartis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos dar gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui paduodant skundą per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Komentarai

  • jooooo….iskirsti,israuti tai jie visada pirmi.Kazkada Panevezys buvo labai grazus ir labai zalias miestas.Paskutiniais metais atejo mada iskapoti medzius.Gerai jeigu toje vietoje kazka atsodina,bet daugumoje lieka pliki plotai.IR TAI GRAZU???

  • Labai gerai padarė, kad iškirto senas tujas buvo labai negražu ,o daba labai gražiai sutvarkė net malonu praeiti ir svečiui , mat pas mus labiau vertinamas šiukšlynas

    • Pritariu Jums, dabar labai gražu. O medžiai ir krūmai užauga.

  • perlenkė RAd-as, sutvarkė žmogelis kemsynę, tai vistiek prikibo.Ir ko jie leidžia tiek medžių kirsti mieste, gerų, neuosialapių……..

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų